Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Történelemből és irodalomból...

Történelemből és irodalomból kiválóan oktatott emberek jobboldali vagy baloldali beállítottságúak?

Figyelt kérdés
Azok akik a történelmet és az irodalmat jól ismerik, tisztában vannak hogy a emberiség korszakaiban milyen gazdasági, társadalmi, és tudományos változások voltak, azoknak biztos van egy 100%-os álláspontjuk hogy melyik oldal, ideológiák lennének a társadalom fejlődés érdekében jó hatással. Főleg azt is láthatják simán hogy mikor ismétli magát a történelem, és hogy kicsodák miatt is.

2023. júl. 25. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem gondolom, hogy ez befolyásolná ezt. Puzsér pl. történelemtanár, és centristának vallja magát.


" azoknak biztos van egy 100%-os álláspontjuk hogy melyik oldal, ideológiák lennének a társadalom fejlődés érdekében jó hatással."


Ezt miből gondolod? Miért kellene feltétlenül jósnak éreznie magát annak, aki jól ismeri a történelmet?

2023. júl. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%
Az a baj, hogy már a kérdés magában blődség. Egyrészt a politikai beállítottság nem függ a történelem/irodalom ismeretétől. Létezik egy bizonyos korreláció, miszerint a tanultabb emberek inkább a liberalizmus felé tolódnak, de ez is inkább az elfogadásról, mint politikai ideológiáról szól. A másik oldala a kérdésednek, hogy nem létezik egyetemes válasz. Nincs olyan, hogy a konzervatív, liberális vagy bármilyen ideológia képes lenne mindig jó választ adni. A rossz hír, hogy alkalmazkodni kell és az fárasztó!
2023. júl. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti nagyon is van összefüggés a történelem ismerete és a jelen politikai helyzetek megértése között.

Mivel saját életünk alatt csak töredék tapasztalatra tudnánk szert tenni társadalom ismereti szempontból, így kénytelenek vagyunk a múltban történt eseményeket elemezni és tanulni azokból. Kétség kívül vannak torzítások a hivatalos történelemkönyvekben, de megfelelő oktatás és kutatás által ezeket is ki tudjuk vizsgál, realistábban értelmezni.

Hogy milyen beállítottságú ember lesz abból, aki nagyobb tudásra tesz szert? Ez abszolút az általa választott/kedvelt “tanítókon” és kutatókon múlik. A történelmében az a szép, hogy lehet vizsgálni jobboldali és baloldali szemmel is. Bár részemről inkább maradnék az igazság kutatásánál, mint az ideológia gyártásánál.

2023. júl. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy "kiválóan oktatott" vagyok-e azt nem tudom, de történész volnék. Ugyan politológiát nem hallgattam, de azt még mi is tanultuk, hogy a "jobb" és "bal" politológiai szempontból elég relatív értelmezési kategóriák, tehát mihez képest "jobb" vagy mihez képest "bal". Arról nem is beszélve, hogy sokkal színesebb a politikai paletta, mintsem ez a két oldal lenne.

Én magam pl. leginkább a keresztényszocializmus felé hajlok, ami aztán se a bal, se a jobb oldalhoz nem sorolható be egyértelműen.

2023. júl. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A művelt embereknek is lehet saját világnézete. Van aki konzervatívabb, van, aki inkább liberális és így tovább. Az viszont közös bennük, hogy nem végletekben, szélsőségekben gondolkodnak.
2023. júl. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez attól függ, hogy a szülei melyik réteghez tartoztak, hogy ki voltak-e telepítve például, mert akkor bármit is tanul, sosem lesz belőlük baloldali.
2023. júl. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 nagyszüleim ki lettek telepítve '52-ben. Anyám vér dk-s, én meg rendre megkapom a ballib jelzőt. A büdös életben nem szavaznék a fideszre, pont azért, mert ugyan azt csinálják, mint rákosiék. Szerintem a kitelepítés is porondon van annak a dagadt komcsi gyökérnek, csak az a gonosz "EJU" meg "prüsszel" nem engedi...
2023. júl. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!