Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyugat-Európában miért olyan...

Nyugat-Európában miért olyan olcsók az albérletek az ottani bérszínvonalhoz képest?

Figyelt kérdés

Oké hogy egy hangyafingnyit még mindig drágábbak mint itt, de ha a bérszínvonalhoz nézzük arányosan, akkor már egyből sokkal rózsásabb a helyzet. Úgy már azt lehet mondani, hogy kifejezetten olcsó bérelni lakást Nyugaton, mert a fizetésed csak egy kis része megy el lakhatásra. Itthon meg nem ez a helyzet, egy átlagfizetés 60%-a csak a lakhatásra megy.

Nyugaton miért nem ilyen kapzsik a főbérlők, hogy elkérnek egy Nyugati fizetés 60%-át egy garzonért? Ott miért nem "működik a piac"?


2023. júl. 22. 22:20
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
95%
Nem azok. Nemrég jártam Dublinban, és szét is néztem akkor már lakhatás ügyileg. Ami nálunk van, az semmiség például az ottani árakhoz és lakhatási válsághoz képest.
2023. júl. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
100%
Mert az állam részéről meg volt (és van) követelve a piactól egy bizonyos színvonal, plusz rengeteg újépítésű lakás épült arra tervezve, hogy azt bérelni fogják.
2023. júl. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezt így en bloc kijelenteni, hogy Nyugaton olcsók az albérletek, azért eléggé túlzás.


De azért az 1-es válaszoló is picit túloz, amikor Dublinnal jön, mert az meg a világ talán második legdurvább lakhatási válságával küzd San Francisco után.


Nyugaton is vannak olyan helyek, ahol nincs lakhatási válság, és az albérletek olcsók, mint pl. Bécs, vagy Marseille, Helsinki, vagy Barcelona, de ugyanúgy vannak olyan városok is, ahol nagyon durván elszálltak az albérletárak, mint pl. Dublin, London, Koppenhága, vagy Stockholm. Nem lehet így ehyetemesen kijelenteni, hogy Magyarországon lakhatási válság van, nyugaton még nincsen, mert ez sokkal-sokkal inkább egy lokális kérdés, mint nemzeti, főleg nem nemzetközi. Magyarországon is vannak városok, ahol egyáltalán nem annyira durván elszállt az ingatlanpiac, mint Budapesten, pl. Miskolc vagy Debrecen.

2023. júl. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
79%

1

Tényleg? Jártál Dublinban? Akkor miért nem néztél rendesen szét pubi?


[link]


"

Írország lakásválság: A kormány kapzsisága megfizethetetlen lakbérre ítéli a fiatalokat

Vélemény darab Írta: George Stavrou | 2023.05.30


Ház Írország


A DiEM25 írországi tagja, George Stavrou arról elmélkedik, hogy a fiatalabbak sokkal nehezebbé váltak egy tisztességes otthont megengedni maguknak. Hogyan lehet az, hogy még a hozzá hasonló frissen végzett főiskolások is ilyen helyzetbe kerülnek második legvirágzóbb országában? Európa


Egy mobilházban ülök a lányommal Írország nyugati partján, ahol élek. Nem egy különös mobilház: nincs meleg vizem, és remeg a viharban. Nagyon sok hozzám hasonló embert, aki kemény munka után jó eredménnyel végezte el az egyetemet, szintén rosszul érinti a lakáskínálati hiány.


Ők is azután kezdték meg pályafutásukat, hogy a harmadik szintű képzés sikeres befejezése után azonnal elhelyezkedtek. De kérdezősködünk: mit hoz ebből a mi generációnk?


Számunkra úgy tűnik, hogy gazdasági jövőnk bizonytalanságáról van szó. Szerencsésnek érezzük magunkat, ha sikerül olyan helyzetbe vagy helyre kerülnünk, ahol meleg az életterünk, és tudunk távmunkát végezni, hogy ne kelljen olyan városban élnünk, ahol a bérleti díjak kirívóan drágák lettek.


Egy cikksorozatban megvizsgáljuk ennek a bizonytalan jövőnek az egyik legkézzelfoghatóbb elemét egy állítólag „virágzó” gazdaságban, ahol „bőséges” a munkahely – az írországi lakásválság. "


"Írország lakásválság: A kormány kapzsisága megfizethetetlen lakbérre ítéli a fiatalokat

Vélemény darab Írta: George Stavrou | 2023.05.30


Ház Írország


A DiEM25 írországi tagja, George Stavrou arról elmélkedik, hogy a fiatalabbak sokkal nehezebbé váltak egy tisztességes otthont megengedni maguknak. Hogyan lehet az, hogy még a hozzá hasonló frissen végzett főiskolások is ilyen helyzetbe kerülnek második legvirágzóbb országában? Európa


Egy mobilházban ülök a lányommal Írország nyugati partján, ahol élek. Nem egy különös mobilház: nincs meleg vizem, és remeg a viharban. Nagyon sok hozzám hasonló embert, aki kemény munka után jó eredménnyel végezte el az egyetemet, szintén rosszul érinti a lakáskínálati hiány. "

2023. júl. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:

Koppenhága hogy jön a fekete listára? Az meg van hogy ott egy csöves is megkeres 5000 Euro-t (annak megfelelő dán koronát)? Ha így nézzük, akkor nincsenek elszállva az árak ott.

Dublin és London lehet neccesebb, de ott sem olyan vészes szerintem a helyzet, ha a bérszínvonalat is mellé párosítjuk.

2023. júl. 22. 22:45
 6/55 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ott nagyobb a kínálat és kisebb a kereslet, mint Magyarországon egyes részein.


Az ország felkapottabb helyeken, BP, GYMS megye, nagy verseny van az albérletekért.Én nem akartam ezt elhinni, ameddig egy családtagom nem mesélte.Majdnem, mint egy állásinterjú, vannak pályázók a lakásért és a főbérlő eldönti 10-ből,hogy ki kapja a lakást.

2023. júl. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: Koppenhága például úgy, hogy tudod a lakhatási válság máshogy érinti a bizonyos csoportokat. Igen, akinek már megvan az egzisztenciája, az meg tudja oldani, hogy kifizesse (az amúgy Dániához képest is elképesztően magas) alérletárakat, de nem ők az egyetlen csoport. A nyugdíjasok, illetve az egyetemisták nem engedhetik meg maguknak, hogy egy kétszobás, 50m²-es lakásért 9-10 000 koronát kiperkáljanak, ha a havi jövedelmük olyan 10-12 000 korona között mozog (tapasztalatból beszélek, Koppenhágában jártam egyetemre idestova lassan 10 éve, most Aarhus mellett lakom). Voltak ismerőseim, akik szó az egyetem-munka-ágy trióval húztak le 5-6 évet az egyetemen, mert csak úgy tudták megengedni maguknak, hogy Koppenhágában lakhassanak, hogy egyetem mellett még egy teljes munkaidős melót is szereztek (így a nettó kb. 16-17 000 koronás fizuból már nem kellett osztozni a szobán másokkal).


Dániában a szakképzett/diplomás munkaerő fizetése az, ami egetverő, nekem is egyetemről kikerülve megugrott a nettóm havi 11 000 koronáról havi 34 000-re, habár én villamosmérnökin végeztem. Feleségem gimnáziumi tanárként "csak" megduplázta a fizuját... De aki nyugdíjas, vagy nincs szakmája, vagy egyetemista, az ha nagyvárosban lakók, akkor választhat, hogy vagy az itteni mélyszegénységben fog lakni, vagy elköltözik egy olcsóbb országrészre (ami egyetemistaként nyilvánvalóan nem opció).

2023. júl. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
65%

Helyfüggő, hogy hol olcsó, meg hol nem.


Utolsó, nekem 2 perc google azt mondja, hogy 120kr / óra a mekis fizetés arrafelé, és azt is, hogy 2k koronáért van tanulónak albérlet.


Nem igazán jön ki nekem a matekod.

2023. júl. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
100%

"Az meg van hogy ott egy csöves is megkeres 5000 Euro-t"


Na persze. Német mérnök keres átlagban 5000-5500 eurót. Ha ilyen jól megy dánoknál, akkor miért nem mennek innen az északnémetek dániába?

2023. júl. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
6%
Arányaiban ott is elmegy a fizetésed 60%-a albérletre. A különbség az, hogy a maradék 40%-ból még mindig meg tudsz élni.
2023. júl. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!