Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg igaz, hogy Trianon...

Tényleg igaz, hogy Trianon alkalmával részben azért vettek el Magyarországtól területeket, mert az ott élő, különféle népek brutálisan el voltak nyomva és eleve függetlenségre vágytak?

Figyelt kérdés

Egy szlovák lány, aki számomra egy nagyszerű barát, ma azt mesélte nekem, hogy náluk az iskolában úgy tanítják, hogy Magyarország rendkívül elnyomó volt a mára már elcsatolt területeken élő népekkel, így a szlovákkal is. Sok esetben, erővel kényszerítették őket arra, hogy magyar hangzásúra cseréljék a nevüket, magyarul beszéljenek, elfelejtsék az eredeti kultúrájukat. Azt is mesélte, hogy a kissebségek nem megfelelő bánásmódot kaptak a magyaroktól, sokat szenvedtek, ki voltak rekesztve.


Mesélte nekem a szlovák lány, ő nagyon kedvel engem személy szerint és ő nem rasszista, nem utál egy magyart se. Viszont haragszik a történelmi múlt miatt, amit az őseivel tettek nagyon sok éve a magyarok. Azt is mondta nekem, hogy próbáljam megérteni, részben a kegyetlen bánásmód miatt veszítették el a magyarok azokat az elcsatolt területeket. Ha pedig nincs Trianon, akkor ugyanúgy veszítettek volna sok területett a magyarok, mert a különféle népcsoportok már eleve lázadni szerettek volna az elnyomó magyarok ellen.


Szeretném megkérdezni, ez tényleg így van-e? Igaza van-e annak, amit a szlovák hölgy barátom mesélt nekem?



2023. márc. 20. 21:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
61%

"Én még nem láttam osztrák autón "Nagy-Monarchiás" matricát"

Hát én sem láttam még monarchiás matricát magyar autón sem :D

"Ott kezdődik hogy nem is volt Magyarország, csak Osztrák-Magyar Monarchia."

Osztrák-MAGYAR Monarchia. Benne van a nevében is, hogy az Osztrák császárság és a Magyar királyság duális monarchiájáról van szó, tehát két különálló, önállóan is létező államról, amiket egy uralkodó vezet. Mégis hogy lehetne benne a nevében hogy magyar, és hogy lehetne Magyarországnak saját parlamentje a monarchiában, ha nem is létezett volna Magyarország?

2023. márc. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Részben igaz mert érdélyben és a délvidéken is irtottuk a kissebséget akik nem voltak lojálisak a szent Koronához.de ez természetes dolog volt akkoriban mindegyik ország ezt csinálta.
2023. jún. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, valahogy csak igazolniuk kell önmaguk számára a dolgot, hiszen különben be kéne vallaniuk, hogy hatalmas igazságtalanság volt!

Biztos hallottad már a mondást: "A történelmet a győztesek írják."

2023. jún. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!