Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád egy állami vegán...

Támogatnád egy állami vegán bolthálózat és étteremlánc létrehozását amiben dotálva vannak a termékek vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés
Minden településen nyílnának különféle méretű VBC boltok, amikben minden termék vegán. Valamivel kevesebb helyen pedig nyílnának éttermek, amikben szinten minden étel vegán. ÁFA-kedvezmény és valamennyi dotáció lenne az ezekben kapható termékeken, ételeken, hogy csábítsa az embereket, hogy ott vásároljanak, egyenek.

2023. máj. 6. 15:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%
A tenénfüstre akarod felfűzni az emberiség okozta éghajlatváltozást. Zabálhatsz füvet, de a probléma ettől jóval összetettebb. Akkor én is kiemelném egy kis összetevőjét a problémának, amikor marokkói paradicsomot veszel a Tescoban.
2023. máj. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
35%
Sokan végeznek az országban nehéz fizikai munkát. Olvastam róla, hogy a vegán étrend nekik is segít, ha a munkaidő alatt megállnak legalább négyszer enni. Na most a legtöbb munkahely nem erről híres, hogy ennyi szünetet biztosítana, még az irodák sem.
2023. máj. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
29%
Nem, mert a vegánság egyrészt egészségtelen, másrészt jóval környezetszennyezőbb, mint a kiegyensúlyozott étkezés.
2023. máj. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
2023. máj. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 hypno ***** válasza:
86%

Támogatnám a vegán üzletek, nagyobb vegán választék gondolatát, mert megdöbbentően sokan vannak, akik pl. tej intoleranciával élnek.

Pl. a lányom is.

És megdöbbentő, hogy úgy kell vadászni olyan pékárura, cukrásztermékre amiben nincs valamilyen tej alkatrész.


De azért nem dotálnám a dolgot.

És pláne nem keverném bele a dologba az éghajlatváltozást.

2023. máj. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
29%

15#

Csak az emberi faj fogyaszt "felnőtt" korában is tejet. Sok anyának meg teje sincs amikor a korai fázisban tényleg szükség lenne rá.(Hála ennek a csodálatos létmódnak) A laktóz intolerancia azt jelenti, hogy az evolúció nem tudta lekövetni ezt a néhány tízezer évet, mióta kvázi csúcsragadozóként az intelligenciánknak köszönhetően túlszaporodtunk és szükség van a haszonállatok tejére. Gyerekkoromban sokat görcsöltem emiatt. Manapság egy bizonyos mennyiséget el tudok fogyasztani gond nélkül.

2023. máj. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
95%

Én vegán vagyok. De egyáltalán nem akarok másokra ráerőltetni egy ilyen életmódot. Jó lenne, ha lennének vegàn boltok vagy több helyen lehetne ilyen árukat venni, de ennek piaci alapon kell működnie, nem az államnak kell tolnia.


Ha már környezet tudatosság: gyárak felűlvizsgálata, szabályok szigorítása.


Vagy akár az elektromos autókra kisebb adót rakni, ezzel ösztönözni az embereket, hogy inkább olyat vegyenek,ne dízeleset/benzineset

2023. máj. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint nagyon örülnék, ha minél több helyen lehetne vegán termékeket venni, de a társadalmunkban ez az ötlet jelenleg hatalmas pénzkidobás lenne. Először az igényt kellene kialakítani az emberekben, hogy szívesen vásároljanak ilyen boltokban, mert így olyan visszatetsző lenne, mint a stadionok építése. A társadalom egy kis százalékának hasznos, a többség viszont feleslegesnek találja. Ahogy az előző írta, ennek piac alapon, igényekre építve kellene működni.


Ráadásul az ilyen helyekkel az a probléma, hogy még jobban elszeparálják a vegánokat a nem vegánoktól. Aki nem vegán, az továbbra is a sima üzletekben fog vásárolni. Mivel van külön vegán bolt mindenhol, a normál boltokban megszűnik a kereslet a vegán termékeket iránt, és nem fognak ilyet tartani. Tehát az átlagos nem vegán vásárló soha nem találkozik vegán termékekkel, így még kisebb az esélye annak, hogy kipróbálja.


A vegán étterem is nagyon jól hangzik elsőre. Szerencsére olyan helyen élek,ahol most is léteznek ilyenek, viszont nagyon ritkán jutok el egybe, mivel az ember általában nem egyedül jár étterembe. Az ismerőseim nagy része viszont nem vegán, ezért vegánként többet járok sima étterembe, mint vegánba.


Inkább annak örülnék, ha a jelenlegi boltok és éttermek árulnának több vegán ételt.

2023. máj. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
45%
Felesleges, - mert vegetálnak így is szép számmal emberek ebben az országban.
2023. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Nem vagyok vegán, de időnként tartok növényi étrend "diétát". Örülnék, ha lenne olyan vegán üzletlánc, ahol nem kell ehhez az összes termék összetevőjét végigolvasni, hanem csak bemegyek, és megveszem, ami tetszik.
2023. jún. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!