Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a szakmunkáskép...

Magyarországon a szakmunkásképzőkben milyen tantárgyak vannak is milyen arányban?

Figyelt kérdés
Én Németorazágban nőttem fel is ott tanulok szakmát. Nekem 37 órám van egy héten. Abból 18 szakmai gyakorlat, 10 szakmai elmélet, 2 számítógépen tervezés, 2 Német, 1 etika/vallás, 2 politika, 2 sport.

2023. júl. 15. 15:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Is irodalmat tanulnak ott, remélem nem?
2023. júl. 15. 15:40
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elején tanítanak nekik matekot,irodalmat,történelmet....stb


Én középiskolába jártam, a szakmunkás részben oktattak az elején rendesen mindent.

2023. júl. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 Is mi értelme van ennek? Aki szakmunkásba jár, az azért jár oda mert szakmát szeretne tanulni is nem érdekli az irodalom stb. Akit meg igen, az járjon gimnáziumba vagy esetleg technikumba.
2023. júl. 15. 15:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3#

Ezt kérdezd meg az oktatási minisztériumban.

Én sem értem,hogy minek ilyenekkel traktálni őket.


A magyar közoktatás eleve problémás.Én azt sem értem,hogy a gimnáziumokban miért nem mindenki képességei szerint tanul, erősségeket,gyengeségeket figyelembe véve.

Például, egy diszkalkulia gyanús gyereket kínoznak deriválással, egy diszlexiásat meg novellaelemzéssel és hasonlókkal.Hülyeség.

2023. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a közelemben óriási építkezések zajlanak...elegendő hallani hogy miről, és hogy beszélnek, legyen az család, a kollégák, politika.


...a borzasztó az, hogy estefelé hazamennek, és megpróbálnak úgy viselkedni mint egy dolgozó családfő...koszosan, izzadtan elmegy a kocsmába, mert ott érzi jól magát.


Másnap minden kezdődik(folytatódik) tovább..


Hogy mit tanultak valamilyen iskolában(okj, stb)? háááát...nem tudom..


(ja, a házak előbb-utóbb felépülnek)

2023. júl. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A magyar középiskolai oktatási rendszerben az első 4 évben MINDENKINEK a szakmunkások és az érettségire készülők is egyaránt alapozó oktatás folyik, tehát matek, nyelvtan, irodalom, természettudományok..stb. A 4. év után a szakmát tanulók a szakmai oktatásba, az érettségizettek meg egyetemre mennek tovább.
2023. júl. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Nekunk olyanok voltak, hogy Elektrotechnika, Szakmai ismeret, Anyag- es gyartasismeret, Villamos muszerek es meres, Munkavedelem, Szakrajz.


Utolso evben tanultunk munkajogot es vallalkozasjogot is :)



39F incel

2023. júl. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

9 es 10 osztalyban van matek, tortenelem, irodalom meg minden olyan tantargy mint a szakkozepiskolaban, gimnaziumban. A kulonbseg hogy nem veszik annyira komolyan es inkabb csak szintentartas miatt van, ugyanis a szakmunkasnak nem kell erettsegiznie.

Van nehany szakmai alapismeret is es egy kis gyakorlat ahol alap fogasokat megtanulnak.


Erettsegi utan dontottem ugy hogy szakmat tanulok, igy a 9 es 10.et nem kellett ujra jarnom ez miatt, hanem egybol 11be mentem ahol mar csak szakmai tantargyak vannak. Innentol kezdve 3 ev a suli, de van olyan evfolyam ahol csak 2 ev volt.

Nekem 3 ev volt es ez ido alatt anyagismeret, szakszamitas, szakrajz, vallalkozasi ismeretek oraim voltak fokent, 1-2 angol ora, 1-2 informatika es 1 tesi ora.

Angolbol nem kell vizsgazni, tesibol es informatikabol sem, ugyhogy ezeket nem vettek komolyan, angol oran csak 1-2 szot megtanultunk , neha volt 1 teszt hogy kapjunk valami jegyet. Infon interneteztunk, tesin meg foci es kosarlaba.

1. evben 1 het gyakorlat, 1 het elmelet. Utana minden evben egyel kevesebb elmelet es egyel tobb gyakorlati nap volt.

Ez mar tobb mint 10 eve volt szoval lehet azota valtozott mar mert akkoriban is valtoztattak dolgokon, pl az elottunk levoknek masfajta vizsga volt, az utanunk levoknek mar csak 2 ev volt az iskola. Az osztondij merteke is mindig valtozott, volt arrol is szo hogy megszuntetik mert az allam nem ad annyi tamogatast, szoval az is lehet hogy ma mar osztondijat sem kapnak.

Azt hallottam hogy nem is minden evben inditanak minden szakmat, a letszam is evrol-evre alacsonyabb.

2023. júl. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!