Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kereszténység akkora...

Ha a kereszténység akkora elfogadó vallás, akkor miért gyűlölik a nőket, LMBTQ-embereket, prostituáltakat?

Figyelt kérdés

2023. márc. 1. 19:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
21%
Ahová a (mindegy, milyen) vallás beteszi a lábát, ott rövid időn belül felszínre kerül a gyűlölet, erőszak, korrupció, a képmutatás és a diszkriminatív szemlélet.
2023. márc. 2. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én keresztény vagyok, mégis támogatom az LMBTQ-t. Na, ilyenkor mi van? :D
2023. márc. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
41%

"Én keresztény vagyok, mégis támogatom az LMBTQ-t. Na, ilyenkor mi van?"

Mit értesz az alatt, hogy támogatod az LMBTQ-t?

És mit értesz az alatt, hogy keresztény vagy? (Megkereszteltek pici korodban, de azóta se jártál templomban?)

2023. márc. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Tisztelet a kivételnek. Pl Iványi Gáborra én is felnézek liberálisként
2023. márc. 4. 19:42
 15/21 anonim ***** válasza:
68%

13. Jogos mindkét kérdés:


Mit értesz az alatt, hogy támogatod az LMBTQ-t?


Van a baráti társaságomban nyíltan meleg ember, akit ugyanúgy elfogadok, és tisztelek. Igaz, lehet, hogy a támogatom szó erős volt ide, ez csak sima elfogadás, bocsánat.


És mit értesz az alatt, hogy keresztény vagy?


Elsőéves egyetemista vagyok az evangélikus teológián, szóval elég messze állok a ,, soha életemben nem jártam templomban" kifejezéstől:) )

2023. márc. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%
Ezzel így nincs is baj. Egyik részével sem. Ilyen a keresztény hozzáállás: nem az embert ítéli el, hanem bizonyos tetteket.
2023. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Pontosan: a helytelen tettek vannak elítélve, nem maga az ember.

Aki azt hiszi, hogy a keresztények bárkit is gyűlölnek, az valójában nem tud semmit a kereszténységről.

2023. márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Az ószövetség korában patriarchális berendezkedés volt (= Férfi központú), vagyis kb csak a férfi számított, a nőt le se szarták. A Biblia, pontosabban az ószövetség egyébként nem magát az LMBTQ-t ítéli el, hanem az olyan szexuális aktusokat, amikből nem lehet gyerek = amikből a férfi elpazarolja az erejét (állattal közösülés, férfi férfival közösülés, menstruációs közösülés, stb.)


Ezeket újította meg Jézus, és mindenkit arra utasított, hogy legyen akármilyen ember a másik, szeressük egymást.


Amiről te beszélsz, kérdező, az a FIDESZ féle álkereszténység, amit csak felhúznak magukra a konzervatív agyhalottak, ha szóba kerül az LMBTQ, vagy amikor a menekültek ellen lázadni kell.


Szóval kérdező, ha valakit hallasz, hogy elítéli az LMBTQ-T, mondd meg neki nyugodtan, hogy ő is ítélje el saját magát, mikor pl. Sertést eszik, vagy eltapos egy hangyát.

2023. márc. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszi
2023. márc. 22. 06:45
 20/21 anonim ***** válasza:

"mindenkit arra utasított, hogy legyen akármilyen ember a másik, szeressük egymást"

Amibe (úgy tűnik, hogy) neked belefér az is, hogy éljenek nyugodtan szexuális életet egymással azok is, akik egyneműek, meg állatokkal is nyugodtan, stb. - pedig nem, egyáltalán nem erről van szó Jézus szerint!

2023. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!