Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Névváltoztatás tisztelettel a...

Névváltoztatás tisztelettel a múltra. Lehetséges-e így?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy a család régi nevét, (Одоевские) újra fel tudnám-e venni hivatalosan akár itt Magyarországon. 1917-ben jött a család egyik része Magyarországra, és felvettek egy másik nevet; én viszont szeretném a mostanit egyesíteni a régivel úgy, hogy "A nevem, [amit a családom felvett]-Одоевские". Nem szeretném, hogy a múlt elvesszen.


Előre is köszönöm a válaszokat.

16F



2023. jan. 27. 22:56
A kérdező szavazást indított:
Igen, lehetséges.
Igen, de nem Magyarországon.
Nem, nem lehetséges.
66 szavazat
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi szavazatokat. Esetleg le tudnátok írni azt is, hogy miért lehet vagy miért nem lehet? Mert egyenlőre jött mindkettő, és nem tudom eldönteni! :D
2023. jan. 27. 23:07
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Ha bizonyítani tudod, hogy felmenődet így hívják, akkor engedélyezni fogják.
2023. jan. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%

Cirill betűkkel aligha, de szerintem helyes átírással simán, pl. Kovács-Odojevszkije Péter.


(De sztem az Odojevszkj elegánsabb: hímnem, egyes szám és természetesebben is hangzik magyarul.)

2023. jan. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Nem fogják engedélyezni a cirill betűs nevet. Ugyanúgy ahogy arab, vagy japán betűkkel sem engedélyeznék. Ráadásul ez nemesi családnév, vagyis történelmi... szóval duplán buktad.
2023. jan. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még.


#1

És ezt mivel tudnám bebizonyítani? Vagy erről jobb lenne a szüleimet megkérdeznem higyan

2023. jan. 27. 23:19
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Tehát bizonyítani se tudod? Akkor pláne esélytelen.
2023. jan. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

lehetséges? :D


#2

Köszönöm a segítséget!


#3

És ha bizonyítani tudom, ahogy az 1. (2) is írta, hogy a családom használta ezt a nevet?


Bocsánat hogy két üzenetben írok csak véletlenül kiírtam

2023. jan. 27. 23:21
 8/23 anonim válasza:
96%
Ha tudod bizonyítani, hogy egyes felmenőid használták, akkor magyarosítva felveheted. Bizonyításhoz kérj adatokat a levéltárból. Az 1980 előtti anyakönyvvezetés nincs digitalizálva.
2023. jan. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
92%

Én úgy tudom, hogy csak olyan nevet lehet csak szabadon felvenni ami megfelel a jelenlegi helyesírási szabályoknak.

Ami meg nem felel meg akkor ott kell dokumentumokkal bizonyítani, hogy van rokoni kapcsolat a felvenni kívánt családi névvel.

2023. jan. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%
Nem fogják engedélyezni magyar helyesírással sem, cirill betűkkel pedig teljes mértékben kizárt.
2023. jan. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!