Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai fiatalok azért gyűlölik...

A mai fiatalok azért gyűlölik a Fideszt, mert nem tudják milyen keserű volt a Gyurcsány-kormány idejében élni?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 3. 22:19
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagyok fiatal, nagyon is emlékszem, hogy milyen sz@r volt a Gyurcsány kormány alatt, és utálom a Fideszt. Is. Nem tudom miből gondolod, hogy a kettő kizárja egymást.
2023. ápr. 4. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
69%
Vagy simán nem érdekli őket.
2023. ápr. 4. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
72%
Gyurcsány Ferenc semmilyen SZEMKILŐVETÉSE nem menti a náci fideszt, hogy tönkretették az országot, és orosz támogattással fasiszta diktaturát alakítottak ki. Gyurcsány és Orbán ugyan olyan mocskos troger bünőző. Sajnos a társadalmak a tömegek butasága NEM ENGEDI, hogy normális ember hatalomba kerüljön, hanem szükségszerüen KIZÁRÓLAG ilyen Orbán Viktor és Gyurcsány Ferenc, Adolf Hitler féle gátlástalan bűnözök juthatnak hatalomra.
2023. ápr. 4. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
87%

már megint gyurcsánnyal jönnek...

orbán sokkal szarabb.

2023. ápr. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
93%
Gyurcsány alatt aztán volt 50% álralános és 150%-os élelmiszer infláció... ja nem...
2023. ápr. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
23%

#17 Nem tudom hol élsz te, de a mi városunkban a Gyurcsány kormány alatt az utcán kígyózott a sor a munkaügyi központ előtt. A 30 év felettieknek már azt mondták, hogy ha van rokonuk vagy ismerősük, aki tud nekik munkát adni, akkor lesz munkájuk, ha nincs, akkor nem lesz, mert 30 éves kor fölött már SENKIT nem vesznek föl dolgozni. Nem mintha a 30 alattiaknak olyan nagyon könnyű lett volna. A 27 éves 5 nyelven beszélő, fiatal kora ellenére nagyon jó szakmai tapasztalatokkal rendelkező volt kollégám, is csak a szomszéd városban tudott elhelyezkedni, mert itt már ő is "öreg" volt. Nekem 50 évesen sikerült bejutnom egy pénzügyi és számviteli ügyintéző képzésre. Amikor elvégeztem, azt mondták, hogy csináljak úgy, mintha keresnék vele munkát, de úgysem fogok találni, mert 50 év fölött meg pláne nem vesznek föl senkit dolgozni. Pedig volt már előtte is hasonló végzettségem, és munkatapasztalatom is. Az átlagos felhasználói szintnél jóval magasabb számítástechnikai ismereteim is voltak. Ezt csak azért írom, mert Gyurcsány szeretett arra hivatkozni, hogy szerinte 50 éven felül mindenki "digitális analfabéta" és azért nem vesznek föl minket dolgozni. Bezzeg ő, aki még csak 43, ő még az e-mailjeit is el tudja egyedül olvasni. Az ám! Még azzal is "vigasztaltak" a munkaügyi központban, hogy egyszer úgyis meg kell halni. Hát, kösz. Ez 2005-ben volt, tehát még jóval a világgazdasági válság előtt. Aztán nagy nehezen mégis sikerült elhelyezkednem ismeretség útján egy támogatott munkahelyre, egy év időtartamra. Mire annak vége lett, annyira lebetegedett az édesapám, hogy szó sem lehetett munkakeresésről, őt kellett ápolnom szó szerint a nap 24 órájában. Szegénykém 2008 végén halt meg, akkor már itt volt a válság is, én meg már 55 voltam, még mindig 8,5 évre a rám vonatkozó nyugdíjkorhatártól. Na, ami azután jött, azt már inkább le sem írom, mert úgysem hinnéd el.

És mindezt mondom úgy, hogy nem vagyok fideszes, sőt nagyon nem. A Fidesznek sikerült még a Gyurcsány kormányt is mélyen alulmúlnia.

2023. ápr. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
90%

26: 50 év felett manapság sem triviális elhelyezkedni, és azt kell megérteni, hogy ami 2010-től jött, az az alacsony kamatos világrendszer érdeme, hogy olcsó volt a pénz, a hitelek


Orbánék nem csináltak semmit, az ölükbe hullott az egész, hogy 10 évig folyt a pénz a világban, mázlijuk volt, és most tapasztalhatjuk az Európa-bajnok inflációval, hogy milyen az, ha megszűnik a támogató környezet, és Orbánéknak saját kútfőből kell kormányozni, nem csak szétszórni a bejövő pénzt.

2023. ápr. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
87%
ömlött a pénz az országba, ehhez képest az Orbán kormány a lehető legrosszabb módon gazdálkodott vele. 3 éve a hiány 5000mrd évente. most 3500, úgy hogy le van rohasztva az oktatás, egészségügy. de ők Vodafone-t vesznek. ki fogja kifizetni? jelenleg a jövőt éljük fel. aztán Orbán eltakarodik, és itthagy egy kifosztott országot (nyugi, nem fog eltakarodni, mert nem tudja abbahagyni)
2023. ápr. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
88%
látom hogy itt egyesek nem tudnak elszakadni attól hogy létezik gazdasági környezet. mintha Gyurcsány vagy Orbán tehetne róla. 2010 után konjunktura volt, Orbán ehhez semmit nem tett hozzá, max elvett. Ettől még Gyurcsány is idióta vokt, de lényegesen kevesebb kárt okozott, plusz ahol lehetett a saját pártja is betartott neki.
2023. ápr. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
84%

Gyurcsány idejébe a béremből albit fizettem, kocsi törlesztőt, anyám lakáshitelét, nyaralni jártam és minden hónapban volt megtakarításom.


Most az albim kifizetem és nem halok éhen.


Jaaaaa most aztán nagyon jó :)

2023. ápr. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!