Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy állsz hozzá ehhez az...

D-Mano kérdése:

Hogy állsz hozzá ehhez az állításhoz: "Aki nem Fideszes, az nem magyar / vagy nem IGAZI magyar!" ?

Figyelt kérdés

Én a politika-ellenesség és a Mi Hazánk párt támogatása közt egyensúlyozok. (Most ne az legyen a téma, hogy ez miért és hogyan...)

Erősen nemzeti érzelmű, hazaszerető és ideológiában a kereszténység, a konzervatizmus és a tradícionalizmus áll a legközelebb hozzám. (Tehát leegyszerűsítve "jobboldali" vagyok.)

DE:

Mindezek ellenére sok Fideszestől megkaptam már azokat a jelzőket, hogy baloldali, liberális, "libsi", Gyurcsányista, hazaáruló és stb. hasonló vagyok, csak mert nem vagyok Fideszes, vagy, mert kritizálni merészeltem a Fideszt. És SOK más jobboldali (de nem-Fideszes) embert láttam már így megbélyegződni Fideszesek által, szóval ez egy viszonylag gyakori jelenség.


Miért van ez? A Fideszesek többsége így látja a világot? Vagy ez csak egy hangos Fideszes kisebbség?

Csatoltam szavazást a kérdéshez, de kifejtős kommentekre is nagyon kíváncsi lennék! És azokból is inkább az árnyaltabb kultúráltabbakra. Tehát NE nettó Fidesz-magasztalás vagy épp ellenkezőleg Fidesz-szídás, Fideszes-gúnyolás vagy stb. legyen, hanem inkább érvelés vagy nyugodtabb hangvételű, racionális írásban/kommentben gondolkodás.



2023. máj. 14. 11:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező

Honnan, kitől vetted ezt a mondatodat, hogy ""Aki nem Fideszes, az nem magyar / vagy nem IGAZI magyar!""?

Baromság ahogy van a kérdéssel együtt.

"Mindezek ellenére sok Fideszestől megkaptam már azokat a jelzőket, hogy baloldali, liberális, "libsi", Gyurcsányista, hazaáruló és stb. hasonló vagyok, csak mert nem vagyok Fideszes, vagy, mert kritizálni merészeltem a Fideszt. "

NEM ezért kaptad meg ezeket a jelzőket! Azért AMIT mondtál, állítottál, AHOGY megfogalmaztad és ennek semmi köze ahhoz hogy kire szavazol - hozzád van köze, hogy miképpen nyilvánulsz meg azokról akikkel nem értesz egyet.

A legjobb barátom világ életében mszp-s volt és soha egy percig nem volt vitás, hogy pont úgy magyar, pont ugyanazok a fontosak számára az ország szempontjából, a család szempontjából, mint nekem. Csak míg ő úgy gondolta hogy ezeket az mszp politikusai tudnák megvalósítani és a fideszesek nem, én meg fordítva.

A fideszesek is bírálják a fidesz-t és nagyon sok politikus is van akit tisztelünk mi fideszesek annak ellenére hoyg nem a fidesz tagjai. Itt van legelőször alapból a kdnp, ami nem a fidesz, a Mi Hazánk, akikkel még kevésbé értünk egyet, de nem kérdéses, hogy igaz magyarok, ahogy ilyen a kétfarkúakkal szemben se merült fel vagy éppen sok olyan politikus is van akik nem fideszesek mégis elismerik őket a fideszesek.

A jelzők azt jelentik, hogy amit mondasz az olyan, mint amit és ahogy egy "baloldali, liberális, "libsi", Gyurcsányista" mond. Ahogy ha nem támogatod a hazaárulást akkor senki nem fog téged sem hazaárulónak nevezni csak mert nem szavazol a fideszre.

2023. máj. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

11-es)


ha Fideszes közegben kommentelek, TÁRGYILAGOSAN, RACIONÁLISAN, ÉRV-ALAPÚAN az esetek kb. 90%-ban lebaloldaliznak, lelibsiznek engem, ha pedig kiemelem, hogy amúgy hazaszerető/jobboldali vagyok, akkor hazugsággal vádolnak, ha meg azt írom, hogy Mi Hazánkos vagyok, egyből elkezdik nyomatni, hogy az egy törpe párt vagy az is Gyurcsány pártja.

2023. máj. 14. 12:07
 13/25 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%
Én úgy vélem, hogy a fidesz ezzel a kijelentésével több magyart fosztott meg magyarságától, mint Trianon, és több magyartól vette el a magyarságát, mint a két világháború és az orosz uralom összesen. És ezek a magyarirtók nevezik magukat (magyar) nemzetinek...
2023. máj. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
69%

12 A fideszesek számára orbán viktor egy szent nemzeti hős, ha rá nézve bármilyen kritikát megfogalmazol, nem vagy magyar és kész. A "tárgyilagos, racionális, érv-alapú" eszmefuttatástól pedig úgy irtóznak, mint ördög a tömjénfüsttől - mert számukra a politika ÉRZELMI kérdés és HIT kérdése.

Ahogy érvelni kezdesz, logikusan, máris elbuktál náluk - ők egy-két mondatos kinyilatkoztatásokhoz edződtek (az is külön jó, ha rímekben van), a világ pedig fekete-fehér, jó és gonosz a számukra. 30 éve vannak edzve erre a kétosztatú, dichotomikus gondolkodásra.


A legviccesebb, amit velünk, erdélyiekkel csinálnak: ha egy beszélgetésben kiderül, hogy erdélyi vagy, kisebb orgazmust élnek meg - hát ez csodálatos, akkor te IGAZI magyar vagy, magyarabb a legmagyarabb magyaroknál.


Tart ez addig, míg szóvá nem teszed, hogy esetleg orbánnak nem vlagyimir putyinnal kellene haverkodnia, és szerencsés volna, ha nem mondana rasszista beszédeket (vagy ha már megteszi, legalább otthon tegye, ne Erdélyben, Tusnádfürdőn ossza azt a csöpp eszét a "fajkeveredésről").


Vagy bármi mást, ami orbánra nézve szerintük "szentségtörő".


Na ebben a pillanatban, egyetlen varázsütésre lezajlik egy totális nyelvi-kulturális asszimilációs folyamat, a másodperc legapróbb töredéke alatt és hirtelen ROMÁN LETTÉL :-))))))


Egy perce még magyarabb a magyarnál - amint orbánra tettél egy kritikai megjegyzést, a legszőrősebb talpú románnak kiáltanak ki! :-))))


Nagyon nagy baj van velük az emeleten...

2023. máj. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
23%

#13

Már megint zagyválsz, Béci. A Fidesznek nem volt ilyen kijelentése.

2023. máj. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
14%

#12 "ha Fideszes közegben kommentelek, TÁRGYILAGOSAN, RACIONÁLISAN, ÉRV-ALAPÚAN az esetek kb. 90%-ban lebaloldaliznak, lelibsiznek engem, "

Ez az amit nem hiszek el, már azzal cáfoltad ahogy a kérdésedet kiírtad.

"ha meg azt írom, hogy Mi Hazánkos vagyok, egyből elkezdik nyomatni, hogy az egy törpe párt vagy az is Gyurcsány pártja."

Ezt nem a fideszesektől kapod meg hanem pont a többi ellenzékitől - hogy a mi hazánk is a fidesz fiókpártja.

Szerintem 1. hazudsz, nem érvelsz tárgyilagosan, 2. kiforgatod azt amit válaszolnak neked és tényleg csak egyike vagy azoknak akik próbálnak valamiképpen a fidesz ellen hergelni másokat.

de cáfolj rám! Mutasd meg egy "érvelésed" és hogy azt fideszesek lebaloldalizták, lelbsizték, miközben tárgyilagos, racionális volt!

2023. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj a Fideszesekkel, hogy azt hiszik, hogy a Fidesz nem a szavazóit képviseli, hanem az egész nemzetet mindenestül. (erre bőven rásegít a Fidesz a kinyilatkoztatásaival pl "a haza nem lehet ellenzékben")

Ezért az ő világképükben aki a Fideszt támadja, az Magyarországot, sőt a Nemzetet támadja, és ezáltal nem is lehet Magyar. Aki nem a Fideszre szavaz, az a Nemzet ellen szavaz, ezáltal nem is Magyar.


Ahhoz, hogy ez világosabb legyen, lépjünk egyet hátrébb, a populizmus logikájához.

Alapesetben egy párt a szavazóit képviseli, és bizonyos elveket (pl liberalizmus, konzervativizmus, nacionalizmus stb). A populista pártok azonban nem így gondolkodnak. Ők azt mondják, hogy ők képviselik az egész országot. Egy populista sosem mondaná, hogy "mi vagyunk a többség", csakis azt, hogy "mi vagyunk a 100%". A populista pártok jellegükből fakadóan azt terjesztik, hogy mivel ő a nemzet 100%-ának képviselete, ezért a szavazóik a nemzet 100%-a. Abból pedig, hogy ők a 100% következik, hogy a többi ember nem a nemzet része.

A Fidesz egy teljes mértékben populista párt. Ennyi az egész.


U.i. A kommentem 2. bekezdésében leírt érvelésem Jan-Werner Müller Mi a Populizmus című könyve alapján írtam.

2023. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
74%
#17 vagyok. Nem 2. Bekezdés az, hanem onnét kezdve, hogy "a populizmus logikájához"
2023. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%

"Már megint zagyválsz, Béci. A Fidesznek nem volt ilyen kijelentése."


Tele vannak olyan nyilatkozatokkal, főleg választások környékén, hogy aki magyar az rájuk szavaz. Ergo aki nem szavaz rájuk az nem magyar. Én megértem, hogy te ezt már elfelejtetted, merthát a krumpli az krumpli. A fidesznek meg épp az ilyen rövid ésszel rendelkező szavazókra van szüksége, mint te.

2023. máj. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
13%

#13 "Én úgy vélem, hogy a fidesz ezzel a kijelentésével több magyart fosztott meg magyarságától, mint Trianon, és több magyartól vette el a magyarságát, mint a két világháború és az orosz uralom összesen. "

Aprócska szépséghiba a gondolatodban, hogy a fidesz SOHA NEM mondott ilyet. Ezt csak a kérdező találta ki és írta le mintha így lenne. Szimplán hazudik aki ezt állítja.

2023. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!