Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis hogy van az, hogy a...

Mégis hogy van az, hogy a Taxisblokád idején 20 forintos benzináremelés ellen Budapestet teljesen megbénító tüntetőket amnesztiatörvénnyel felmentették Göncz Árpádék, a mostani tüntetők közül többeket megbüntettek és nyoma sincs amnesztiának?

Figyelt kérdés
Miért van ez a különbség, pedig a taxisblokád - valljuk be - sokkal nagyobb anyagi értelemben vett kárt okozott az országnak, ráadásul nem egy öszödi-beszéd miatt robbant ki hanem mindössze egy benzináremelés miatt.
2010. okt. 13. 22:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

A taxisblokád becsületes dolgozó emberek BÉKÉS tiltakozása volt, amelyet a társadalom többsége támogatott.

A 2006-os dolog pedig idióta vadbarmok, emberéleteket és anyagi javakat is súlyosan veszélyeztető randalírozása.

Csakis a fidesz-MSZP ellentétének köszönheti minden résztvevője, hogy nem tölt érte börtönben éveket.

2010. okt. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

tisztázzunk néhány alapfogalmat, mert itt szándékosan nagyon összemosol dolgokat. Aki kimegy az utcára, és békésen tiltakozik, az tüntető.

Tüntetni az embereknek joga van, amíg át nem lépik a határokat, tehát pl. az egyik legfontosabbat, hogy békésen csinálják. Amint ezeket átlépik, onnantól kezdve már nem tüntetőkről beszélünk, és nem tüntetésről.

Aki gyújtogat meg randalírozik az utcákon, az nem tüntető, az rendbontó és köztörvényes, az ilyennek pedig a börtönben a helye.

2010. okt. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, én úgy látom te csak magadnak próbálsz kifogásokat keresni, hogy továbbra is abban a rózsaszín ködben tekinthess a 2006-os "forradalmárokra" mint amilyet a szélsőjobb propagandagépezet a kis befolyásolható agyadba belesulykolt. Hát sajnálom, de én ebben nem fogok asszisztálni.


"...taxisblokádnak országosan több százezer résztvevője volt, akik a hatályos törvények alapján bűncselekményeket követtek el"


Na itt a lényeg. Neked vérzik a szíved néhány randalírozó huligánért, de több százezer békés tüntetőt azért mégis bezáratnál. A többi állításod megvitatásába bele se megyek, mert echte baromság, és korán van még nekem ehhez.


Valamilyen szinten azért irigylésre méltó vagy, hogy úgy vagy képes látni a világot ahogy neked tetszik.

2010. okt. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Utolsó: te mosod össze a dolgokat nem én.


Rögtön, kurv@ra könnyedén elfelejted, hogy kb 10 000-es tömegbe, gyerekekre, anyákra, öregekre lődöztek a pribékek KAIK TÖRVÉNYTELENÜL TETTÉK EZT MERT NEM VOLT AZONOSÍTÓJUK.


Elfelejted, hogy tök ártatlanok százait - nem, nem autógörgetőketm hanem békés, menekülő állampolgárokat - alázták meg, sebesítették meg.


Elfelejted - ez nagyon jellemző az eygszeri balos torz világképére -, hogy az egész balhé kiindulási pontja az volt, hogy a rendőrök TÖRVÉNYELLENSEN kezdték el kiszorítani a Kossuth térre ünnepelni menőket a saját nemzeti ünnepükön.


Ezt ma már BÍRÓSGI VÉGZS bizonyítja.

2010. okt. 14. 11:54
 25/31 anonim ***** válasza:

Imádom azt a fajta jobbos igen gerinces hozzáállást, hogy ha bármi balhé van, akkor azt mindig kiprovokálták, a balhézók soha semmiről nem tehetnek.


Mond csak, nem vagy te véletlenül fradista, azoktól hallom egyfolytában ezt a fajta dumát valahányszor szétvernek valamit.

2010. okt. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem értem mit akarsz mondani. Azt, hogy a kukaborogatás, gyújtogatás, autók szétverése, utcakő dobálása az mind ÖNVÉDELEM volt, és ezért kapjanak kegyelmet? Nem tom, lehet, hogy én vagy nagyon erőszakellenes, vagy nagyon partizán vagyok, de én máshogy védekeztem volna a kreténebb rendőrök ellen.
2010. okt. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

15:47- nek

mielőtt minősítesz, utánanézhetnél, hogy mit jelent az elnöki kegyelem (egyedi eset) és mit jelent az amnesztia....

na, ki a hülye?

2010. okt. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

a legfőbb ügyész előterjesztése alapján a köztársasági elnök adhat egyéni kegyelmet, általános amnesztiát azonban csak a parlament hirdethet.


Szóval nem mondott hülyeséget, a köztársasági elnöknek valóban nincs jogköre azt mondani, hogy akkor a taxisblokádban való részvételt nem szankcionáljuk, emiatt nem állítunk senkit bíróság elé.

És valóban anno Göncz a parlament elé nyújtotta be a közkegyelemről szóló javaslatot, és a parlament fogadta el.

2010. okt. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

"a legfőbb ügyész előterjesztése alapján a köztársasági elnök adhat egyéni kegyelmet, általános amnesztiát azonban csak a parlament hirdethet."

majdnem jó :)

nincs szükség a legfőbb ügyész előterjesztésére, az egyéni kegyelmi kérvényt a kérelmező - vagy megbizottja - az illetékes bíróságon keresztül közvetlenül a köztársasági elnöknek nyújtja be.

a pozitívan elbírált kegyelmi határozatot a köztársasági elnöknek indokolnia nem kell, azonban csak akkor lép érvénybe, ha az igazságügyi miniszter azt ellenjegzi.

2010. okt. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

A kérdező egy tökkelütött idióta.


Ez történelmi tény.

2010. okt. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!