Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek miért gondolják,...

A fideszesek miért gondolják, hogy az ellenzéknek ebbe az irányba kéne változnia?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják, hogy azért nem nyer az ellenzék, mert nem ítéli el az EU-t, nyugatot, nem támogatja Trump-ot és ehhez hasonlók. Gyakorlatilag azt mondják, hogy azért nem szavaznak az ellenzékre, mert nem olyanok, mint Orbán. De annak mi értelme lenne? Ha valaki nem úgy gondolkodik a világról és nem azt tartja jónak, akkor miért ne aszerint képviselje az embereket amit valójában gondol? Lehet persze valamennyire alkalmazkodni, ha valaminek nagyon nagy a társadalmi elutasítottsága, azt nem érdemes feszegetni, de szerintem csak úgy lehet valaki jó vezető, ha azt teszi illetve képviseli, amit szíve szerint gondol.

2023. júl. 24. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Azért gondolják mert az orsósviktor ezt verte beléjük. Nézd csak meg, nyomatnak valamit az M1-en és egy hét múlva minden narancs azt fújja szóról szóra.
2023. júl. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Azért, mert a Fideszt csak egy Fidesz 2.0 tudná legyőzni.

Ami ideológiailag a Fidesz, csak nem lop, nem korrupt.

2023. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
#2 Csak az a baj hogy a Fidesz ideológiája azért is olyan amilyen, hogy olajozottan menjen a lopcsencsór.
2023. júl. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2%
Én semmi ilyesmit nem gondolok, maradjon csak az ellenzék olyan, amilyen, és akkor újra nyer a Fidesz.
2023. júl. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

3#

Máshogy nem lehet legyőzni.

Vagy alkalmazkodni kell ehhez a szituációhoz, vagy tűrni,hogy ők vannak kormányon.


Márki-Zay ha nem ment volna el ennyire liberális irányba, esélyes lett volna.Ha például a Jobbikkal fog összes.

2023. júl. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%

"Sokan azt mondják, hogy azért nem nyer az ellenzék, mert nem ítéli el az EU-t, nyugatot, nem támogatja Trump-ot és ehhez hasonlók."

Kik mondják ezt, Édesem??? Én 22 éve napi szinten követem a politikát, baráti körben is gyakran politizálunk, de amit te állítasz, azt még soha, senkitől nem hallottam.

Az ellenzék azért nem nyer, mert hosszú-hosszú évek óta válságban van: nincs mondanivalójuk, nincs ideológiájuk, nincs jövőképük, nincs szellemi muníciójuk. A tevékenységük összvissz abból áll, hogy az USA és Brüsszel itthoni helytartójaként politizálnak, gyakorlatilag szóról szóra átveszik az éppen aktuális irányvonalat és megpróbálják itthon megvalósítani.

2023. júl. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6: "Kik mondják ezt, Édesem???"

"A tevékenységük összvissz abból áll, hogy az USA és Brüsszel itthoni helytartójaként politizálnak, gyakorlatilag szóról szóra átveszik az éppen aktuális irányvonalat és megpróbálják itthon megvalósítani."

Na, hát pl most te is ezt mondod közvetetten. Nekem a rokonságban, illetve fideszes ismerősök körében mondják ezt ennél direktebb módon is, a neten is találkoztam már nem egy ilyen hozzászólással fideszesek részéről, többek között itt gyakorin is.


"nincs mondanivalójuk"

Ez mondjuk lehet vita tárgya, de azt viszont nem értem, hogy miért kell mindenáron valami világmegváltó mondanivaló? Nekem elég lenne, ha csökkenne a korrupció, elindulnánk egy zöldebb és fenntarthatóbb irányba, megszűnne a mérgező légkör, amit a kormánypártok negatív propagandája generál. Ezeket éppenséggel a jelenlegi ellenzéki pártok is kínálják.


"nincs ideológiájuk, nincs jövőképük"

Akkor miért mondjátok mindig, hogy ballibsik? A baloldaliság és a liberálisság is részben ideológiák. Ti folyamatosan ezen ideológiák ellen küzdötök, úgyhogy valami csak van a saját narratívátok szerint is.


"nincs szellemi muníciójuk"

Ebben van igazság, bár részben ennek az is az oka, hogy a Fidesz 13 éve kormányoz teljhatalommal. A többség márpedig a győztes pártokhoz húz idővel, nagyon jó példa erre például Szili Katalin. Hogy meggyőződésből, vagy egyéb okokból, azt mindenki döntse el maga.


"A tevékenységük összvissz abból áll, hogy az USA és Brüsszel itthoni helytartójaként politizálnak, gyakorlatilag szóról szóra átveszik az éppen aktuális irányvonalat és megpróbálják itthon megvalósítani."

A kormány tevékenysége meg abból áll, hogy folyamatosan hergel minden európai érték ellen. Sokszor olyasmik miatt mondanak ellent, amiknek semmi értelme és nem nyerünk vele semmit, a negatív következményeit viszont isszuk. Ez minden csak nem Magyarország érdeke.


Egyébként nem vagyok az Édesed tudtommal, de ha ismerlek, akkor javíts ki.

2023. júl. 24. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!