Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyes pártok/emberek miért...

Egyes pártok/emberek miért akarják a franchise étteremláncokat és/vagy multikat kitenni az országból?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy a mostani NAV-botrány őket igazolná (de nem, hiszen azokat is magyar emberek követték el gondolok itt a kivételezésre stb...), továbbá én is egyetértek azzal, hogy a meki meg a nagy étteremláncok baromira sz@rok és károsak.De kérdem én belegondolnak ilyenkor abba, ha ha holnap senki nem menne be a Mekibe, KFC, Pizzahut, meg még nem tudom milyen gyorsétteremek vannak, szal. nem mennének be az emberek pár napig milyen iszonyú nagy leépítések lennének és mennyi szaktudás nélküli ember kerülne az utcára? Több 10ezer.


És aki így gondolkodik az mit mond erre?



2013. nov. 19. 21:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
jó, ha pár napig nem mennek be akkor árakon igazítanak, de mondjuk 20 napig senki nem ment be és hiába nyomatják a reklámokat, hiába adnának 1 hamburgert áron alul 50 Ft-ért akkor sem megy senki.
2013. nov. 19. 21:30
 2/12 anonim ***** válasza:
9%

Aki úgy gondolkodik, hogy a multik vérszomjas fenevadak az egy idióta, és nem gondol bele, hogy:

1. hány ember veszítené el a munkáját (nem csak árufeltöltők dolgoznak a tescoban sem, vannak ott sokkal jobban fizető, ugyanakkor nagyobb felelősséggel is járó állások is, informatikától a könyvelésig minden...)

2. mennyivel drágább lenne minden, mivel Pista bácsi a sarki kisboltos nem X áron adná az adott terméket hanem dupla áron..

2013. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

Mert a buta emberek benyalják, hogy a saját életüket a kapzsi, Dagobert bácsi módjára pénztengerben úszkáló bankosok és külföldi multik teszik tönkre, akik csak azért jönnek, hogy mindenkit kizsákmányoljanak. Csak azt felejtik el, hogyha egy multinak nagy a bevétele, akkor az ott dolgozóknak is csurran cseppen valami, bővítenek, több embert alkalmaznak. Ha viszont nincs haszon, akkor kirúg mindenkit és viszi keletre az egész hóbelebancot.

És lehet, hogy a meki szar, mégis tele van. Senkinek se kötelező. El lehet menni a sarki kis fűszereshez, meg be lehet vásárolni, lehet főzni. De akinek megfelel a meki, az meg járjon oda.

Amúgy egy politikus sem akarja ezt, csak populista duma az egész.

2013. nov. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%
Mert idióták. Lehet mondani a mekire, hogy egészségtelen meg ígyúgyamúgy, nem vitatom. De én akkor sem szeretnék egy olyan országban élni, ahol nem mehetek be egy mcdonaldsba, KFCbe, Burger Kingbe stb. ha olyan kedvem van, azért mert valami f.asz politikus kitalálta, hogy nekem nem jó az.
2013. nov. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én nem vagyok vérmesen multi-ellenes, de azért meg kell hagyni, hogy a helyi gazdaság leépülése az ő számlájukra írható. Senki nem tudja felvenni a versenyt a rossz minőségű, agyonmarketingelt tömegárúval. Az, hogy országokat tudnak zsarolni (pl melyik Kelet-európai országba raknak telephelyet?) és mint látható a politikával összefonódva ezermilliárdokat kilapátolni, az nem valami szívderítő.
2013. nov. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
4-es: És azt megmondhatják, hogy ne drogozz? Hogy a gyereked tanköteles? Hogy kösd be a biztonsági övet, mert kiloccsan az agyad? Ott elfogadod, hogy tudják mi a jó?
2013. nov. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Most a gyorséttermekről volt szó, nehéz lenne egy válaszba belesűríteni az összes gondolatomat mindenről. Ha konkrétan érdekel valamelyikről a véleményem írj ki egy kérdést aztán válaszolok.
2013. nov. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11%

Azért mert mi magyarok előszeretettel hibáztatunk másokat saját bénaságunk végett.

Ha "lemásolnánk" a modellt, akár mi is előrukkolhatnánk multinacionális céggel a világban, de mi csak vinnyogni tudunk.

2013. nov. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lemásolhatnánk valamelyik gazdag ország gazdasági modelljét is, remek jó példákat látni. De mégsem tesszük.
2013. nov. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Mert nem elég hogy ezek minden munkahelyet megszüntetnek, de még a mérgező szarjaikat is rádsózzák jó borsos áron.
2013. nov. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!