Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fogják visszaállítani a...

Mikor fogják visszaállítani a megye elnevezést? Értem, hogy 800 éve még voltak várak emiatt volt értelme a "vármegyének ", de manapság nincsenek várak leszámítva amit benyúlt a főni. Szóval nem fogom 2x olyan hosszan kimondani egy őrült miatt.

Figyelt kérdés
2023. márc. 8. 10:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen, hogy miként hívnak egy területi, közigazgatási egységet, csak meg kellene már valamin állapodni, mert a sorozatban egymást érő hülyeségek kerülnek sok közpénzbe.

Lehet akár hópehely is a nevük, csak fejezzék már be a közpénzek idétlen herdálását!

Akik ezeket az "intézkedéseket" jópofának, viccesnek találják, azoknak fogalma nincs arról, hogy mennyibe kerül az időről-időre érvényesített idiotizmusuk.

Köztéri táblák, vízjelek, átcímezések, bélyegzők...

-Igaz, nem ezek a gyagyások fizetik, - hiszen életükben nem dolgoztak meg soha semmiért tisztességesen és ami nem az ő zsebükre megy, az nem fáj nekik!

2023. márc. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
39%

vármegyének hívták még 100 éve is.

a csak megye elnevezést a komcsik hoztak be,a fidesz csak eltüntette ezt a kommunista maradványt.

őszintén szólva magukat is eltüntethetnék ilyen okból néhány baloldali politikussal,de szerintem ez csak vágyakozás marad

2023. márc. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az nem jut el sok elméig, hogy teljesen mindegy, minek, mi a neve, - HA EGY ÉLHETŐ KÖZEG alkotóeleme.

Kérdezd meg, érdekel-e, hogy Vörös Október a neve egy falu főutcájának, ha a benne élőknek van tisztes megélhetésük, nem nélkülöznek, működik a falu közigazgatása, nem korrupt a vezetése, jó a falu közbiztonsága, rugalmasan és hatékonyan kezelik a napi szinten adódó problémákat, van működő orvosi rendelője, bölcsődéje, iskolája, postája a kérdéses falunak és nem buknak orra esténként az emberek és nem süllyednek el tengelyüket törve gépjárművek esténként a kivilágítatlan kátyúerdőben!

Itt most marha nagy divat mindent keresztbe-kasul össze vissza keresztelgetni, de a közpénzek ilyen szintű elherdálása a semmire csak idétlen pótcselekvés, - semmilyen valós problémát nem old meg és senkinek nem teszi élhetőbbé, komfortosabbá, jobbá az élő környezetét.

Ezt sokan míg élnek, nem fogják felfogni, - mert gyakran a hajlandóság sincs meg tömegekben erre!

2023. márc. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

én simán egyének hívom. pl. sopronegye bácskiskunegye szolnokegye


sokkal rövidebb

2023. márc. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Gyógyegér látod, nem is vagy te olyan gyógyegér.
2023. márc. 8. 14:26
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Én kíváncsi vagyok, hogy a hírolvasók hogy nem röhögik el magukat, mikor ki kell mondaniuk a vármegye szót.
2023. márc. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"Az nem jut el sok elméig, hogy teljesen mindegy, minek, mi a neve"


Persze, hogy mindegy, csak az átnevezéssel plusz munkát generáltak olyanoknak, akiknek fontosabb dolguk is lenne, és felesleges pénzköltés, cserélni kell a táblákat.

2023. márc. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan erről van szó, - erről írtam én is!

Felesleges és mint hülyeség, méregdrága!

2023. márc. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mit zavar? Mondd úgy, ahogy neked jólesik; én is úgy szoktam. Ne törődj vele; hogy átirogatták vármegyére. Ha kimész valamelyik megyéből; és van ott olyan vármegyeelhagyós tábla; akkor azt próbáld meg figyelmen kívül hagyni, hogy vármegyét írtak oda.

De, másik , volt itt egy olyan kérdés, hogy baj lenne-e, ha valaki a munkahelyén, hivatalos papírokon csak megyeként tüntetné fel. Ezt a békát most neki le kell nyelni, hogy vármegyét kelljen írni;

2023. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!