Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki fel tudna világosítani...

Valaki fel tudna világosítani a magyar közoktatás problémáiról meg a mostani tüntetésekről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én egy középiskolás diák vagyok, és szeretném megérteni azt ami most zajlik. Én az oktatási problémákkal nem vagyok képbe, bár nyilván vannak olyan tantárgyakból témák amiket fölöslegesnek tartok, meg tudom, hogy a tanárok fizetése nem jó. Viszont látom videón, hogy tüntetések zajlanak a fizetés miatt, és talán, hogy az oktatás változzon meg? Most a saját nézőpontom alapján én nem látom értelmét az egésznek, mert nem fognak szerintem ezzel elérni az emberek semmit, főleg úgy, hogy nagy az agresszivitás is. Mert most szerintem az nem volt megoldás az elején se, hogy törjenek át a kerítésen, mert ezt szerintem békésebben is meg lehet oldani "talán", és az, hogy a rendőrök bekeményítenek azt se csodálom, mert máshogy ezt nem tudnák kezelni szerintem, bár tévedhetek, de majd kijavítotok és többet tanulok abból amit mondok. Most nem az mellett vagyok, hogy jó ha a korombeli diákokat le fújják paprika spray-jel de főleg a fiatalok azok akik hát hangot adnak az erőszakosabb oldaluknak, ha jó láttam, ha tévedek elnézést. Szóval persze ha valahogy védekeznek ellene a rendőrök ha agresszívan lépnek fel, de ha nem is paprika spray lenne, hanem más, akkor az lenne a gond. Azt is hallottam, hogy a rendőrökre azt mondták ,hogy árulók. Ez a munkájuk, most szerintem ha ellen is állnának az nekik az állásuk kárára is menne, mert gondolom van családjuk is, szóval rájuk is kell gondolniuk. Valóban szomorú, hogy egy több diplomás ember ilyen keveset keres de én szerintem nem lehet mit csinálni. Majd ha nagyon lecsökken a tanárnak jelentkezők száma, lehet, hogy kapcsolni fognak, vagy nem.


Ez az én szubjektív véleményem, én a tanárok oldalán állok, mert én se szeretném azokat a tanárokat elveszteni akik jó pedagógusok, de szerintem ez se jó megoldás ami épp folyik. Szóval ha valami olyat írtam amiben tévedek, kérem/kérlek világosítsatok fel engem, hogy több rálátásom legyen, mert nyilván nincs, ehhez nem értek.


Meg arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek mi lenne az ami jobbá tenné a magyar oktatást, mert hallottam, hogy a finn oktatás mennyire elite, de szerintem ott is meg vannak a maga problémái már, mert akkor amikor még nagyon dicsérték, szerintem változhatott. Ahogy hallottam én, de lehet tévedek, és ezt nem tudjuk szerintem összehasonlítani az ottani diákok tudását a többivel mert más az oktatás, így szerintem a különböző erősségek eléggé megmutatkoznánk ,bár nem tudom melyik lenne előnyben.



2023. máj. 21. 18:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
De nincsenek tanárok.Ezt csak észreveszed nem?Meg hogy nincs kréta,wc papír.Milyen diák vagy te ha semmit nem érzékelsz abnól a helyből ahol a legtöbb időt töltöd?
2023. máj. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4%
Ja, a finn oktatás lehet, hogy "elite". de nem nagyon szoktak tanulmányi versenyeket nyerni.
2023. máj. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
1: és mi van, ha vannak tanárai, és van kréta is, te csak te hiszel hülyeségeket, amikkel átmosták az agyad?
2023. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
9%

A tüntetéseket valójában a magyar baloldal szervezi az USA-ból utalt dollármilliárdokból.


Vicces, hogy a tanárok azt sem tudják megérteni (akik kint tüntetnek) hogyha a baloldal nem áskálódna Magyarország ellen Brüsszelben akkor már 800 ezer forintot keresnének.


Ehelyett a tanárok, a bértüntetőkkel és a szélsőbalos diákokkal a kormány ellen tüntetnek, miközben gyurcsány és a baloldal tartja vissza a pénzeket.


Más gond nincs az oktatással. Mivel fiatal vagy, még nem tudod, hogy Gyurcsányék alatt sokkal rosszabb volt mind az egészégügy, mind az oktatás. És most is Gyurcsányék miatt nincs rendben ez a két terület, mert visszatartják az uniós forrásokat.

2023. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A tüntetésnek nem vagyok ellene, de ez amit csinálnak azért szerintem túlzás, és semmi se fog változni. Azt én is láttam, hogy nincs WC papír. Nagyon rossz volt eddig is a fizetés, mégis voltak/vannak tanárok. Érzékelem de nem látom értelmét. Tanárok mindig is lesznek, csak az nem mindegy milyen, mert utcáról találnak akárkit aki elvégzett tanfolyamot és az már tanárnak állhat, ami nyilván nem jó. Én is szeretném, hogy a jól képzett tanárok fizetése felmenjen, nem arról van szó, csak az erőszakra erőszak a válasz szerintem.
2023. máj. 21. 18:46
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A magyar diákok teljesítménye a PISA tesztek alapján egyre gyengébb. Még akkor is jobb képességű tanulók hagyták el az iskolapadokat mikor még írásvetítő volt, miközben egyre több az okosterem, számítógép, projektor az iskolákban. Ezt nem lehet másban keresni, csak a pedagógusok iszonyat alacsony keresetében. Nem csoda, hogy nincs motiváció tanítani, ha 170-et keresnek. Nem telik nekik semmire. Csak éhenhalni elég


[link]

2023. máj. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

#4 "dollármilliárdokból"


Hallod, azt ne hazudd már, hogy az ellenzéknek több pénze van, mint ami az államkasszánkban van. Mandineren, meg ilyen fideszes agybaj oldalakon is csak pármillió forintot írtak. Honnan jött a milliárd, dollárban? XD

2023. máj. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

1-es vagyok.biztos vagy benne hogy lesznek tanárok?

[link]

[link]

3) akkor az van hogy egy külföldi országról lehet szó.miért kell foggal-körömmel tagadni a valóságot?

2023. máj. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, előljáróban annyit, hogy én 3 gyermekes apa vagyok, a közoktatásban dolgozok informatikusként, a feleségem pedig egy középiskolában adminisztrátor.

Arra figyelj, hogy kinek mit hiszel el, ha például olyan válaszokat kapsz, mint a #4-es, tudd, hogy az ilyen csak a Fidesz propagandát visszaböfögő troll, nem valódi válaszadó.


Abban egyetértek veled, hogy a tüntetéseknek nincs értelme, és ha megnézed, hogy egy Budapest méretű városban, ahol arányaiban nagyon nagy az ellenzék-szavazók száma, ahhoz képest viszonylag milyen kevesen voltak a tüntetéseken, akkor te is levonhatod azt a következtetést, hogy rajtam kívül sok ellenzéki nem ért egyet a tüntetésekkel.

Egy-két szándékosan provokáló rendőrt leszámítva, én azt gondolom, a rendőrség alapvetően jól kezeli a helyzetet.


Ugyanakkor végtelenül felháborítónak tartom például azt, amiről már írtak fentebb, hogy a bölcsiben/óvodában/iskolában alapvető dolgok hiányoznak. Nincs papírzsepi, wc papír, kréta, stb. Miközben iszonyatos összegek mennek el hülyeségekre, abszolút fölösleges dolgokra.

Tanárhiány: nem tudom, a ti sulitokban mi a helyzet, de nálunk, a legkisebb gyerekemnél a már nyugdíjazott tanárokat hívják vissza, illetve olyanokat is adnak órákat, akiknek egyébként nincs meg a megfelelő szakképzettségük (miközben a Krétában más oktató neve alatt fut az óra).


Nem akarok sokat írni, csak annyit, hogy a probléma elég összetett, de a mostani tüntetések egyik kiváltó oka a státusztörvény volt. Erről itt olvashatsz: [link]

2023. máj. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9


Rendben, köszönöm szépen a válaszát! Nálunk is elment egy tanár mert talált olyan munkát amely többet fizet. A wc papír hiányt azt viszont én is tapasztalom. Egyetértek is!

2023. máj. 21. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!