Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi köze a "gyermekvédelmi"...

Mi köze a "gyermekvédelmi" törvénynek a beleegyezési korhatár meghatározásához?

Figyelt kérdés

Amióta a Tiktokos tanár-asszisztens videója berobbant, mindenki a gyermekvédelmi törvényről beszél, annak létjogosultságáról, pedig ebben az esetben ez a törvény nem szabályoz semmit. Nem is tudna, mert ezt egy másik törvény szabályozza.

Attól még, hogy az iskolában nem beszélhetnek a tanárok a homoszexualitásról, a 15 éves diák a szabadidejében azzal szexel, akivel akar.

Magyarországon az egyik legalacsonyabb a beleegyezési korhatár az EU-ban. 14 év. Mért nem ennek megemelését követeli mindenki?


Szándékosan emleget mindenki rossz törvényt?


2023. febr. 19. 10:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

3-as: "Ezzel kellene törődni."


Talán téged meglep, de emberek képesek több problémával is törődni egyszerre, azok súlyossága szerint.


De ügyes terelési kísérlet, jár a száraztészta.

2023. febr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

"hogy minnél jobban tiltasz, vagy korlátozól valamit egy gyereknek, annál könnyebben fog hozzájutni."


Mivel egyáltalán nem is lehet beszélni a homoszexualitásról az iskolában, így tiltani sem lehet azt, hogy egy 15 éves 40 évessel kezdjen, mivel szóba se kerülhet a téma.


Ha egy 15 éves meleg diák azzal megy az iskola pszichológushoz, hogy meleg, a szakembernek egyből meg kell szakítani a témát, mielőtt még a gyerek kimondaná, hogy van egy 40 éves ismerőse...

2023. febr. 19. 10:51
 13/25 anonim ***** válasza:
52%
12: Tévedés, egyáltalán nem kell megszakítania a témát.
2023. febr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

Én sokat gondolkozok, hogy az ellenzékiek tényleg ennyire ostobák? Vagy csak pénzért próbálnak mindent félremagyarázni? Vagy meg vannak félemlítve a sajátjaik által?


Vagy mindez együtt?


Az ostobaság némi iskolai erőfeszítéssel tán pótolható lenne részben.


Kérdező, mit mondasz? A 12-es válasz alapján érintettnek tűnsz.

2023. febr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
13-as mégis mit mondhatna, ami a kormány szemében nem számítana propagandának? Elve nincs is jogi meghatározása a propagandának.
2023. febr. 19. 11:27
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg ostobák...
2023. febr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

14-es, igen érintett vagyok és emlékszem, hogy én se kaptam semmi segítséget, felvilágosítást.

A 90-es évek végén voltam 15 éves, nem is tudtam, hogy melegek élnek párkapcsolatban. Nem volt egy film, vagy sorozat se, amibe meleg párok szerepeltek volna, nyíltan meleg közszereplők sem voltak. Abszolút tabu téma volt, és sok hülyeséget csináltam, amiket ma már bánok.

Ha úgy élhettem volna, mint a velem egykorú heteroszexuális fiatalok, ugyan azokat az információkat megkapta volna, talán én se kezdtem volna sokkal idősebb férfiakkal. Azt hittem szüzen fogok meghalni, így minden lehetőséget megragadtam.

2023. febr. 19. 11:33
 18/25 anonim ***** válasza:
18%

Ez nem mentesít az alól, hogy nem tudsz különbséget tenni oktatás/felvilágosítás és propaganda között.


Javaslom a propaganda kifejezés alapos tanulmányozását egyrészről, másrészről a szüleiddel való őszinte beszélgetéseket.

2023. febr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

18-as


Ebben az esetben nem is lehet különbséget tenni, mert szexualitás kérdésében nincs jogi maghatározása a propagandának. Így ha egyáltalán elő kerül a téma és nem negatívumként, elítélően beszélnek a homoszexualitásról, már propagandának számít.

2023. febr. 19. 11:43
 20/25 anonim ***** válasza:
18%

19 - Nem tudom ezt a butaságot honnan szeded, de ha téged ez nyugtat meg, gondold így.

Értelmesen gondolkodni azért jobban megéri, mint butaságok közt élni.


Pl. az iskolai pszichológussal történő személyes beszélgetés 1000% nem propaganda, ellenben az a tipikus kretén libsi maszlag, amivel a normális többséget próbáljátok hergelni. Eredménytelenül.

2023. febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!