Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg igaz, hogy Trianon...

Tényleg igaz, hogy Trianon alkalmával részben azért vettek el Magyarországtól területeket, mert az ott élő, különféle népek brutálisan el voltak nyomva és eleve függetlenségre vágytak?

Figyelt kérdés

Egy szlovák lány, aki számomra egy nagyszerű barát, ma azt mesélte nekem, hogy náluk az iskolában úgy tanítják, hogy Magyarország rendkívül elnyomó volt a mára már elcsatolt területeken élő népekkel, így a szlovákkal is. Sok esetben, erővel kényszerítették őket arra, hogy magyar hangzásúra cseréljék a nevüket, magyarul beszéljenek, elfelejtsék az eredeti kultúrájukat. Azt is mesélte, hogy a kissebségek nem megfelelő bánásmódot kaptak a magyaroktól, sokat szenvedtek, ki voltak rekesztve.


Mesélte nekem a szlovák lány, ő nagyon kedvel engem személy szerint és ő nem rasszista, nem utál egy magyart se. Viszont haragszik a történelmi múlt miatt, amit az őseivel tettek nagyon sok éve a magyarok. Azt is mondta nekem, hogy próbáljam megérteni, részben a kegyetlen bánásmód miatt veszítették el a magyarok azokat az elcsatolt területeket. Ha pedig nincs Trianon, akkor ugyanúgy veszítettek volna sok területett a magyarok, mert a különféle népcsoportok már eleve lázadni szerettek volna az elnyomó magyarok ellen.


Szeretném megkérdezni, ez tényleg így van-e? Igaza van-e annak, amit a szlovák hölgy barátom mesélt nekem?



2023. márc. 20. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

"mert a különféle népcsoportok már eleve lázadni szerettek volna az elnyomó magyarok ellen."

Az "elnyomó magyarok" nem csak szerettek volna, de lázadtak is az elnyomó osztrák birodalom ellen, nem is annyira sikertelenül. Csak ugye minket nem sajnál senki, így jártunk és kész. Ráadásul az elcsatolt területeken élt több, mint 3 millió magyar honfitársunk is, azt meg azért nem meséli be nekem senki, hogy a saját népünket is elnyomtuk...

2023. márc. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Olyan nemzeti kisebbségi törvények voltak a Monarchiában, amilyenek például Franciaországban a mai napig nincsenek. A kései dualizmusban egy elenyésző kisebbséget leszámitva az ezeréves magyar államhoz voltak lojálisak, vagy nem is voltak nacionalista beidegződéseik.
2023. márc. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Nem igaz. Azt el tudom képzelni, hogy voltak itt-ott különféle sérelmek, de a kisebbségi jogok biztosítva voltak. A probléma, hogy a jelenlegi kormányunk ámokfutása mellett ezt már senki nem fogja elhinni nekünk. Fordított esetben a külpolitikánkat látva én se hinnék magunknak. Egy életre lejáratták az országot és a népünket.
2023. márc. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
@1 miert? Jelenleg is magyarok nyomjak el a magyar nepet.
2023. márc. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

Egy szó sem igaz abból, amit a területrablók tanítanak.

Itt adták meg annak idején a legtöbb jogot a beköltöztetett idegeneknek, a trianoni döntés volt érte a hála.

2023. márc. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem, ez csak a kísérő szöveg volt, amivel meg akarták magyarázni a területszerzést. A szlovákok meghamisították a történelmüket utólag. Amúgy persze volt valami kis elnyomás, de ez hülyeség, mert mindenhol volt. A szlovákok még csak függetlenedni sem akartak, egyébként nem is függetlenedtek. A szlovák gyerekekbe belenevelik a meghamisított történelmüket. A függetlenedés nem történt volna meg soha, mert nem tudtak volna függetlenedni, nem voltak adottak a feltételek. A szlovákok pl. semmit sem tettek a függetlenségükért, hanem a csehek szakították el őket.
2023. márc. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Igaz, a béke egyik alapja a népek önrendelkezése volt (ebből a magyart ugyan kihagyták...). Az is igaz, hogy az OMM idején a kisebbségek viszonylag széleskörű jogokat élvezhettek, ám ez a huszadik századra valóban átfordult magyarosításba.
2023. márc. 21. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Volt már ez a kérdés, és akkor is le lett írva, hogy nem, nem igaz.

Hogy a határon túl miket hazudoznak, az más kérdés.

2023. márc. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Ott kezdődik hogy nem is volt Magyarország, csak Osztrák-Magyar Monarchia. Lényegében a Trianoni békének köszönhetően lett önálló magyar állam, csak hülyén nézne ki ezen búsongani, ezért ezt rendre elfelejtik a mélymagyarok. Én még nem láttam osztrák autón "Nagy-Monarchiás" matricát, edig ők még nagyobb részét vesztették el a területüknek mint az akkor nem is léátező Magyarország.
2023. márc. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

9#

Bicskanyitogató mikor összeharácsolt területeket említesz egy lapon államalapító területekkel. Ausztria esetében a birodalom előtti Osztrák hercegség a mérvadó ebben az összevetésben. Csehország, Galícia, Magyarország stb. a büdös életbe nem volt osztrák, csak egy csatoltmány.

2023. márc. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!