Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az ami annyira rossz volt...

Mi az ami annyira rossz volt Gyurcsány alatt?

Figyelt kérdés
A fideszesektől folyton azt hallani, hogy bezzeg a Gyurcsány idejében mennyivel rosszabbul éltünk, stb, stb. De konkrétumokat nem tudnak általában felsorolni, mert én pl. nem emlékszem, hogy ilyen magas lett volna az adó és az infláció akkoriban. Szerintem az akkori MSZP kormány akkoriban sokkal inkább ortodox gazdaságpolitikát folytatott, mai kiszámíthatóbb, jövőbiztosabb volt mint ez a mostani. Mert ez a mostani politika, hogy fujj nyugat, de ruszkiknak meg oda tartjuk a hátsónkat megoldás nem hiszem, hogy hosszútávon működni fog. Ennek nagyon durván megfogjuk fizetni az árát szerintem.

2023. jún. 19. 21:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
73%

Nekem jobb volt, 2010-ig. Nyugodtabban éltem. A feladataim persze, akkor is megvoltak. A konfliktusaim is. A nehézségeim is.


De valahogy... olyan ritmikusabb volt az élet, nem ilyen kiszámíthatatlan, mint 2011 óta.

2023. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
66%

300 forintos vizizdíj bla bla.

Csak a tyúk eszükkel annak se olvastak utána, hogy a legtöbb nyugati országban van vizitdíj és ezt nem Gyurcsány találta ki.

2023. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
22%
"én pl. nem emlékszem, hogy ilyen magas lett volna az adó " Vannak már gyógyszerek memóriapanaszok kezelésére. Teszem azt az SZJA 18% és 36% volt, és volt szolidaritási adó is.
2023. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
77%
#3 De cserèbe alacsonyabbak voltak a fogyasztàsi adók, 36% fölött pedig csak az a jövedelem rèsz adózott ami èvi 1.750.000 ft felett volt. Ez akkor mèg nem volt elterjedt, vagyis a legtöbb dolgozóra nem vonatkozott hiszem kevesebbet kerestek. De a fideszesek majd pont a többkulcsos adó működését fogják érteni...
2023. jún. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
86%

3 Most 33,5% az szja, 27% az áfa, kiskereskedelmi különadókkal már 30%. Jövőre jön az üzemanyag jövedéki adóemelés...

Ott húznak le ahol tudnak.


De hogy a kérdésre válaszoljak, az volt a rossz amit a nyomorult elmondott magától. Nem csináltak az ég világon semmit. Nem kormányoztak, látszatra sem. Gyurcsány kezdte el felépíteni ezt a rendszert, amit az Orbán átvett.

2023. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
18%

Sokkal kevesebbre volt elég az emberek bére. A munkanélküliség magasabb volt, a foglalkoztatottság jóval kevesebb, és az utóbbi kb. semmit nem nőtt. A gazdaságunk jóval kisebb mértékben nőtt, mint a szomszédainké (Orbán alatt ez átlagos). Az infláció is magasabb volt. Ugyan Orbán évében volt a legmagasabb (2022), de Gyurcsány 5 éve alatt gyorsabban romlott a pénzünk, mint Orbán 13 éve alatt.

Meglepő, de még az euróhoz képest is nagyobb ütemben gyengült a forint, mint Orbán éveiben.

2023. jún. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
81%

6


Nekem mindenem sokkal többre volt elég akkoriban, mint most.


Ma bemegyek akárhová és napról-napra leesik az állam az árcéduláktól.


Mirákulum!

2023. jún. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
27%

#7

De nem csak te létezel. Átlagban többre volt elég az emberek bére attól még, hogy vannak kivételek, mint te.

2023. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
71%
#3 vannak gyógyszerek, talán akkor emlékeznél a max 20%-os áfakulcsra, az adómentes cafeteriára, és a többire... vagyis a mai többi adó hiányára: [link]
2023. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
57%

7 vagyok. 2010 körül százakárhányezerből vígan megvoltam.


Balcsira is jutott. Akkor egy kempinges autóban-alvós éjszaka ezervalamennyiből kijött. Nem volt gond napokig ott lébecolni.


Manapság ennek HÉT-NYOLCSZOROSA! Nem is járok már... De majd egyszer nekiveselkedek újra és eljutok! Addig is az emlékeimből élek és nézegetem az ágyban a autóstérképet. Gondolatban újra járok mindent és voilá!


Csakugyan elnyugszom-megnyugszom. Minden elengedhető előbb-utóbb.


Nem baj elvtársak, csak egészség legyen!

2023. jún. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!