Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akiknek nem tetszik a Vármegye...

Akiknek nem tetszik a Vármegye szó, mint közigazgatási egység elnevezés, azok mind baloldaliak?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy ellenkeznek ez ellen, nekik nem lesz vármegye soha a megyéből stb..
2023. márc. 23. 16:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%

#9

Nulla forintból meg lehet élni?🤭 Na ilyet se hallottam még. Amúgy Baranyában élek, elég messze H-B megyétől, nem hallottam még olyanról hogy itt valaki nulla forintból megélne. De amúgy tök hihető.😂😂

2023. márc. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%

6:

Jófajta gondolkodásmód. "Ahol nem vagyunk mi, ott az ellenség." De nem hibáztatlak, minden párt, ideológia mögött vannak faék egyszerűségű birkák akiknek kb. ennyi az érvelés, a többit meg majd megmondják "fentről".

Személy szerint én abba születtem bele, hogy a megye az megye. Meg gondolom még sokan mások is akik az utóbbi egynéhány évtizedben születtek és éltek. Ehhez szoktam hozzá, ez hangzik természetesnek. Elébiggyeszteni, hogy "vár" és ezt megkövetelni mindenki mástól is teljesen felesleges és irreleváns. Kb. annyira értelmes lépés mintha holnaptól kivezetnék a latin ábécét és a rovást tennék meg hivatalossá. De egyébként meg nincs értelme erről beszélni mert ez már megint csak a gumicsont.

2023. márc. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Azért örülök, hogy sokaknak ez a legnagyobb bajuk az életben, hogy mi az elnevezés. Irigylem őket. :o(
2023. márc. 24. 13:38
 14/22 anonim ***** válasza:
66%

13:

Nem, a legnagyobb bajod neked van azzal, hogy valakinek nem tetszik a vármegye elnevezés🙂. Én csak válaszoltam a kérdésedre. A kérdést pedig te tetted fel és amint látom már tegnap délután óta ezen pörögsz. Egyébként meg magasról teszek rá Mo.-n mit mire neveznek át az éppen aktuális ideológia szellemében.

2023. márc. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nekem az nem baj, csak ezt a kirohanást nem értem némelyeknél. Nem mindegy, mi a neve? Valakinek ez tetszett, aztán ennyi. A boltok nevein sem akadunk fent.
2023. márc. 24. 13:53
 16/22 anonim ***** válasza:
36%
mostanában valahogy kevesebbet hisztiznek a moszkva térért
2023. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 hypno ***** válasza:
27%

#16


Népköztársaság útja is Andrássy út volt mindenkinek, a Moszkva tér is az marad még egy jó darabig.

2023. márc. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

"mostanában valahogy kevesebbet hisztiznek a moszkva térért"

Milyen jó meglátás! :D

2023. ápr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
46%

Balos vagyok, de engem nem zavar a dolog. Nekem igazán mindegy.

Csak a vicc kedvéért: minden várost mindig is VÁRosnak hívtak. Az elnevezés onnan ered, hogy a nagyobb települeseken volt vár. Ülepedjen az infó...

Naés mi lesz Székesfehérvárral? A Városmajorral? Vásárosnaménnyel?

Komolyan képesek vagytok ilyen dolgokon rugózni? XD

Miért nem kva mindegy?

2023. ápr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A mai SZÉKESfehérvár egy, a XVII.századi külföldi zsoldosok által félrehalott kifejezés torz fordítása. A török úgy hívta, Ustulni Beograd: királyi Fehérvár. Stuhlweissenburg: székes! Fehérvár volt a neve a magyar középkorban. EZ jobban zavar, mint a vármegye. Ja, és legalább Budapest nem marad SZÉKESfőváros
2023. ápr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!