Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért nagy az "infláció",...

Azért nagy az "infláció", mert jó lét van. Nagyobb a vásárló erejünk? Mi lehet a hiba ebbe a logikába?

Figyelt kérdés

Azért írtam idézőjelbe az inflációt, mert a kérdés tartalmával ellentétesen korántsem bizonyos, hogy nem egy szankciós inflációról van szó, ami a háború miatt lépett fel. Lehet ez egy külső kényszer generálta infláció. Csupán az embereknek jobban esik ezt másra kenni, mert nem a mi filozófiánk követi a kormány vagy mert sikertelenségünk kivetítjük


Terjed egy ilyen értelmezés az inflációt illetően főleg értelmiségi körökben. Én magam is egy művésztől olvastam. Röviden:


A választás évében sok nagycsaládosnak kiosztottak adókedvezményeket, amitől megnőtt a vásárolóerő és az emberek kereslete. Emiatt a kereskedők árakat emeltek, mert többet ki tudtak fizetni az emberek a termékekből. Az inflációhoz semmi köze a kormánynak. A kereskedők azért adják ennyiért, mert megveszik így is. Ha nem vennék meg rájuk rohadna a termék és nem adnák ennyiért. Mi magunk vásárlók határozzuk meg az árakat, mert ennyiért is megvesszük.


PÉLDÁM : Este elmentem a gírosba, ahol frissen sütnek. Gyors a rendeléstől a kész termékig az áruforgalom, így jobban áttekinthető a helyzet. A gírosos a jól megemelt áron is mind eladta az ételeit. Kérdeztem, hogy megmarad valami? Azt mondja, hogy nem. Mondtam neki, hogy ha nem fogyna el, adná-e olcsóbban. Azt válaszolta igen.


EREDMÉNY : Ha nem vennék meg az élelmiszert, akkor rárohadna, ki kellene dobnia, ezért olcsóbban kellene adnia és tönkremenne. Mivel azonban még mindig szolgáltat, így el tudja adni drágán is mert MEGVESSZÜK, MERT JÓL ÉLÜNK.


* * *


U.I: Az hogy Orbán Viktor a nagycsaládosoknak osztja vissza az adót az a nemzet és mindnyájuk érdeke!! Fent kell maradni a magyarságnak. Mi mind magyarok vagyunk. Ez köt minket össze, a magyarság, a nemzet, a sors, az ahogy látjuk azonosan a világot.



2023. máj. 9. 17:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az elméleted úgy ahogy van értelmetlen. A pénz kokrét számértékét teljesen fölösleges nézni. Csak az inflációt önmagában nézni meg föleg értelmetlen, mivel az infáláció mellet van bérnövekedés is. Ha valóban össze akkarod hasonlitani akkor megnézed mennyi terméket tudtál tavaly venni, meg megnézed mennyit tudsz idén.
2023. máj. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A logikádba ott a hiba hogy, léteznek tartositó szerek na ha 1-2 évig nem sikkerül el adni majd kapsz olcsob élelmiszert.De te biztos giroszon élsz szóval téged ez nem érint.
2023. máj. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!