Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is csak azok...

Szerintetek is csak azok tüntetnek akik kényelmes helyzetben vannak, esetleg azok akiknek nincs már semmi vesztenivalójuk? Más is gondolkodik így a tüntetésekről?

Figyelt kérdés

Pl.: Pankotai Lili az AKG-ra jár, ahová konkrétan a magyar elit járatja a gyerekeit, rohadt drága suli, az oda járó diákok nagy része simán bekerül külföldi egyetemekre, szóval semmit nem kockáztat.

Csak sokan mondják, hogy nem értik miért nem mennek ki többen tüntetni. Közben meg a diákok többsége úgy szeretné kijárni a sulit, hogy nem csapják ki őket. Nyilván szomorú, hogy ettől kell tartani, de változás eddig sem volt. És ha a rendszer szabályait betartva tüntetünk akkor az tényleg nem több tüntikézésnél.



2023. jún. 19. 00:12
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
50%

""De sokat számítanak a gyerek körülményei, a rendszer, stb."


Mégegyszer, az oktatási rendszer azért jött létre, hogy ne számítson, vagy ne annyira számítson.


Ez a feladata."

Lehet, hogy azért jött létre, de nem ezt szolgálja. Finneknél működik a rendszer, hogy minél kevésbé befolyásolja a gyereket az, hogy honnan jött. De ezt teljesen sőt nem is lehet kiszűrni. Azonban a Magyarországi rendszer nem is segíti elő annak kiszűrését sem amire lehetősége lenne.


"De az a körülmény, ami pl. otthon van, az azért jött létre, mert a gyereknek olyanok a szülei, amilyenek amiután ők is kijöttek az oktatási rendszerből."

Rendszer nem =/= a tanárral. A rossz rendszer megköti a tanár lehetőségeit. Ezenfelül nem az oktatási rendszer neveli fel a gyereket.

Főleg nem úgy, hogy ha már a szülők nagy mellényel mennek reklamálni ha a tanár csak csúnyán néz a gyerekre.


Én teljesen egyetértek abban, hogy a rendszer rossz. De a rendszer hibái miatt nem a tanárt kell okolni, hanem azt akinek lehetősége, kötelessége, és munkája a rossz rendszeren változtatni de nem csinálja.

2023. jún. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

#41

"De ezt teljesen sőt nem is lehet kiszűrni. Azonban a Magyarországi rendszer nem is segíti elő annak kiszűrését sem amire lehetősége lenne."

Olvasni nem tudsz vagy direkt játszod a retardáltat?

A finn rendszer azt csinálja - nem szűri -, ami a rendszer feladata. Az otthoni környezetből származó előnyökből, hátrányokból származó különbségeket csökkenti.


"Azonban a Magyarországi rendszer nem is segíti elő annak kiszűrését sem amire lehetősége lenne."

Hogy csinálni a magyar rendszer bármit, amikor itt mondják emberek, hogy a tanárnak nincs felelőssége, miközben van.

Akkor működhet így egy rendszer, pl. ahogy a finneknél, ha felelősségre vannak vonva azok, akik a munkájukat nem látják el vagy rosszul látják el és olyanokra vannak cserélve, akik képesek ellátni.


"Rendszer nem =/= a tanárral. A rossz rendszer megköti a tanár lehetőségeit. Ezenfelül nem az oktatási rendszer neveli fel a gyereket."

A rendszer itt egy keretrendszer, nem pedig egy szóról szóra követendő forhatókönyv.

Az, hogy a keretrendszerben leírtakat a tanár hogy adja át a diákoknak, az a tanárra van bízva.

Lehet azt csinálni, hogy a tanár nulla készüléssel bejön az órára és felolvassa a könyvet és óra végén elmegy (ilyenre is tudok példát), és lehet úgy is, hogy szabadidejében mondjuk feliratoz egy sorozatot angolul, hogy a diákok szórakozva tanuljanak.


Az a tanár döntése, hogy ezek közül mit választ, mivel a rendszer ebben nem köti.


"De a rendszer hibái miatt nem a tanárt kell okolni, hanem azt akinek lehetősége, kötelessége, és munkája a rossz rendszeren változtatni de nem csinálja."

Meséld el a rendszer problémáit, akkor menjünk bele konkrétan, mert akkor bizony ki fog derülni, hogy hibái ellenére a tanári réteg is nem kevés problémát okoz.

A fentebbi két tanártípust nem én találtam ki, hanem ismertem ilyeneket. Az egyik középiskolában, ahova egy ismerősöm ment ugyanabból az általános iskolából a KÉMIA tanár felolvasta a könyvet, ha kérdeztél, akkor az volt a válasz, hogy a könyvben le van írva, ezért ő erre nem válaszol.

Ahogy én olyan gimibe jártam, ahol az angol tanár, csak azért hogy tanuljanak valamit, szívesen beletette az időt, hogy feliratozzon egy sorozatot.

2023. jún. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!