Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vállalatok gyakran kihasznál...

A vállalatok gyakran kihasználják a munkavállalókat, miért baj az,hogyha valaki ezt nem hagyja?

Figyelt kérdés

A sztory még a Covid idején kezdődött.

Eljutott a fülembe,hogy leépítés lesz a cégnél, ráadásul engem fognak leépíteni.HR-en dolgozott egy barátnőm, ő "súgta".


A párommal, már a hír előtt is rajta voltunk a baba projekten, de utána egyáltalán nem védekeztünk.Tervezett volt, de az időzítés meg bónusz.

Ugyanis, előtte levő héten jelentettem be, mielőtt közölni akarták velem a leépítést.

Annyit hallottam vissza utána,hogy üvöltözött az területi vezetőm.


Tegyük hozzá, én pénzügyi területen dolgoztam, láttam a mérleget, a számokat.A magyar leányvállalatnál semmi sem indokolta a létszámcsökkentést, csak jött az ukáz az anyavállalattól,hogy költségcsökkentési tervet kell kidolgozni.

Rám azért esett a választás, mert nem volt ott régóta, ráadásul nem senior besorolásúként, túl magasnak találták a fizetésemet, amit nyilván én alkudtam ki, de ők meg megadták.



Volt aki szerint szégyellenem kellene magamat, amiért szegény, szerencsétlen céget kihasználtam.

Én viszont egyáltalán nem szégyellem magam, sőt újra így tennék.

Azokra az esetekre is volt forgatókönyvem,ha netán rossz az időzítés.Terhes nő kirúgásánál, azért nem sok bíróság ad igazat a cégnek, én profitáltam volna belőle.Meg, persze ott van a közösség média, google ilyenek értékelő felülete, az ment volna mínuszba a cégnél.



Diplomás nő vagyok, engem senki sem fog hülyére venni, kizsákmányolni.

Sem pedig leépítgetni.


2023. máj. 30. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Nőknek a konyhában a helyük.
2023. máj. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Mennyivel vagy különb Te kérdező? Uyganaz az undorító, számító vagy!


Gondolom a fajtád miatt van többek között ez a hozzálállás a munkavállalókhoz.


Karma úgy is dolgozik.

2023. máj. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Én teljesen megértelek, kérdező.

Neked a magad érdekét kell nézni.

A gyed-gyes alatt foganjon meg a kistestvér is! :-)

2023. máj. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Igen, kihasználják azokat akik hagyják magukat, nem tudják a saját jogaikat.Vagy is a dolgozók döntő többségét.
2023. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

#4 bátran mondhatom, hogy a jogait mondegyik tudja.

A kötelességeit már egyiksem, legalábbis ahol én dolgozom.

2023. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!