Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pedagógus képzéseken is annyi...

Pedagógus képzéseken is annyi embert buktatnak, mint mérnöki képzéseken?

Figyelt kérdés

2023. febr. 27. 12:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az még izgalmasan is hangzik.


Bár engem ami ott riaszt el kicsit ezek a csoportos értékelős tárgyak pl. Ahogy olvastam van ahol egymást is értékelni kell.



Ott amúgy a portfóliót nehezebb 5-ösre megírni, mint egy szakdogát vagy diplomamunkát?

2023. febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

9:

Ezen szakos tanárok mondjuk nem csak Magyarországon vannak alulfizetve ahhoz képest hogy a versenyszférában mérnökként mennyit kereshetnének a képességeikkel. Ráadásul öngerjesztő folyamat, mert a kevés jó természettudomány és matek tanár miatt kevés lesz a következő generációkban aki érti ezeket a tárgyakat, így még nagyobb hiány lesz mérnökből, még többet keresnek, még kevesebb jó reálos megy tanárnak.


Magyarországon annyiban rosszabb a helyzet, hogy itt deklarált kormányprogram az oktatás leépítése.

2023. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
46%

Tessék Svájcban akkora a tanárhiány, hogy Németországból akarnak tanárokat importálni:

Forrás: [link]

Eközben Németországban Hannoverben az egyik iskolában bevezették a 4 napos tanítási hetet, mert csak itt tudták összeállítani az órarendet a tanárhiány miatt.

Forrás: [link]


Svájcan meg Németországban is közmunkás bért kapnak a tanárok?

2023. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
44%
Amilyen tanárok manapság kikerülnek, abból kiindulva kizártnak tartom.
2023. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Nekem ugyanez volt. Angol-informatikatanár szakon kezdtem"


#4-es vagyok, és az a gyönyörű, hogy én is angol-infos voltam :D. De jót nevetnék, ha még ugyanott is csináltuk volna :).

2023. febr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15:

Én Pannon Egyetemen voltam, illetve 2005-ben akkor még Veszprémi Egyetem. Abból gondolom hogy te máskor vagy máshol kezdhetted, hogy az én mintatantervem szerint 1. félév csak 27 kredit volt, második 37 (27-et és 33-at teljesítettem ezekből), és később lett volna nagyon sok, 51 lett volna a max.


Viszont volt olyan pszichós vagy módszertanos tárgy ami heti 2 óra és 1 kredit volt, igaz a szigorlatok is értek kreditet.


Ja, és én már nem progmatra, hanem proginfóra mentem át, ahol már szigorlat sem volt, míg angol-infón már 3 szigorlatot megcsináltam, lett volna 9 összesen...

2023. febr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!