Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi köze a "gyermekvédelmi"...

Mi köze a "gyermekvédelmi" törvénynek a beleegyezési korhatár meghatározásához?

Figyelt kérdés

Amióta a Tiktokos tanár-asszisztens videója berobbant, mindenki a gyermekvédelmi törvényről beszél, annak létjogosultságáról, pedig ebben az esetben ez a törvény nem szabályoz semmit. Nem is tudna, mert ezt egy másik törvény szabályozza.

Attól még, hogy az iskolában nem beszélhetnek a tanárok a homoszexualitásról, a 15 éves diák a szabadidejében azzal szexel, akivel akar.

Magyarországon az egyik legalacsonyabb a beleegyezési korhatár az EU-ban. 14 év. Mért nem ennek megemelését követeli mindenki?


Szándékosan emleget mindenki rossz törvényt?


2023. febr. 19. 10:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%

A beleegyezési korhatár fő problémája az, hogy nem különíti el, hogy a 14 éves mondjuk egy 16 egy 20 vagy egy 40 évessel szexel, ugyanúgy legális.

Elképesztőnek tartom, hogy egy diák nem kérhet segítséget egy tanártól, ha mondjuk meleg, és a homofób szüleitől semmilyen segítséget nem kap, de nyugodt szívvel lefekhet 14 évesen egy 50es férfivel, és utóbbit semmilyen formában nem bünteti a törvény.

De egy olyan országban, ahol Kaleta megúszta egy pénzbüntetéssel, nem tudom van e értelme csodálkozni.

2023. febr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
27%
Totál vakon vagy, de nem baj.
2023. febr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
55%
Bár a beleegyezés lenne a legnagyobb gond a gyerekekkel kapcsolatban, de, amikor nincs normális védőnő, családsegitő, zárnak be az iskolák a tanárhiány miatt, a kölyköknek 10-8x az a válasza, hogy külföldre fog költözni a jövőképtelenség miatt, azt hiszem, a gyerekvédelminek álcázott homofób törvény a legkisebb gond. Fogy el az ország, a sokadik generációnak már csak a külföld maradt az egyetlen opció. Ezzel kellene törődni.
2023. febr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
2es, nyilván, ha te képben vagy, akkor pontosan tudod, hogy minnél jobban tiltasz, vagy korlátozól valamit egy gyereknek, annál könnyebben fog hozzájutni. Aki ezt nem érti, az életében nem volt gyerek.
2023. febr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

1-es, úgy tűnik a gyermekvédelmi törvény csak ront a helyzeten.

Ha egy meleg diák, a tomboló hormonjaival semmilyen segítséget, semmilyen szexuális felvilágosítást nem kap, nagy az esélye, hogy hülyeséget csinál, például lefekszik egy 40 évessel.

Ha támogatják, megmondják neki, hogy semmi baj nincs azzal, hogy meleg, ugyan úgy lehet párkapcsolata, mint a vele egykorú heteroszexuális diákoknak, neki is lehet majd "első fiúja" stb. valószínűleg szóba se állna egy 40 évessel.

2023. febr. 19. 10:31
 6/25 anonim ***** válasza:
22%

"hogy minnél jobban tiltasz, vagy korlátozól valamit egy gyereknek, annál könnyebben fog hozzájutni. "


Demagóg baromság.

Ezt a kocsmában vagy a kapu előtt beszéltétek meg a szomszéddal?

2023. febr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

6os, a demagóg baromságot saját tapasztalatból mondom, mert én is ilyen voltam, és mindenki körülöttem, akkor mindegyikünk demagóg volt, már gyerekként is, de mondok jobbat, most ugyanezt látom az összes gyereken körülöttem. Tilhtatsz nekik, akármit, hajrá. Gyűlölni fognak, garantálom.

Demagóg baromság vége.

2023. febr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
22%

"mert én is ilyen voltam, és"


Meg is maradtál ezen a szinten.

Jogszabályokat nem lehet úgy kezelni, hogy majd úgy is ez meg az lesz.

Ha tanultál volna jogot, tudnád.

További kellemes kocsmázást.

2023. febr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
De legalább törekszem rá, hogy a gyerekem ugyanilyen legyen és ne jogszabályból tanulja meg a sexet, vagy, hogy milyenek az emberek.
2023. febr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
48%
A gyermekvédelmi törvénnyel azt kéne megakadályozni, hogy ilyen alakok a pedagógusok közé kerüljenek. Ami nem könnyű.
2023. febr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!