Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komárom -Esztergom megye...

Komárom -Esztergom megye mégis mitől ilyen gazdag?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm mondja hogy hogy Budapest után talán ott a legjobb a fizu. Nem értem egyszerűen. Az osztrák határ sincs olyan közel, egy kicsi megye..

Tatabánya egy leharcolt szociváros, Esztergom max turisztikailag szép, Komárom meg a semmi közepén van.



2023. febr. 26. 19:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Rengeteg munkalehetőség, rengeteg cég, sokat számít.
2023. febr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Végre valaki nem agyhalott, és nem vármegyézik. Amúgy nem tudni mire alapozzák az ismerőseid mire alapozzák ezt az infót. A nyugati megyéknél tuti nem gazdagabb K-E megye.
2023. febr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Suzuki gyár.
2023. febr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Magyarországon kb. ilyen középmezőny inkább szerintem. Ha Szabolcs megyéből(!) írsz, nyílván jobb a helyzet
2023. febr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Tatabánya bányászvárosból sikeres ipari varos lett ,lasszóval fogják az embereket annyi munkalehetőség van.
2023. febr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Sok a külföldi multi, emiatt van verseny a munkaerőért.

Vannak rendes mérnöki munkák.


Utóbbiból Budapesten nincs túl sok.

2023. febr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%

Hát úgy látszik neked a gazdagság relatív, ha neked gazdag az aki 200-300 ezer forintért gürizik egy gyárban 3 műszakban, biorobotként. Miközben Németországban nettó 3700 Euro az átlagfizetés a nagyvárosokban.

De fogjuk rá, hogy K-E megyében még mindig jobb a helyzet mint Békésben, oké ezt aláírom.

2023. febr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Veszprémből írok, hát itt sem leányálom a fizu, sokan mennek át Vas megyébe lakni hiszen míg itt keresel 300-at ott keresel 400-450-at, ugyanazért a munkáért, csak ott jobbak a körülmények. Székesfehérvárat is dicsérik, de erre szokták mondani hogy inkább K-E megye, mert ott sok a jó fizető munka és jó a közbiztonság, olcsó minden stb. Szerintem K-E megye egy nagy szar, ha fizetnének se költöznék oda. Esztergomból Tatabányára a busz órákat megy közben 40-50km... Nagyon fejlett úthálózat...
2023. febr. 26. 19:41
 9/15 NTBS ***** válasza:
97%
Sok betelepült multi.
2023. febr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, én fiatalként azt tapasztalom, hogy egyre többen települnek el innen, főleg Budapest, esetleg Győr felé. Egyáltalán nem mondanám gazdagnak a régiót.


Oké, Esztergom az utóbbi években, amióta a Hernádi a polgármester sokat szépült főleg Fideszes pénzből, de Tatabányára semmi pénzért nem mennék például. Komárom mondjuk elhelyezkedése miatt egész jó helyen van, Győr közel van, a szemközti Komárno se egy rossz város, Budapest sincs messze annyira.


Na a lényeg annyi, hogy szerintem nincs nagy jelentősége ennek a megyének az országban, az elhelyezkedését tekintve mindenben átlagos, vagy kicsivel afeletti, de gazdagnak nem mondanám.

2023. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!