Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az ami annyira rossz volt...

Mi az ami annyira rossz volt Gyurcsány alatt?

Figyelt kérdés
A fideszesektől folyton azt hallani, hogy bezzeg a Gyurcsány idejében mennyivel rosszabbul éltünk, stb, stb. De konkrétumokat nem tudnak általában felsorolni, mert én pl. nem emlékszem, hogy ilyen magas lett volna az adó és az infláció akkoriban. Szerintem az akkori MSZP kormány akkoriban sokkal inkább ortodox gazdaságpolitikát folytatott, mai kiszámíthatóbb, jövőbiztosabb volt mint ez a mostani. Mert ez a mostani politika, hogy fujj nyugat, de ruszkiknak meg oda tartjuk a hátsónkat megoldás nem hiszem, hogy hosszútávon működni fog. Ennek nagyon durván megfogjuk fizetni az árát szerintem.

2023. jún. 19. 21:21
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
64%

8


Te miről beszélsz? Pont ugyanezt írtam!


Annak idején sokkal többre volt elég a bérem, mint most!!!

2023. jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
35%

Több kulcsos szja volt, sokkal nagyobbak voltak az elvonások.

A családtámogatás kimerült a hatalmas családi pótlékban.

De naponta mentek a hivatalba a segílyért a c típusú polgárok, sokan hatalmas, drága autóval. És ha nem ugrott az ügyintéző volt patália.


A jelenlegi rendszernek sok hibája van de legalább a becsületesen dolgozó embereknek kevesebb szjat kell fizetni. Aki gyereket nevel annál még több pénzt hagy az állam. Szerintem ez így jó.


Gyurcsányék azzal kampányoltak hogy majd ők megint elveszik a gazdagoktól a pénzt (többkulcsos szja) és majd ők szétosztják. A baj ezzel csak az hogy az igazán gazdagok nem szja köteles bevételekből élnek.

Gyurcsányék kampányában sem a vagyonadó sem az ingatlan adó sem a nyereség adó emelése nem szerepelt. Akkor kit is akarnak ők megadóztatni ?

Azokat a magyar viszonylatban jobban kereső mérnököket, technikusokat akik működtetik a magyar gazdaságot. A milliárdosokat ők is békén hagynák.

Ezt csinálták amikor kormányon voltak és erre készülnek megint.


Többen hivatkoznak arra hogy most hiába alacsony az szja nagyon magas az ÁFA. De ez így van rendjén. Nem kell adót csalni ahogy a minimálbérre bejelentett és zsebbe fizetett dolgozóknál csinálják.

Áfát ők is fizetnek a zsebbe kapott pénzből amikor bevásárolnak.

Az a vállalkozó aki nem képes kitermelni a dolgozók bérét zárjon be.


Amíg gyurcsány politizál addig azért megyek el szavazni hogy megakadályozzam a kormányra kerülését.

2023. jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
7%

#11

Bocsánat, rosszul fogalmaztam, felesleges volt a múlt idő. Általában többre elég most az emberek pénze, mint akkoriban volt; így lett volna helyes.

2023. jún. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
81%
5: Nem, most 15% az SZJA, sokszor még annyi se. Minek szól hozzá, aki teljesen sötét egy témához?
2023. jún. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
38%
Sok minden, meg lehet őket cáfolni, de rossz volt. Pl. az államadósság aránya meredeken emelkedett. Erre lehet mondani, hogy nominálisan ma sokkal nagyobb, de arányában ugyanakkora. Annyira emelkedett, hogy fenntarthatatlan volt az addigi politika. Gyrucsányék adatokat hamisítgattak. Eladósítottak, majd kegyetlenül megsorítottak, szokás szerint brutálisan bezártak pl. több száz iskolát, vasútvonalat, eladtak ezt-azt, stb. Gyurcsány amúgy is nagyon ellenszenves volt. 2006-ban boldogan konstatálta, hogy a rendőrök nyomorékká vertek, traumatizáltak ártatlan járókelők ezreit. 2006-tól 2009-ig tüntettek ellene, már utálta a baloldaliak nagy része is, de nem mondott le. Csak a gazdasági válság hatására. De az sem különösebben zavarta, hogy majdnem államcsőd volt.
2023. jún. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
60%
Rengeteg vállalkozás csődbe ment, elbocsátások a közszférában is, alig voltak munkahelyek. Emellett Gyurcsány még cinikus is volt, mindenki hibás volt csak ő nem.
2023. jún. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
75%

"Emellett Gyurcsány még cinikus is volt, mindenki hibás volt csak ő nem."


Ezt mondjuk Orbán tökélyre vitte. :D

2023. jún. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
77%
#17 Igen. Nem is őt akartam védeni. Sőt nagyon nem. De most Gyurcsányról szólt a kérdés.
2023. jún. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
91%
#18 Persze, én se a Gyurcsámyt védem, csak nem értek hogy lehetnek ennyire vakok az Orbán hívek.
2023. jún. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
77%
#19 Azt én sem.
2023. jún. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!