Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan ered az a liberális...

Honnan ered az a liberális mítosz, hogy: "a külhoni magyarok félmilliós nyugdíjakat vesznek fel, miközben Magyarországon a kisnyugdíjas éhenhal" ?

Figyelt kérdés

Személy szerint én vajdasági magyar vagyok, viszont magyar állampolgár is. Azonban mivel nem dolgoztam munkavállalói jogviszonyban (egyedül csak diákmunkában, amikor Magyarországon tanultam) ezért nincs TAJ számom se. Így mivel nincs TAJ számom, így nem is vagyok/leszek jogosult semmiféle magyarországi nyugdíjra. Az összes vajdasági, akit ismerek ugyanúgy nem jogosult és nem is kap semmiféle magyarországi nyugdíjat.

Az egyedüli kivétel azok, akik ténylegesen dolgoztak Magyarországon (mondjuk ezek, akik konkrétan Magyarországra költöztek, ott telepedtek le), mivel nekik emiatt van TAJ számuk és a magyar munkaéveik miatt jogosultak magyarországi nyugdíjra.


Viszont rengetegszer olvasok elfogadás-párti toleráns liberálisoktól olyan kommenteket, hogy "r0hadjanak meg ezek a románok*! A Zorbán milliárdokat szétosztogat nyugdíjként nekik!" vagy "ezek a mocsok buszoztatott ukránok felveszik az állampolgárságot és máris félmilliókat kapnak!" stb

Személy szerint ezeket én a mítoszok és legendák közé sorolom, és Hans Christian Andersen kötetei mellé tenném a könyvespolcon.


*A liberálisok szerint az állampolgárság egyet jelent a származással is



2023. máj. 4. 00:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

A liberálisoknak elege van a jobboldal Trianon-mániájából, ezért azzal kontráznak a dologra, hogy a külhoni magyaroknak asszimilálódnia kéne abba az országba, ahova kerültek.


Tehát te vajdasági vagy. A jobboldal szerint neked olyannak kéne lenned, mint valami szeparatista, aki ott ássa alá a szerb államot ahol csak lehet, és kizárólag Magyarországhoz hűséges. A liberálisok szerint pedig az lenne az ideális, ha felvennéd a Vlad nevet és az ortodox kereszténységet, megtanulnád anyanyelvi szinten a szerbet és nem foglalkoznál többet Magyarországgal, mint egy belgrádi őshonos szerb.



Magyarország egy nagyon polarizált ország, ahol családok ezrei szakadtak szét azon, hogy ki Gyurcsány és ki Orbán-párti. Én is ismerek külhoni magyarokat, tudom, hogy ezt odakint nagyon nehéz megérteni, hogy itthon szinte polgárháborús hangulat van a két oldal között. Talán a volt Jugoszlávia horvát-szerb szembenállása hasonlít valamennyire a dologra.

2023. máj. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Baluba ***** válasza:
100%
Ezt szerintem nagyon kevesen gondolják így, még ha nagyon hangosak is. A többség tudja, hogy itt két különböző probléma van, hogy a külhoni állampolgárok hozzájárulás nélkül kapnak döntési jogot és ezáltal juttatásokat (nyugdíjat pont nem), illetve hogy a korábbi kommunista diktatúra elitje a pártmunkáért cserébe a mai napig félmilliós nyugdíjakat kap. Aki ezt a kettőt összemossa vagy összekeveri, azt egyszerűen csak ignorálni lehet.
2023. máj. 4. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#2


Pedig a Bosnyák téren a saját fülemmel hallottam, amikor egyszer a DK-s nyugdíjasok ilyeneket mondtak. Olyan 2-3 éve ott kint valamilyen aláírásokat gyűjtögettek és a DK standjaival volt tele a Bosnyák tér környéke. Ott hallottam hasonló szövegeket a saját fülemmel.

Viszont olyan szintű gyűlöletet és uszítást ellenünk még a legnagyobb szerb sovinisztáktól sem hallottam (Miloševic is elbújhatott volna mögöttük). Még szerencse, hogy nem mondtam semmit, mert ha megtudták volna, szerintem ott helyben meglincseltek volna engem.

2023. máj. 4. 05:43
 4/18 anonim ***** válasza:
18%
A külhoni magyarokat ugyanúgy lefizetik a szavazatukért mint a krumpliszavazókat.
2023. máj. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 hypno ***** válasza:
68%

A mai napig léteznek olyan kétoldalú szerződések a komcsi keleti blokk országai között, amiknek alapján pl. ukrán állampolgárok magyar nyugdíjat kapnak.


Jugoszlávia viszont mindíg is kívülálló volt, lévén a Tito az imperializmus "láncos-kutyája". Ezért aztán veletek szerintem nincs ilyen szerződés és nem is volt soha.

2023. máj. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%
Ráadásul ezek az "ukrán-nyugdíjazók" lettek most a legnagyobb ukrán-felszopók.
2023. máj. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom pont ugyanonnan, mint hogy a külhoni szavazatok miatt nyert folyton a Fidesz, miközben, ha lacsapnánk az összes levélszavazatot az eredményekről, akkor is messze a Fidesz vezetne.
2023. máj. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7%

Én nem gondolom ezt, de nagyon haragszom a külföldi magyarokra még akkor is, ha nem Fideszes vagy nem szavaz. A szavazati jogot azonnal elvenném, semmi közük hozzá, hogy mi történik a magyar politikában, másrészt pont, hogy az Orbán-féle politika az, ami szembefordította az itthoni és külhoni magyarokat. Kár, hogy ezt nem veszik észre sokan.

"A Zorbán milliárdokat szétosztogat nyugdíjként nekik!" ez viszont igaz, csak nem nyugdíjként, hanem templomot, stadiont építenek vagy valami egyéb hülyeséget csinálnak. Amúgy a külhoni magyarok megköszönhetik a jobboldali, Trianon-mániás seggfejeknek a helyzetüket.

2023. máj. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, de az a pár év, amit Budapesten töltöttem meggyőzött arról, hogy soha többet ne költözzek vissza Magyarországra. Olyan beszűkült agyú és annyi bunkó paraszttal sehol máshol nem találkoztam.


Egyébként meg ezt a leveles szavazásdis dolgot sosem értettem. Amikor a pl Londonban élő magyarokat buszoztatták tavaly, akkor az teljesen okés volt és ment a hiszti, hogy csak külképviseleteken szavazhatnak.

Amit személy szerint nem értek, ugyanis a magyar jogrend szerint bárki szavazhat levéllel, akinek nincs magyarországi lakcíme.

Ahogyan én is lemondtam a magyarországi lakcímemről, amikor anno Nyugat-Európába költöztem. És szerintem ez a logikus, hogyha nem élek Magyarországon, akkor nem tartom meg a magyar lakcímem.

Csak érdekességként megjegyzem, hogy 2012 előtt ez ráadásul kötelező is volt mindenkinek, az akkori magyar jogszabályok előírták, hogy aki nem tartózkodik életvitelszerűen Magyarországon, annak kötelező lemondania a magyar lakcíméről. Tehát pont az oly sokat szidott Fidesz volt az amelyik eltörölte ez a jogszabályt (az persze megint más kérdés, hogy mennyire tartatták be ezt).

Szóval ez nem egészen koherens azzal az állásponttal, hogy "oda szavazzon mindenki, ahol adót fizet". Azonban én személy szerint lelkiismeretemnek éreztem, hogyha nem élek Magyarországon (mert Nyugat-Európába emigráltam, ahol keresve se találni annyi kretén majmot mint Budapesten) akkor kijelentkezek Magyarországról és nem tartom meg a magyar lakcímem. Nem tudom a liberálisoknak ez miért nem logikus. Akkor szavazhatnának levélben úgy mint ahogy pl én is tavaly Hollandiából.


(Természetesen a Mihazánkra, 5 év Budapest egyértelműen meggyőzött, hogy mindig arra a pártra kell szavazni, ami épp a legballibellenesebb)

2023. máj. 4. 18:15
 10/18 Baluba ***** válasza:
71%

Kérdező:

1) teljesen eltértél az eredeti kérdésedtől. Itt már az a kérdés, hogy minek milyen alapon melyik államban legyen szavazati joga, amire jó száz éve nincs egyértelmű és jó válasz. Ha erről akarsz vitatkozni, akkor írj ki egy erre vonatkozó kérdést, ne valami anekdotikus tévedésről kiírt kérdés alatt.

2) Off, de elég vicces, hogy a balliberálisok elől Hollandiába költöztél.

2023. máj. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!