Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kormány ismét bebizon...

A magyar kormány ismét bebizonyította, hogy csak a szavak szintjén támogatja a kárpátaljai magyarokat?

Figyelt kérdés
[link]

2023. márc. 23. 09:55
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
90%
Azokat az embereket, csakúgy, mint itthon a gyerekeket, meg a családokat, vagy a vallást pajzsként tolja maga előtt. Szóban, persze mindennél fontosabbak, tettekben, sehol sem jelentkezik, hogy egy centit is tenne bármiért.
2023. márc. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
89%

Nem olvastam el a cikket, nem érdekel annyira.

A nyitókérdés így is megválaszolható: igen.

Az Orbán-kormánynak csak a határon túliak szavazata kell. Elbolondítja őket néhány lózunggal, nagy-magyarországos sállal, meg konfliktust szító mondattal. A határon túliak hülyébbik része azt képzeli, ez a bátor kiállás és tapsol neki. Az értelmesebbje meg pontosan látja, hogy a konfliktus szításával csak neki lesz rosszabb a mindennapi élete.

Az már csak hab a tortán, amikor az éveken át tartó bőkezű anyagi támogatást egyik pillanatról a másikra megszüntetik, és egy csomó határon túli magyar kulturális vagy politikai szervezetet gyakorlatilag kivégeznek vele.

2023. márc. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
92%

Ez eddig is teljesen egyértelmű volt. Erdélyi magyarként is tudom: csak a szavazatainkra hajtanak! Ugyanúgy sz@rban hagynának minket is, ha putyin Romániát támadná meg, még drukkolnának is neki, hadd ontson még több vért, még sikeresebben!


Ez a büdösnagy igazság: akinek voltak illúziói a fidesszel és a határon túli "nemzetpolitikájukkal" kapcsolatban (nekem már rég nincsenek!), azoknak az orosz-ukrán háború megmutathatta a fideszesek igazi arcát!


Azoknak drukkolnak, akik bombázzák az ukrajnai civileket és akik az ukrán seregben szolgáló kárpátaljai testvéreinket lövik, gyilkolják éjt nappallá téve!


Miért? Pár köbméter olcsónak vélt (valójában drága!) gázért és egy titkos atomalkuért, aminek a tartalmát esetleg a gyerekeink ismerhetik majd meg. Meg putyin barátságáért...


Végtelenül szomorú!

2023. márc. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
#3: Én is külhoni magyar vagyok, de fel nem foghatom, hogy mit látnak ebben a kormányban Magyarországon és külhonban egyaránt. Lejáratták az országot és az egész magyarságot. Nem tudom, hogy ez miért jó az embereknek.
2023. márc. 23. 10:15
 5/45 anonim ***** válasza:
5%
"Külhoni magyar vagyok"..Te/ti/csak magyarul is beszéltek..ennyi.
2023. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
94%
5-ös, te meg "idebentről" akarod eldönteni, ki a magyar ott és ki nem?
2023. márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
91%

#5 Szépen példáztad és akaratlanul megerősítetted, amit én leírtam (és amivel a kérdező is egyetértett)! Nektek csak a szavazataink számítanak - számotokra csak az a 2-300 ezer levélszavazó igazi magyar a határon túl, aki naivan kiszolgálja a politikai érdekeiteket belföldön!


A maradék 1,7 millió NEM SZÁMÍT, az orosz-ukrán háborúban vérüket áldozó kárpátaljai testvéreink egyenesen le vannak sz@rva általatok - és mi is le lennénk, ha putyin ránk is sort kerítene!


Ja, ha pedig valaki kritikus hangot üt meg az imádott vezéretekkel és pártotokkal szemben, az pedig már egyenesen nem is magyar - csak magyarul beszél!


Hát kell ennél a hozzászólásnál ékesebb, tisztább bizonyíték arra, amit leírtam? Tökéletesen példázta ÖNKÉNT egy fideszes: csak az magyar, aki elküld egy levélszavazatot és még tapsol is a kormányzati nemzetárulásnak!


Hát nem, barátom! Az is magyar, aki képes átlátni, hogy a mai magyar kormány olcsó gazdasági előnyöcskékért cserében a kárpátaljai magyar testvéreink GYILKOSAIT támogatja! És álszent módon kisebbségi jogokra hivatkozik - mintha nem értené, mi a különbség aközött, ha egy kisebbségnek csorbulnak a nyelvi jogai (amit még akár helyre is lehet hozni!), vagy ha MEGGYILKOLJÁK és elüldözik a szülőföldjéről ugyanazt a kisebbséget!


Az a szomorú helyzet, hogy annak is tapsolnátok, ha Romániát támadná és bombázná putyin és erdélyi fiatalok halnának halomra a fronton, özvegyeket és árvákat hagyva maguk után! Nektek ez megéri, míg "olcsó" a gáz!


Annak idején az USA ellen tüntettünk, "Vér - olajért!" molinókkal, amikor Irakot szállták meg! Most a mi saját anyaországunk kormánya támogat tömeggyilkost "Vér - gázért!" jeligére! Ez számomra kimeríti a nemzetárulás fogalmát!


És amikor az ukránok leülnének a nemzeti kisebbségek jogairól tárgyalni, akkor az anyaország nem ül tárgyalóasztalhoz velük????


Mi ez, ha nem nemzetárulás???

2023. márc. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
6%

7,

Libsi oktat ki nemzetárulásról..ukránokról..stb..vicces!

2023. márc. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
92%

Orbán miatt kb szét fogják cseszni az ottani magyarokat. Köszönhetően a sok fideszpatkány hazaáruló, európaellenes, nato ellenes agymenésének.


De persze ők nevezik magukat nagy magyaroknak.

2023. márc. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
75%

#7 Az viszont már nem vicces, hanem tragikus, amikor magyarkodó jobberek árulják el a nemzetet (és nemcsak a hazát - hanem a határon túli nemzetrészeket IS!). Most pedig ez történik!


Persze nem először fordul ez elő a magyar történelemben: a "konzervatívok" rojalisták, Habsburg-pártiak, labancok voltak a Rákóczi-felkelés az 1848-as forradalom idején is, a második világháborúban pedig Hitlernek árulták a hazát, érte hajtották mészárszékre a magyar fiatalokat! Ez csak a szokásos tempó, ami most történik!


A fronton hidegben, fagyban, esőben és sárban MAGYAR TESTVÉREINK néznek farkasszemet ezekben a percekben is putyin gyilkos, megszálló hordáival! Kárpátalján naponta többször is szól a légvédelmi sziréna, magyar testvéreink rettegnek az óvóhelyeken! Magyar testvéreinket sorozzák a hadseregbe putyin háborújában meghalni!

Magyar testvéreink kényszerültek és kényszerülnek elhagyni a szülőföldjüket, otthonaikat és MENEKÜLNI az őseik földjéről, ahol ezer éve éltek!


És ti TAPSOLTOK a megszállóiknak, üldözőiknek és DRUKKOLTOK A GYILKOSAIKNAK!


És ti lennétek a "magyarok"! Akik megmondják más, igazi magyaroknak, hogy ők nem azok, csak "magyarul beszélnek"!


Na ez az, ami már valóban nem is vicces - hanem TRAGIKUS!

2023. márc. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!