Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint nem rasszizmus...

Akik szerint nem rasszizmus cigányokat nem felvenni egy munkára, azok szerint magyarokat nem felvenni se rasszizmus?

Figyelt kérdés
2023. jún. 11. 09:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%
Nyilván így gondolják. Miért hinnék másképpen?
2023. jún. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
67%
Igen, mivel statisztikailag szignifikáns veszélyt jelent az, ha egy cigányt felveszel dolgozni, megbízol munkával, lakást adsz ki neki, stb, ami magyarok esetében nincs így. Ennek semmi köze a bőrszínhez, kultúrához, tehát ez nem rasszizmus, egyszerűen nyers tények alapján védjük a saját érdekeinket.
2023. jún. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
55%

Az a rasszizmus ha valakit csak azért nem veszel fel egy melóra, mert cigány (magyar, görög, sumér, kirgiz), de egyébként alkalmas lenne rá.

Az nem rasszizmus ha azért nem veszed fel, mert alkalmatlan az adott pozícióra.


Nálunk a munkavállalók kb. 8-10% cigány. Semmi bajom velük. Teszik a dolgukat.

2023. jún. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
42%
Akivel én találkoztam, nagyrészt rendesen és tisztességesen dolgoztak. Viszont rengeteg semmirekellő naplopó van bőrszíntől függetlenül.
2023. jún. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
22%

" Ennek semmi köze a bőrszínhez, kultúrához, tehát ez nem rasszizmus, "


Ha azért nem veszed fel, mert cigány, akkor hogyan nincs köze a bőrszínhez, származáshoz?


Pl. egy tisztességes cigány hogyan kaphat így esélyt?

2023. jún. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
62%
Nem találkoztam még tisztességes cigánnyal, de ha vannak ilyenek akkor sem az én dolgom, hogy ők hogyan boldogulnak. Egyszerűen akkora rizikó cigánnyal bármilyen kapcsolatba kerülni, ami nekem elfogadhatatlan. Akkor lenne ez rasszizmus, ha ezt azért mondanám, mert nem tetszik ahogy beszélnek, vagy nem tetszik a zene amit hallgatnak, vagy a ruha amit hordanak, de nem erről van szó. Egyszerűen a cigányság a legnagyobb indikátora a megbízhatatlanságnak, az erőszakosságnak, így pusztán pragmatikus viselkedés a részemről, nem pedig rasszizmus, ha kerülöm őket az élet minden területén.
2023. jún. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
42%

"de ha vannak ilyenek akkor sem az én dolgom, hogy ők hogyan boldogulnak"


A probléma, hogy itt vannak,és egyre többen, szóval neked is érdeked lenne, hogy tisztességesen tudjanak boldogulni, mert ha még azokat is elhajtják, akik tényleg dolgozni akarnak, akkor súlyosbodni fog a dolog, a te adódból tartják majd el őket a börtönben, a te idős szüleidet fogják megtámadni, a te gyerekedet fogják kirabolni az utcán, stb. stb.

2023. jún. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

#7 A megközelítésed téves. A magyar nyelvben a "cigány" elnevezés összekapcsolódik egyben bizonyos életmódot folytatókkal, bizonyos módon viselkedőkkel.

A cigány nemzetiségű emberek java része nem ilyen, de te sem tekinted őket cigánynak ha nem ilyenek és ezért nem is teszed őket ebbe a csoportba. Ilyenkor szokott az lenni, hogy átgondolod, kimondod, hogy tényleg, ő is cigány, de.... A de után meg jön, hogy de ő nem ott lakik, nem úgy él, nem olyan, ő rendesen tanul, dolgozik stb. stb.

Ahogy nagyon sok nem cigány nemzetiségű embert is lecigányozunk amiatt mert úgy viselkedik.

Nekem is volt kollégám akiben nagyot csalódtunk, mert minden lehetőséget megkapott, évekig úgy is nézett ki, hogy műszakvezetőként nagyon jól megállja a helyét, aztán lebukott lopás miatt. De nem ezért lett cigányozva (tényleg az volt, ami addig nem számított senkinek) hanem ahogy viselkedett amikor rajta kapták és elvitték a rendőrök. Ami mocsok kijött akkor a száján azzal "vívta ki" az ellenérzést, anélkül ő is csak egy lett volna azon emberek közül akik visszaélnek a munkahelyen a lehetőségeikkel és lopnak.

Volt cigány nemzetiségű osztálytársam aki jobb tanuló, kedvesebb, jobb ember volt mint a többségünk. Ahogy diákjaim között is van sok cigány származású és pont olyanok, mint a többi gyerek. Aztán hogy milyen felnőtt lesz belőlük az már nem rajtunk múlik hanem rajtuk és a családjukon. De nem cigány diákot kellett rendőrrel elvitetnünk az iskolából, nem a cigány származású diákjaink közül kerültek ki azok akiket elmúlt években fegyelmivel kellett kirúgni a cselekedeteik, agresszivitásuk miatt.

2023. jún. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem dolgoznék szívesen cigányokkal, a fenének sincs kedve extra kockázatot vállalni még az amúgy is meglévő problémákon felül. Vállalom, ha ez rasszizmus, tökre leszarom.


Ha majd jó hosszú időn keresztül bizonyítják, hogy tisztességesek és a deviáns viselkedés általuk is kiközösítendő és nem pedig a mindennapi elfogadott normák része lesz, akkor majd az én szemléletem is változni fog. Olyat viszont egy ideje már nem játszunk, hogy vállalnom kell az életem mindennapi keserítését általuk, különben szemétnáci vagyok, ez ma már szerencsére senkit sem hat meg.

2023. jún. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

#9. "Ahogy nagyon sok nem cigány nemzetiségű embert is lecigányozunk amiatt mert úgy viselkedik."


Ezzel egyébként én is tudok azonosulni, a cigány az én szememben sem annyira a bőrszínt, mintsem az életmódot jelenti. Van sajnos egy rakás fehércigány is az országban, és őket pont ugyanannyira ki nem állhatom.

2023. jún. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!