Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz hogy a falvakban már...

Igaz hogy a falvakban már megkezdődtek a betörési hullámok és a megélhetési bűnözés, az emberek egyre szegényebbek és rettegésben élnek?

Figyelt kérdés

Most hogy ennyire beütött az inflációs sokk, ráadásul még a közmunka is sok helyen a csókosok kiváltsága lett, mivel még az sem jár mindenkinek, kvóta van teleülésenként a közmunkára is.

Igaz, hogy vidéken már teljesen elszabadult a pokol, elindult a megélhetési bűnözés? Ismerősöm mesélte, hogy idén már 6 helyre törtek be a falujában, mindenki retteg, otthon kell maradni őrizni a házat, meg ilyenek.

Ennyire dübörög a gazsaság, hogy harmadik világbeli állapotok vannak a Fidesz inflációs politikája miatt?


2023. júl. 28. 10:45
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
70%

"Én igenis hibáztatom, mert nem azokat üldözi, akiket feladata lenne"

Dehogynem. A rendőrség sem egy homogén embertömeg. Egy közúti járőr feladata például pont az, hogy a közúti szabálysértőket kapja el.


"hanem az átlag embereket terrorizálja."

Érdekes fogalmaid vannak a terror szóról...

2023. júl. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
85%

#10 Csak tudod pont ezzel szokott magyarázkodni mindenki aki épp megölt egy embert mert "csak egy kicsit ittam", "csak lassítottam a stop táblánál", "csak kicsit mentem gyorsabban a megengedett sebességnél" miért is kell vele kötözködni.

vannak a balesetek, amikor betartod a szabályokat és mégis megtörténnek, meg vannak azok az esetek amiket el lehetett volna kerülni ha tényleg betartod a szabályokat - de nem tetted.

Az esetek többségében nincs gond abból ha kicsit gyorsabban mész.

A többségében. Az Árpád hídon versenyzők sem először csinálták, hogy száguldoztak egy egyenes úton és versenyeztek közben. Elég volt 1 alkalom hogy ne sikerüljön jól. A hozzád hasonlók meg azonnal üvöltöttek, hogy mindenkit korlátozni kellene, meg mindenkinek a sebességet még jobban csökkenteni kellene - miközben csak az nem tartotta be a sebességet aki a balesetet okozta és akkor sem tartotta volna be ha az sokkal alacsonyabb.

Vannak szabályok, nem véletlenül. Én sem tartom be mindig őket. De nem mást hibáztatok akkor ha lebuktam és megkapom érte a büntetésemet, ahogy a a 9-es válaszoló sem. Te viszont igen. Ez a különbség, hogy te elfogadni sem vagy hajlandó azt, hogy a szabályokat be kellene tartani.

2023. júl. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
18%

Én vidéken élek ráadásul egy olyan faluban, ami Gyöngyössel határos, és a falu végéről már látni is a hírhedt Durandát.

Én nem látok rablóbandákat az utcán, sőt betörés sem volt itt szerintem az utóbbi 3 évben csak egy (akkor is annyi, hogy valaki beugrott az illető kertjébe elemelni a kinn hagyott fűkaszát), de elhiszem, hogy a belpesti "értelmiségi" fejekben kell, hogy ez a kép éljen a vidékről.

Hát, ezért is mosnak fel veletek mint a koszos ronggyal minden választáson.

2023. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
(A helyi kisboltba, már többször is, érdekes módon nem kenyeret nyúlták le, hanem boros kannákat - sörös rekeszeket.)
2023. júl. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
86%

Ja, csak ugye azzal tisztában van mindenki, hogy bármikor kirohanhat mondjuk egy gyerek is az autó elé, esetleg egy figyelmetlen gyalogos, kerékpáros, mint arra nagyon sok tragikus példa volt is az utóbbi években.

Ha te 50-nel elütsz egy embert, és nem fogyasztottál alkoholt sem, nem fognak elővenni érte, de ha 60-nal meg 70-nel ütöd el lakott területen belül, akkor viszont igen, és nem tudhatod, hogy pont az a nüansznyi kis sebesség túllépés okozta-e az illető halálát, vagy tartós fogyatékosságát, élhetsz utána ezzel a tudattal életed végéig, meg persze jogsi nélkül.

2023. júl. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
27%

16


Te vagy a felelős ha elütöd a vadat mindegy mennyivel mentél. Emberek elütésére nem vonatkozik az út és látási viszonyoknak megfelelő vezetési kötelezettség, elég ha 50-el mentem?

2023. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
#17 Honnan veszed ezt a hülyeséget megint?
2023. júl. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
79%

17


Keress rá kérlek, megint, mielőtt valamit minősíteni próbálsz. Köszi

2023. júl. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
60%

#18: (szinte) minden útszakaszra ki van rakva a vadas tábla, így a vadász társaságok mossák kezüket, és ha elütünk egy útra tévedt szerencsétlen őzet - szarvast, nem hogy az autónkba eset kárt nem térítik meg, de még mi fizethetünk az állat után, akár többszáz ezret is.

A kresz oktatóm azt mondta: ha senki nem látta, fel a platóra - csomagtartóra és finom vadast főzni belőle.

2023. júl. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
61%

Felnőtt emberként képtelenek az emberek időben felkelni reggel munka előtt, hogy ne kelljen száguldozni, de ezért mindenki más a hibás.

Ja, hogy csak épp egy kicsit léptük túl? Akkor az a kicsi időben mennyit jelentett, plusz 5-10 percet? Azért tényleg megéri.

Az agyalágyultaknak mindenképp.

2023. júl. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!