Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem fektetünk nagyobb...

Miért nem fektetünk nagyobb hangsúlyt az antiszemitizmus, iszlamofóbia, nemzeti és faji sovinizmus felszámolására az LMBTQ+ napi bővítése helyett?

Figyelt kérdés

Én személy szerint még soha nem találkoztam transznemű emberrel sem, nemhogy pánszexuálissal, meg drag queennel, meg nem binárissal.


Ellenben zsidókkal, arabokkal, feketékkel, ázsiaiakkal, kerekesszékesekkel vagy más testi fogyatékossággal élő emberekkel stb. igen, nagyon is sokakkal. Ameddig egyesek aszexuális-pánszexuális Pride-ot szerveznek, addig egy rakat helyen nem lehet kerekesszékkel közlekedni. Budapesten, ha hagyományos zsidó öltözékben végigmennél az utcán, biztos kapnál egypár "Takarodj Izraelbe, ja de azt is elloptátok!", meg "Mocskos zsidó!" kedvességet. Mindennapos, hogy arabokat a terroristákkal azonosítják. Stb. stb.


Ehhez képest minden nap bővítjük egy újabb betűvel az LMBTQ+-t.


Csak szerintem élvezne prioritást mondjuk a fenti közösségek támogatása, mondjuk a poliamorok támogatása helyett?



2023. júl. 23. 01:25
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Akkor még a cigányok integrációjáról, felzárkóztatásáról nem is beszéltünk. No meg az indiaiakról, akiket meg "tetves cigányoknak" neveznek egyesek.
2023. júl. 23. 01:27
 2/19 A kérdező kommentje:
Meg a szegény körülmények közül érkezőkről, akik szinte örökké viselhetik a címként magukon...
2023. júl. 23. 01:29
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
Az átlag(!) jobboldali ilyen mentalitással bír. Ne várj csodát....
2023. júl. 23. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a roma etnikum tényleg Indiából származik, szóval na. Amúgy miért nem fordítunk erre energiát? Mert nem politikai téma. Politikai téma az, amivel két részre lehet osztani a szavazójoggal rendelkezőket, és lehetőleg arra az oldalra állunk, amelyiket a két részre osztottak nagyobb része támogat. Ennyi. Nézd meg a politikát az elmúlt 12, vagy inkább az elmúlt 30 évben, sosem beszélünk olyan dolgokról, amikről lehetne racionálisan vitázni, amiket meg lehet oldani, amiken el kéne gondolkodni. Csak kreálunk valamit, amivel polarizálunk. Még akkor is, ha olyan témáról van szó, amit nem is a politika dolga megoldani, mert pl. az abortuszkérdés esetén inkább szakértőkkel kéne felvilágosítást tartani, de abból is milyen szép vagy igen, vagy nem politikai téma lett a világ majd' minden országában.

Szóval ezért.

2023. júl. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
Oszd meg, és uralkodj. Ezt már kétezer éve is jól tudták, és mostanra sem változott.
2023. júl. 23. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem menj haza az országodba és ott okoskodj. Ez az ország a miénk.
2023. júl. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, te hányszor mentél végig "hagyományos zsidó ruházatban" Budapesten? Csak mert én gyakran látok ilyet, sőt, ilyen csoportot is vezettem körbe a látványosságok között, és senki még csak csúnyán sem nézett ránk. És ez nem ma volt. Magyarország többnyire nem antiszemita. Kevered a sógorékkal, akik őrjöngve mulattak, amikor a nácik Anschluss címén végre átvették az országukat. :)
2023. júl. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
57%

"Az átlag(!) jobboldali ilyen mentalitással bír. Ne várj csodát...."

Khmm...Nem mi szervezzük azokat a pridokat amiket felsorol a kérdező...

2023. júl. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Mert be lett mérve sok féle módokon, hogy a meleg téma erdekli a fidesz szavazókat, lehet őket vele hergelni, provokálni, elterelni vele a figyelmüket arról hogy pl nyugati árak vannak a boltokban...de negyed akkora a fizetés.
2023. júl. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Van olyan kollégám aki rendszeresen kipában keccsel Büdöspest utcáin és ő mondta, soha egyetlen egyszer nem hogy nem szólták meg emiatt, de még különösebben meg se nézték.

Egyébként én is láttam már több kirívóan zsidó öltözetű embert, ők sem hordanák ha atrocitás érné őket emiatt. Szerintem te vagy nem ebben az országban élsz, vagy nem ebben a században.

Bár ahogy a többit végigolvasom, nyilván nem is ezen a bolygón.

2023. júl. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!