Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet, hogy azért engedte el...

Lehet, hogy azért engedte el az oktatást a kormány, mert arra számít amit Bill Gates most kijelentett?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam ezen, hogy egy olyan kormány mint a Fidesz, amit lehet szidni, mert sok kártékony dolgot tesz. Viszont arra odafigyel, hogy működjön a nemzet hosszú távon is és valóban megpróbál választási ciklusokon átívelő családtámogatási politikát végrehajtani mégha ez ezzel a szavazóbázisát is erodáló inflációhoz vezet, hogy lehet hogy elrendelte az oktatást?


ISMERTETÉS :

Biztosan van egy tervük amit nem mondanak el. Dióhéjban : Az oktatás ~10 év mulva teljesen össze fog omlani. Nincs elég fiatal tanár. Évi 5-6 kémia, fizika tanár kerül be a felsőoktatásba és a pedagógusok 80%-a nyugdíjba megy 10 év mulva.


ↈ ↈ ↈ


Ilyen esetben egy kormánynak foggal körömmel könyörögni kellene az embereknek, hogy menjenek tanárnak és a már pedagógus kollégákat minden árom megtartani. Ehelyett egy olyan státusztörvényt akarnak, ami még a fideszes ex-miniszterek szerint is bosszú. Mi van, ha a kormány már tud valamit, amit mi nem. Pl azt hogy nem is fog kelleni tanár úgy 10 éven belül?


ↈ ↈ ↈ


VÍZIÓ : A világ legattraktívabb embere nyilatkozta - amit már titokpáholyokból (szabadkőművesekből áll a teljes ellenzék és bizony a kormány is) tudhatnak évek óta - hogy a jövő az AI/MI-ben van


Én úgy képzelem, hogy lesz egy akár minimálbéres vagy alatta kereső még közmunkás is lehet egyfajta pedagógiai asszisztens, aki a gyerekek nevelését el fogja látni. Megmondja, hogy leülsz mert becsengettek. Kiviszi ebédelni őket meg udvarra. Az oktatást pedig az MI chatbot fogja ellátni. Bekapcsolja akár a laptopon, mobil az applikációt és felolvassa vagy monitoron kivetíti projetorral az anyagot. Az MI chatbot már most órákat tudna mesélni minden tudomány területről, pedig még csak most kezdték fejleszteni.


Majd lesz egy iskolai anyag szintjére butított chatbot, ami mindent elmagyaráz. Minden kérdésre választ ad. Dolgozatot állít össze, lepontoz és be is írja a krétába. Még az is lehet, hogy a nevelői funkciót is átveszi oly módon, hogy az asszitens az opciókon keresztül bepötyögi, hogy Gergely ma 3x rendetlenkedett, dobálta Alexát és rugdosta Ferit. Majd erre az algoritmus kilöki, hogy mit kell beírni a krétába a szülőknek és a chatbot megteszi. Persze az asszisztens fizikailag ott lesz, de minden tanári, oktatást, naplózást elvégez a chatbot


Ez a vízió valós lehet? [link]



2023. ápr. 28. 19:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem maga az egész oktatás módja fog megváltozni.

Pl.:lesznek pedagógusok, ők lesznek az emberi kontakt a rendszer és a tanulók között.

Maga a pedagógus képzés is átfog alakulni. Maga a tudás, az információ tanításra, átadásra nem lesz szükség, mert azt az AI átadja. És erre átfognak állni a tanulók is. A tanárok a jövő babysitterei lesznek. Ha szükség lesz rájuk.


Most is van arra példa, hogy nincs szükség tanárra: pl.:

-kresz:internetről lenézed,kresz rendszerben kapsz belépést a kérdésekhez, begyakorlod, elmész a vizsgára, ha megvan a pontszám akkor átmentél

-forgalmi vizsga (pénzes):elmész egy-két órát az "oktatóval" megnézi, hogy kezeled az autót és hogy hogy vezetsz, ha megfelelő, akkor a következő alkalomal, már vizsgázol is, ami abból áll, hogy elviszed a vizsgabiztost és az "oktatót", egy büfé és vissza és már meg is van a B-jogsi.

-elsősegély vizsga:internetről lenézed és elmész vizsgázni.


Tehát igen sok mindent meglehet oldani másképpen is.

2023. ápr. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Maga a tudás, az információ tanításra, átadásra nem lesz szükség, mert azt az AI átadja. És erre átfognak állni a tanulók is."

És hogy adja át? Odalöki eléjük az infót, és annyi? Ha a gyereknek nincs motivációja tanulni, akkor mit fog tenni az AI?


A példáid meg szerintem nem jók. Ennek az egyik oka, hogy a jogosítványszerzésre sokkal nagyobb motivációja van az embernek, nem is olyan fiatalon kezdi, mint az iskolát stb.

Továbbá, az elsősegélyből ugyan levizsgáznak, de a gyakorlatban kevesen merik használni is a tudásukat, vagy rosszul használják. A KRESZ-szel kapcsolatban elég ezt az oldalt megnézni: tele van tanulóvezetők, vagy jogosítvánnyal már rendelkező emberek részéről pofonegyszerű kérdésekkel, amiket tantermi oktatás esetén tisztázhatott volna velük az oktató, ha nem értik, de az e-learning felület ezt nem tudta megtenni. Szóval ez az e-learning is csak egy bizonyos szint feletti embereknek jó, a többieknek nem az igazi. A forgalmi vizsga előtt meg nem egy-két órát kell vezetni az oktatóval, a kötelezően előírtnak meg kell lennie, le is kell papírozni. És nagyon nem ennyi a vizsga sem, kifejezetten szigorúak, és sok minden okozhat bukást. Látszik, hogy vagy nincs is jogsid, vagy évtizedekkel ezelőtt szerezted, vagy óriási nagy sumákolások, csalások kísérték a megszerzését, utóbbit viszont inkább nem reklámoznám.

2023. ápr. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

12-es

Oktatás:Azt nem tudom. Az egész oktatási rendszernek megkell változnia ahhoz, hogy ezt kivitelezni lehessen. De az biztos, hogy sokkal kevesebb tanár kell majd a jövőben mint most. És a tananyagot is megkell változtatni ahhoz.


Nekem van jogsim és rendes oktatáson raktam le.

De vannak barátaim, ismerőseim akik bizony úgy rakták le ahogy leírtam.


Kresznél az órán való részvételes verziót választottam, abból az okból amit te leírtál, a tanártól lehet kérdezni.

Az ismerősök interneten készültek fel a vizsgára, begyakorolták a kérdéseket. Szerintük felesleges és időpocsékolás órákra elmenni, hiszen be lehet gyakorolni.....


Elsősegélynél:elmentem oktató órára ahol mentős magyarázta a dolgokat. Másnap vizsga volt. A kb 40 vizsgázóból 6 mentünk órára a tanár miatt, hogy ő mondja el a dolgokat.


Forgalmi vizsga:én 40 órát vezettem és 550 km kb és utána vizsga.

A barátom és a barátja, más iskolában rakták le jogsit nem ott ahol én. Ők kicsengettek 300000 ft/fő egyben és egy nap vezetés és egy nap vizsga, úgy ahogy leírtam. A barátom a mai napig nem tud kuplungal rendesen vezetni, mert nem oktatóval tanult meg vezetni.

Szerintem nagyom szomorú, hogy ez megtörténhet így, egy ilyen fontos dolognál mint a jogosítvány.

2023. ápr. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Az egész oktatási rendszernek megkell változnia ahhoz, hogy ezt kivitelezni lehessen." Pont ez az, hogy nem a rendszernek, hanem az emberi természetnek, a gyerekeknek kellene megváltoznia. Ez lényegesen nehezebb "feladat".


A példáknál meg most te magad írtad le, hogy aki így csinálta a gyakorlati oktatást, az nem tud rendesen vezetni. Magyarán mégsem igaz, amit korábban írtál, hogy "Most is van arra példa, hogy nincs szükség tanárra", mert legalább az emberek egy részének lenne rá szüksége.


"Szerintük felesleges és időpocsékolás órákra elmenni, hiszen be lehet gyakorolni" Megint csak azt bizonyítja, hogy nem vagyunk egyformák. Egyes diákoknak jó lenne az AI által alkalmazott módszer, másoknak viszont nem, sőt az AI nem is biztos, hogy ezt a jelenséget fel tudná ismerni.

2023. ápr. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
46%

"Az egész oktatási rendszernek megkell változnia ahhoz, hogy ezt kivitelezni lehessen." Pont ez az, hogy nem a rendszernek, hanem az emberi természetnek, a gyerekeknek kellene megváltoznia. Ez lényegesen nehezebb "feladat".


Szerintem meg fognak változni mert nem lesz más választásuk, rá erőltetik az emberekre és beletörődnek.

Ugyan ez volt a covidnál, lett home office-s oktatás.

2023. ápr. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Remélem a chatbot jól meg is veri majd a rosszalkodó nebulókat.
2023. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Stílszerű focihasonlattal élve ez csak sima Bayerndusel. Az utolsó percben beakad a megpattanó, és a Bayern, akarom mondani Orbán nevet a végén. Amikor Orbánék elengedték (vagy elkezdték leépíteni, ízlés szerint) az oktatást, a tanárokat helyettesítő AI még nem tűnt ennyire közelinek, és egyébként sem hiszem, hogy Orbánnak valaha is jól titkolt tervei lettek volna az ország hosszú távú felvirágoztatására.

Ha ekkora stratégák lennének, akkor a Covid alatt fogtak volna pár kamerát, behívták volna az ország 20-30 legjobb tanárát, és megcsináltatták volna velük a mindenki számára elérhető digitális tananyagot, hogy mégse Ildi nénik tízezreinek kelljen párhuzamosan egyéni póverpointcsodákat alkotnia egyik napról a másikra.

Magasról leszarták, pedig 1) nem áll távol tőlük a központosítás és az oktatási monokultúra, 2) népszerűbb lett volna a szülők körében, mint az a roncs, amit a legtöbb iskola digitális távoktatás címszó alatt produkálni tudott 3) ennél tökéletesebb "jóhiszeműen tartott" fegyvert keresve se találhattak volna tanárok ellen.

De tény, hogy ha van utolsó szög a tanárok koporsójába ebben az országban, akkor a kompetens AI rohamosan közeledő képe az, és Orbánék ezt az aduászt ki fogják játszani. És ami a legdurvább, hogy a diákok számára még akár jól is elsülhet.

2023. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Anyagilag biztos jól elfog sülni:a tanár mire kiképződig annak anyagi vonzata és persze ott van a rizikó, hogy nem megy tanárnak vagy elhagyja a pályát. Az AI-t elég egyszer megcsinálni és karban kell tartani. Meg hát a tananyagot is erősen átlehet szabni, mindenféle probléma nélkül.
2023. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
hamarább viszik le a kötelező oktatás max életkorát, hogy minél előbb tudj az akkumulátor gyárban dolgozni a szalag mellett. ugyanis ez Orbán érdekr. a felművelt idióta aki mindent elhisz a propagandának
2023. máj. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Orbánt egy dolog érdekli, a harácsolás. minden mast ha el lehet intézni pofázással akkor nem költ rá egy fillért se, mert az a pénz is neki kell
2023. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!