Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A dilettáns kormányunk megint...

A dilettáns kormányunk megint miért gáz erőművet akar ami a legdrágább? Mutyizás és orosz függés nélküli napelem és szélerőmű miért nem jó nekik?

Figyelt kérdés
2023. márc. 10. 10:57
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

"Igen, és növeli az orosz kitettséget és a 7x gáz árat használja az áramhoz is"

Nem igazán, tekintve hogy az erőmű nem válogat. Akárhonnan, akármennyiért vett gázzal pontosan ugyanúgy fog működni.

És mellesleg ha így is lenne, a korábban említett tényeken nem változtat, hogy nincs ami minden szempontból alternatívát nyújtana a jelenlegi helyzetben.

2023. márc. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
Mert Berettyóujfalu és Békéscsaba közt találtak egy nagy gázmezőt
2023. márc. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
47%

Szerencse, hogy dilettáns kormányunk nem volt annyira dilettáns, hogy napelemet telepítsen. A hatékonyság nagyon alacsony, ezért hatalmas területet kell lefedni, az ára hatalmas, megtérülés nincs, ha olyan az időjárás, akkor meg bukó, és semmivel sem környezetbarátabb, ugyan az volt a baj, mint az elektromos autóknál, amíg elkészültek, több kárt okoztak, mintha hagyományosak lettek volna.

Ma már más a helyzet, mert folyamatosan javul a hatékonyság, a technika, az élettartam és javulni is fog sokáig, de ettől még mindig nem lesz olcsóbb, mi pedig nem vagyunk Svájc. Nem tehetjük meg, hogy ilyet telepítsünk, eddig pedig nem is érte volna meg.


A szélturbina talán rosszabb, sokszor kell karbantartani, a madarakat lekaszabolja, a szél szeszélyes, ha túl kicsi, akkor nem megy, ha nagy, vagy vihar jön, akkor meg ki kell kapcsolni, hangos és ehhez is komoly infrastruktúrát kell kialakítani. Dísznek jó néhány, de mi egy csóró ország vagyunk.

Olyan, mintha lehülyéznéd az egyszerű parasztot, mert régi autóvál jár. Nem hülye, csak nincs 10 milliója elektromos autóra, mert a milliós g astra is drága neki.

2023. márc. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
De hát a a napelem, a napocska az sütöget és a nap az energia és akkor lesz villany ha süt a nap ha nem süt a nap akkor nem tudom de akkor is a nap az zöld energia bár nem zölden süt ezt sem értem de hát akkor is zöld.
2023. márc. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Kedves emberek, ha bárhonnan bármennyiért lehet gázt venni, miért döglődik többezer cég magyarországon a hat-hetszeres gáz árak miatt?


Miért adják nekünk is emelt áron a gázt a limit felett ha a gáz ára a piacon egyszeres már rég?


Éjszaka pedig az ország áramhasználata visszaesik körülbelül a harmadára, pontosan ezért jó a napelem mert a nappali csúcsot segíti.


Ráadásul a többlet energiát el is lehet adni.


De nem baj, a haldokló nyugat ahol bizonyos napokon megújuló energiából fedezik az energia 80-100%-át biztos ezt is rosszul csinálja.


Majd miközben eszitek az 1500 forintos kenyeret jól elmagyarázzák nektek az M1-en hogy milyen jó nekünk mégjobban gázfüggővé tenni az országot.

2023. márc. 10. 12:02
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

"Éjszaka pedig az ország áramhasználata visszaesik körülbelül a harmadára, pontosan ezért jó a napelem mert a nappali csúcsot segíti"


Ez így nem igaz, a csúcs nem nappal van Magyarországon és éjjel sem esik vissza az áramfelhasználás a harmadára.


"a haldokló nyugat ahol bizonyos napokon megújuló energiából fedezik az energia 80-100%-át biztos ezt is rosszul csinálja."


Ilyen nincs a haldokló nyugaton sem. Ausztria talán említésre méltó, de ott az Alpokban van elég víz és lejtés ami adja magát, nálunk ez nincs.


Kicsit átestél a túloldalra szerintem.

2023. márc. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

16# Tessék, itt a cikk:


[link]


A haladó nyugaton igenis ez van, ha tetszik, ha nem. De ha te a kormánypropagandát fogadod el valóságnak, nekem az is megfelel. Csak utána ne csodálkozz ha a propaganda és azok miatt akik isszák, összedől az ország.


És igen, nappal van a csúcs - azt hiszem este 6-8 körül amikor hazaérnek az emberek - ugyanis a lakosság és az irodák, gyárak kb 70%-a alszik és nem használ áramot éjszaka. Azért ezt ne akarjuk már megcáfolni...


Senki nem esett át a ló túloldalára csak van aki nem jár külföldön és nem tájékozódik, csak naponta egyszer az M1-ről.

2023. márc. 10. 12:44
 18/41 anonim ***** válasza:

Térképet láttál már? Görögország nyugatra van tölünk? Jártál már Görögországban?


Tudtad, hogy Athénban évente másfélszer annyi napsütéses óra van, mint Szegeden?


Mit is ír a cikk?


" Legalább öt órán keresztül a megújulók tették ki Görögország áramtermelésének 100 százalékát, ezzel pedig rekordmagasságot, 3106 megawattórát ért el."


Öt órán keresztül! Nálatok öt órás napok vannak? Nálunk 24 órásak. Tudod mennyi 3106MWh? A jelenlegi paksi atomerőmű másfél órás termelése és ez az ország energiafelhasználásának a harmadát adja.


"És igen, nappal van a csúcs"


Erről szólhatnál a MAVIRnak is, mert ők nem tudnak róla:

[link]


" azt hiszem este 6-8 körül amikor hazaérnek az emberek"

Ja ez neked nappal? Októbertől márciusig mennyit is süt a nap este 6kor? :D


"De ha te a kormánypropagandát fogadod el valóságnak, nekem az is megfelel."

Amikor a tudás hiányát bátorsággal pótoljuk... :)


"Senki nem esett át a ló túloldalára csak van aki nem jár külföldön és nem tájékozódik, csak naponta egyszer az M1-ről."


Szerintem elég gyakran megfordulok Nyugat-Európában és nem fogyasztok kormánymédiát :)

2023. márc. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

"A haladó nyugaton igenis ez van, ha tetszik, ha nem"

Ez se nem nyugat, se nem azt írja amit te kamuztál az előbb. Legközelebb olvasd is el amit linkelsz, mielőtt leégeted magad :D

2023. márc. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

Azon a grafikonon nem reggel 8 és este 18 között van a csúcs rendszerterhelés? Vagy én vagyok vak, vagy te nem tudsz grafikont olvasni.


És az nem elég ha 5 órán át ingyen áramot használ az ország? Tudod te hogy hánymilliárd forint az? Igaz hogy orbán két hét alatt lop ennyit, de a csóró magyaroknak sokat jelentene.


A nap pedig ameddig süt ingyen energiát ad, ami nem kerül semmibe. Se orosz túlárazott gázba, se magyar oligarchák által megsarcolt, itt termelt gázba.


De látom, hogy megint csak a vak elfogultság van terítéken és te is inkább stadiont építenél mint értelmes gazdaságot.

2023. márc. 10. 13:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!