Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy állsz hozzá ehhez az...

D-Mano kérdése:

Hogy állsz hozzá ehhez az állításhoz: "Aki nem Fideszes, az nem magyar / vagy nem IGAZI magyar!" ?

Figyelt kérdés

Én a politika-ellenesség és a Mi Hazánk párt támogatása közt egyensúlyozok. (Most ne az legyen a téma, hogy ez miért és hogyan...)

Erősen nemzeti érzelmű, hazaszerető és ideológiában a kereszténység, a konzervatizmus és a tradícionalizmus áll a legközelebb hozzám. (Tehát leegyszerűsítve "jobboldali" vagyok.)

DE:

Mindezek ellenére sok Fideszestől megkaptam már azokat a jelzőket, hogy baloldali, liberális, "libsi", Gyurcsányista, hazaáruló és stb. hasonló vagyok, csak mert nem vagyok Fideszes, vagy, mert kritizálni merészeltem a Fideszt. És SOK más jobboldali (de nem-Fideszes) embert láttam már így megbélyegződni Fideszesek által, szóval ez egy viszonylag gyakori jelenség.


Miért van ez? A Fideszesek többsége így látja a világot? Vagy ez csak egy hangos Fideszes kisebbség?

Csatoltam szavazást a kérdéshez, de kifejtős kommentekre is nagyon kíváncsi lennék! És azokból is inkább az árnyaltabb kultúráltabbakra. Tehát NE nettó Fidesz-magasztalás vagy épp ellenkezőleg Fidesz-szídás, Fideszes-gúnyolás vagy stb. legyen, hanem inkább érvelés vagy nyugodtabb hangvételű, racionális írásban/kommentben gondolkodás.



2023. máj. 14. 11:13
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
66%

"Már megint zagyválsz, Béci. A Fidesznek nem volt ilyen kijelentése."

Emlékezzünk csak arra a bizonyos nemzeti konzultációra, amit 1,4 millió honfitársunk töltött ki összesen, és amire azután a kormány a következő plakáttal reagált:

[link]


Vagyis a Fidesz szerint kb. másfélmillió magyar él Magyarországon. A többi kb. 8 millió ezek szerint nem magyar?

2023. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
29%
3-as: ez elég nagy baj!!!!!!!!!!!!!! Erre játszik az EU, hogy eltörölje a nemzetállamokat! Ez ellen tiltakozik a Fidesz, a Mi Hazánk és minden magyar érzésű ember. Na, az ilyeneknek nincs helyük ebben az országban!!
2023. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
54%
22: nem akar az EU semmi ilyesmit, nem is tehetné meg ezt (és nem is akarja) . Egyébként meg nem kötelező az EU tagjának lenni, nyugodtan ki is lehet lépni. Érdekes, Orbánéknak addig jó az EU amíg jön onnan a lóvé és lehet mit a haveroknak ellopni. De bizonyára az Orosz Föderáció megfelelő lenne nektek.
2023. máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
20%

#23 Meddig akarod tagadni a nyilvánvalót?

Minden területen az EU vezetése akarja átvenni a tagállamok döntési jogköreit. Konkrétan javaslatok születtek arra, hogy a most elvárt egyhangú döntések helyett sima többséggel lehessen minden kérdésben döntést hozni, már meg is történt olyan amikor a miniszterelnökök tanácsa helyett a miniszterek valamelyik tanácsában hozták meg a döntést pont az egyhangúság elkerülése miatt - és ezzel felülírták a nemzetállami hatáskört.

Olyan kérdésekben hoznak mér ellenünk elítélő határozatokat amikbe beleszólása se lehetne az uniónak mert szuverén hatásköre a tagállamoknak.

Ahogy hiába volt meg az őshonos kisebbségek érdekében indított aláírásgyűjtés akkor sem hajlandóak napirendre tűzni a kérdést mert ez a nemzetállamoknak lenne fontos.

Az EU-ból nem lehet nyugodtan kilépni. Ott van konkrét bizonyítéknak a britek kilépése.

Ismételgeted a szokásos ballib lózungot a "mindentIsellopnak" szöveggel, miközben éppen az uniós vezetésben a baloldali meg liberális képviselők buktak le korrupcióval és konkrétan a momentum jeles képviselője ellen folyik éppen vizsgálat az eu-s pénzekkel való visszaélés miatt, nem a kormánypárti politikusok ellen.

2023. máj. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
25%

10-es: Koppenhága, ahol már a migránsok részére alakítják át a templomokat???

Én úgy vagyok európai, hogy előbb magyar vagyok, csak utána európai.

2023. máj. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!