Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetséges, hogy a...

Hogyan lehetséges, hogy a Fidesz szavazók csupán 5%a szerint Oroszország miatt tart a háború még?

Figyelt kérdés

A többi szerint Ukrajna, EU , NATO felelőssége ,hogy tart még a háború.

Szinte érthetetlen számomra, Orosz hadsereg kezdett el szétbombázni városokat, módszeresen kifosztani mindent, erre a fideszesek csupán 5%a miatt hibás Oroszország többi szerint NATO, EU, Ukrajna a hibás.


Kérdezem mi lett idehaza 3 millió emberrel? Mitől lett ennyire oroszfanatikus a magyar nép? Még 2010 előtt, és még kb 2010 környékén még legtöbb ember nyugatpárti volt, fideszesek is, jobbikosként akkoriban a közös ellenség a Gyurcsány miatt haverkodtunk velük. Nálunk volt pár jobbikos akik szimpatizáltak a Putyinékkal egyből lehülyézték őket, jaj az egy elmaradott kommunista diktatúra, szegény oroszoknak most is van egy pártfőtitkáruk ez volt a válasz.

Ma szinte minden fideszes ismerősöm rajong a putyinért, szinte vágynak az ő rendszerére.


[link]


2023. máj. 31. 15:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"csupán a provokációra szolgált a hasonlat"


Persze, értettem, de retorikailag akkor is rossz irány. Az ilyen félreárnyalt hasonlatokkal operál a propaganda is. Ukrajnának nem célja provokálni oroszországot, ez egy mellékhatás.


"Tudni lehetett, hogy ha megérkezik a nyugat, akkor az ellöki a dominót. Most látjuk az eredményét."


Igen, ez igaz, de ez megint egy ferdítő narratíva, mert azt sugallja, hogy Ukrajna Oroszország udvarában egy lakókocsi, és a nyugat behatolt Oroszország tulajdonába. Mármint Oroszország nézőpontjából ez pontosan így van, de a liberális narratíva, hogy minden ország szabadon dönt. Ha a nyugat elismeri, hogy Ukrajna Oroszország udvara, a saját szájából csinál segget.


A valóságban nyilván nem dönt minden ország saját maga, de egy ilyen éles helyzetben szerintem a nyugat sem igazán teheti meg, hogy nyilvánosan kiáll Ukrajna mögül, mert az Oroszország birodalmi státuszának elismerése lenne, ami oltári presztízsvesztés.


"megmondta, hogy ha azt csinálod, nyakon csap, akkor ne csodálkozz, hogy megteszi"


Szerintem amúgy csodálkozásról nincs is szó, számított erre az USA is és Ukrajna is. Amiről szó van, hogy sokak szerint Ukrajna a hibás, és meg is érdemli a sorsát, az oroszoknak meg igazuk van, hiszen nem kellett volna provokálni őket.


Szerintem találóbb az amerikaiak megfogalmazása: a szabadságnak ára van. Ha Ukrajna az elszakadást választotta, akkor tisztában kellett lennie azzal, hogy abban nagyon benne van, hogy katonailag konfrontálódnia kell Oroszországgal. Szóval ilyen téren igen: Ukrajna maga választotta a sorsát, de nem öncélú bajúszhúzogatás miatt, hanem teljesen érthető indokból.


Erre joggal lehet azt mondani, hogy ez az ő sorsuk, nem a mi dolgunk őket támogatni. Alapból ez igaz is, de egyúttal Oroszország birodalmi szándékai minimum áttételesen a nyugati világrend, ezáltal a mi biztonságunk megkérdőjelezése. Szerintem nekünk baromira nem hiányzik egy erős Oroszország, főleg nem egy olyan, aki háborúzással éri el a sikereit. Ilyenformán szerintem teljesen racionális érdek, hogy ha megúszhatjuk azzal, hogy valaki más megvívja ezt a harcot helyettünk, akkor válasszuk azt, minthogy egyszer mondjuk mi magunk direktben kerüljünk olyan konfliktusba Oroszországgal, ahol közvetlenül is felmerüljön a katonai ütközés. Ha az ukránok harcolni akarnak, mi pedig tudunk nekik ehhez támogatást adni, szerintem addig a jól felfogott érdekünk találkozik. Ez az én véleményem.

2023. máj. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"megmondta, hogy ha azt csinálod, nyakon csap, akkor ne csodálkozz, hogy megteszi"


De milyen jogon akar nyakon csapkodni egy tole fuggetlenul mukodo, szuveren allamot? Milyen jogon akar akarkit is nyakon csapkodni? Milyen jog alapjan akarja barkinek is megmondani, hogy mit csinalhat, hogyan mukodhet? Hiszen meg sajat maga sem tud normalis eletkorulmenyeket biztositani a sajat allampolgarainak sem. Tetszene talan egy normalis orszagot fabrikalni abbol a hodaly nagy teruletbol, es akkor Ukrajna sem akarna akar az elete aran is menekulni abbol a sivar, nyomorgo kozegbol amibe Putyin akarja eroszakkal belekenyszeriteni.

2023. máj. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Fideszesek ma úgy gondolkodnak, amit Putyin megkíván az legyen az övé.

Ennyi a képlet utolsó, elképesztő utolsó söpredék nép lettünk.

2023. máj. 31. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!