Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A dilettáns kormányunk megint...

A dilettáns kormányunk megint miért gáz erőművet akar ami a legdrágább? Mutyizás és orosz függés nélküli napelem és szélerőmű miért nem jó nekik?

Figyelt kérdés
2023. márc. 10. 10:57
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

21# Ennyire idióták vagytok hogy nem értitek, hogy a nyugat nem egy égtáj ebben az esetben?...


Na jó, ilyen embereknek felesleges magyarázni bármit is. Itt már csak a plakátkampány meg a propaganda alakítja a gondolkodást, az iskola és az ész már nem játszik.

2023. márc. 10. 13:22
 22/41 anonim ***** válasza:

#21

Természetesen nem szigorúan csak az égtájat jelentheti, ellenben Görögországhoz semmi köze egyik jelentésének sem:

[link]

Egy jó tanács a jövőre nézve. Ha már egyszer leégetted saját magad, nem érdemes tovább tetézni!

2023. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

" Vagy én vagyok vak, vagy te nem tudsz grafikont olvasni."


A dátumot is láttad? A nyári nappali csúcsfogyasztásunk nincs 5000MW :)


"És az nem elég ha 5 órán át ingyen áramot használ az ország? Tudod te hogy hánymilliárd forint az? Igaz hogy orbán két hét alatt lop ennyit, de a csóró magyaroknak sokat jelentene."


A naperőművek csak úgy a földből nőnek ingyen? A kiegyenlítő energiát is csak le kell venni a polcról? :D


"A nap pedig ameddig süt ingyen energiát ad, ami nem kerül semmibe."


A napenergia az valóban nem, csak azok a rendszerek amik a fotonokból áramot csinálnak.


"De látom, hogy megint csak a vak elfogultság van terítéken és te is inkább stadiont építenél mint értelmes gazdaságot."


Sokadjára bizonyítod, hogy buta vagy, mint a föld. Ha eddig nem esett volna le nem vagyok kormánypárti :D


"21# Ennyire idióták vagytok hogy nem értitek, hogy a nyugat nem egy égtáj ebben az esetben?..."


Mi annyira idióták vagyunk, hogy ismerjük a szélességi körök számának növekedésével összefüggő benapozottsági intenzitás és napsütéses órák számának csökkenését. Te még a saját forrásodat sem értetted.


Nagyon tájékozatlan van, igazi tapló módjára indulatból ész nélkül válaszolsz és teszed mindezt olyna témában amiben látványosan hiányos a tudásod.

2023. márc. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire jó és gazdaságos a napenergia akkor miért van az, hogy amióta az áramszolgáltók megszűnették a kötelező átvételt azóta mindeki vinnyog hogy nem térül meg.

Ha valami működőképes akkor önmagában is működőképesnek kell lenni.

2023. márc. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

24# mert tárolni nem lehet, senki nem fog 10 tonnás akkumulátort venni a házába. Az hogy visszafele pörgött az óra egyszerű és gazdaságos megoldás volt. Viszont a kormány megszüntette mert a saját, EUs pénzekből épült napelem farmjait akarja haszonnal működtetni és nem az átlag embernek fizetni.


Hát ezek szerint akkor - jó magyarokhoz méltóan - 9.5 millio villamosmérnők országaként - mi kijelentjük, hogy a napelem és a szélerőmű is rossz. Fosszilis energiában van a jövő és véletlenül se kell támogatni, hogy a családok megújuló energiaforrást használjanak otthon.


Aztán többszörös áron vásárolt gázból állítjuk majd elő az energiát pont olyan lecsúszott módon, mint ahova az országunkat besorolják manapság.

2023. márc. 10. 14:53
 26/41 A kérdező kommentje:

Remélem egyszer a jobbágyrendszert is megszavazzátok a főispánok és a vármegyék mellé.


(Nincs időm tovább magyarázni, hogy a grafikon szerint is nappal többet fogyasztunk, hogy a nyugati társadalom nem egy égtáj alapján működik és hogy hogy működnek a napelemek)

2023. márc. 10. 14:57
 27/41 anonim ***** válasza:

"mi kijelentjük, hogy a napelem és a szélerőmű is rossz"

Senki se jelentett ki ilyesmit. Se a magad által linkelt cikked, se mások kommentjeit nem tudod értelmezni? Ez azért elég komoly baj.

Rossznak nem rossz, de egy atomerőmű vagy egy gázerőmű helyettesítésére egyik sem alkalmas. Márpedig a kérdésed erre irányult.

2023. márc. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Sajna ez a kérdező iszonyat sötét és primitív, sosem fogjátok meggyőzni, én kiszálltam. Elnézést ha megbántottam valakit.
2023. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

"Az hogy visszafele pörgött az óra egyszerű és gazdaságos megoldás volt."


Mármint neked volt gazdaságos.

Piacgazdaságban miért kellene rákényszeríteni az egyik szerződő felet arra hogy olyan terméket vásároljon (a házi naperőművel megtermelt villamos energia) amire lehet hogy azon a helyen és abban az időben nincs is szüksége.

2023. márc. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

27# Szerintem 12 év Eu támogatással igenis lehetett volna annyi megújuló energiaforrást építeni, ami kiváltana egy gázos erőművet. Az atomerőműről nem volt szó, a kérdés a gázról szólt. Mellesleg ha soha nem kezded el - ahogy a kormány se teszi - akkor sose lesz belőle semmi, mindig is 100% orosz függés lesz. De tudom hogy amúgy is ez a cél.


28# Már megint a gödör aljáról magyarázol. Legyszíves nézd meg hogy a gazdag országokban mi van aztán okoskodj. Svédországban például importálják a szemetet, annyi hőerőművűk van és olyan kevés szemét. A sötét pedig az, aki még mindig kizárólag a fosszilis energiára építi a jövőjét.


29# Az államnak mi nem gazdaságos azon, hogy megveszi 30ft/kwh áron a visszatáplált áramot, aztán eladja 37-ért? Te se tudod hogy működik ez az egész...


Szomorú vagyok srácok, nem csodálom, hogy a termőföldet, az emberek egészségét, az házakat és telkeket is simán kiárulnátok a kínaiaknak úgy, hogy még ti fizettek nekik 300 milliárdot. Nem tudom hogy elvileg felvilágosult emberek hogy gondolkodhatnak így a jövőről.

2023. márc. 10. 16:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!