Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kormány ismét bebizon...

A magyar kormány ismét bebizonyította, hogy csak a szavak szintjén támogatja a kárpátaljai magyarokat?

Figyelt kérdés
[link]

2023. márc. 23. 09:55
1 2 3 4 5
 31/45 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
12%

30-as.


Szerinted miért kell tárgyalnia az ukránoknak a kisebbségek jogairol ha nincsen semmi?


Is minek hivod a nyelv törvényt, a zászlóik leszedését és magyar tanáraik kirugását ha nem etnikai alapu elnyomásnak?

2023. márc. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
67%

31es, fogalmam sincs, se nem vagyok ukrán, se nem vagyok kárpátaljai, de még csak gondolatolvasó sem.

Ezért lennék piszkosúl kiváncsi egy olyan ember véleményére, történetére, aki valóban ott él, és arcát, nevét vállalva elmondja, hogy mi folyik ott. Ezt egyelőre csak és kizárólag a magyar szélsőjobb agyonvágott, névtelen és ellenőrizhetetlen anyagaiból tudjuk, aminek én semmilyen hitelt sem adnék, mert csak és kizárólag politikai haszonszerzésül szolgál.

2023. márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
37%

"Ezért lennék piszkosúl kiváncsi egy olyan ember véleményére, történetére, aki valóban ott él, és arcát, nevét vállalva elmondja, hogy mi folyik ott."


Hát arra várhatsz, az ottani szélsőségeseknek még egy külön lapja is van ahol gyüjtögetik az "ukrajna ellenségei"-nek a neveiket.


"Ezt egyelőre csak és kizárólag a magyar szélsőjobb agyonvágott, névtelen és ellenőrizhetetlen anyagaiból tudjuk, aminek én semmilyen hitelt sem adnék, mert csak és kizárólag politikai haszonszerzésül szolgál."


Akkor vak lehetsz. Vagy nem nézel körbe.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


De ha neked ők is csak magyar szélsőjobbosok akkor itt van ez: [link]

2023. márc. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
31%
Vak vagyok és ez nem arcal, névvel vállalt vélemény, egyik sem, de még csak helyszini riport sincs. Az index, meg szélsőjobb lett.
2023. márc. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
47%

És az europai jog védők?


Az infostart?


És a mérce?: [link]


És a románok?: [link]


Interjut meg még nem találtam. De könyörgöm az nem is kell, ha egyszer itt van ez a csomo cikk.


A legtöbb mind baloldalról, de még külföldröl is hoztam.

2023. márc. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
#35: A nyelvtörvényt mindenki ismeri, ez ellen fel kell lépni, de amit a magyar kormány művel abban biztos vagyok, hogy kontraproduktív és csak növeli a feszültséget. Egyszerűen nem fogjátok fel, hogy így nem lehet semmit elérni és végső soron csak ártatok a kárpátaljai magyaroknak, még akkor is, ha nem ez a szándékotok.
2023. márc. 23. 13:55
 37/45 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
15%

"A nyelvtörvényt mindenki ismeri,"


Ez itt fent nem ismeri.


"Egyszerűen nem fogjátok fel, hogy így nem lehet semmit elérni és végső soron csak ártatok a kárpátaljai magyaroknak, még akkor is, ha nem ez a szándékotok."


Mi az hogy "mi"? Nem vagyok a kormány tagja és fideszes sem vagyok már.


Is eleve nem mondom hogy segitene különösebben, ezt le írtam az elején.


Ha nem fognál fel mindent fekete fehérben észre vetted volna.


De ez a "legyünk kedvesek, is ők is azok lesznek" baromság nem fog müködni.


A kormányuk nem azért csinálja mert utálná a magyarokat, hanem mert az összes különbőző etnikumnak az identitását meg probálja eltörölni, mert hogy veszélyeztetve érzik a sajáátjukat. (nem tudom miért, de folyton az ukránság védelmével jönnek, még a nyelvtörvény meghozatalakor is ezzel jöttek)

2023. márc. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

#37: "Mi az hogy "mi"? Nem vagyok a kormány tagja és fideszes sem vagyok már."

Akinek nem inge ne vegye magára. Másrészt a kormány beszél mindig a magyar emberek nevében, mintha mindenki osztaná a véleményüket.


"De ez a "legyünk kedvesek, is ők is azok lesznek" baromság nem fog müködni."

Pedig hidd el, hogy működik, ezt tapasztalom itt, kicsiben és nagyban is. A nyelvtörvényt egyébként sem ellenünk hozták, hanem az oroszok ellen. Ettől még persze nem jó, de nem így kell ellene harcolni.

2023. márc. 23. 14:16
 39/45 progizo ***** válasza:
83%

Én is örülök annak, hogy sok elszakított magyar felismeri, hogy Orbánék és a Fidesz-KDNP csak egy álhazafi banda, amely csupán a szavak szintjén mer magyarkodni, azt is jellemzően a saját hívei között.

De ha tényleg magyarok vagytok, akkor ne legyetek már a szomszédos területrabló országok szekértolói sem!

Miért nem lehetünk semlegesek, amíg lehet? Ki kérte, hogy menjenek harcolni kárpátaljai magyarként az ukránokért, azért az államért, amely máig nem tartja be az 1991-es népszavazás kéréseit, amely kisebbségellenes nyelvtörvényeket hoz, amely fel akarja számolni a magyar oktatási rendszert, amely töri-zúzza-tapossa a magyar történelmi emlékeket...?

Hadd kérdezzem meg: harcoltatok volna ugyanígy a magyar hazáért Trianon idején vagy a ránk törő ruszki hordák ellen 1944/45-ben? Vagy ha netán most törne ki egy háború Magyarország meg valamely szomszédja között a területekért, akkor harcolnátok? Kinek az oldalán?

Félreértés ne essék, nem korholni akarlak titeket, de azért ha magyarok vagyunk, akkor legyen már első mindannyiunk számára az összmagyar érdek.

Nem mindenféle jöttment pártérdek, hanem a nemzeti érdekek.

2023. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
15%

"Pedig hidd el, hogy működik, ezt tapasztalom itt, kicsiben és nagyban is."


De ITT nem fog, az más hogy általában ez müködik.


"A nyelvtörvényt egyébként sem ellenünk hozták, hanem az oroszok ellen."


Bár én ezt nem hinném hogy csak ellenük akarnának intézkedni, de induljunk ki ebből az állitásból.


Ez esetben sem fog müködni amit mondasz, mert ha EZ volt a nagy ötletük az oroszok ellen, akkor továbbra sem foglyák meg változtatni amig ki nem jönnek az oroszokkal.


Azt nem csinálhatják hogy csak az oroszokat csesztetik a nyelvtörtényel mert azt már nem tudják semmilyen csavarral kihuzni a "diszkrimináció" vádja alól.

2023. márc. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!