Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez ma Magyarországon a gyermek...

Ez ma Magyarországon a gyermekvédelem?

Figyelt kérdés

"Annó a gyámügy képben volt nálunk. Apám bántalmazott, voltak látható és hallható jelei. Egy öngyilkossági kísérlet után hívtak be minket a helyi családsegítőbe. Aláíratták a papírokat, megkérdezték hogy miért tettem (úgy hogy a bántalmazóm, a saját apám ott ült mellettem, szerintem mondanom se kell milyen visszás a dolog) névelgesen gyámügyi felügyelet alá vettek, és elvileg családsegítőnek járnia kellett volna ellenőrizni. Ez a "kijárnak ellenőrizni" téma mind szép és jó, elméletben.


Gyakorlatban a helyi családsegítő vezetője a szomszédunk volt, faterommal ő is és a férje is világi nagy haverok voltak, apám részben segített a vállalkozasukat beindítani. Az ellenőrzések annyival le voltak tudva, hogy a szomszéd lepapírozta őket. Rendszeresen hallották amikor apám részegen vergődött, ahogy én sírtam, ahogy kiabáltam hogy hagyjon békén vagy ne nyúljon hozzám. Míg kiskorú voltam sem történt semmi, 18 éves korom után végképp nem, sőt még rám néztek rosszallóan ha áthallatszott valami.


21 évesen tudtam megszabadulni. Amíg otthon éltem mindenki csak elfordította a fejét a környezetemben, emiatt sokáig úgy éreztem esélyem sincs segítséget kapni, sőt már úgy is éreztem megérdemlem, hogy senki nem hisz nekem, és én szégyenkeztem apám tettei miatt. Most fiatal felnőttként itt állok két évtizedes szakadéknyi mély sebekkel, komplex PTSD-vel, még több évtizednyi terápiával előttem.


Találkoztam másokkal akik hasonlóan, vagy még rosszabbul jártak. Ez Magyarországon a "gyermekvédelmi" rendszer. Amikor segíteni kéne rengetegszer fordítják el a fejüket, mossák a kezüket. "



Mindegy, csak a melegektől védjék meg a gyerekeket, a fizikai erőszaktól, alkoholizmustól meg minek?


2023. aug. 7. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
nem, ez egy darab eset
2023. aug. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Senkit sem érdekelnek a gyerekek, csak jól hangzó propaganda.
2023. aug. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Csak propaganda. Az lghdtv szót se ismerte a pór nép.

Azóta ismételgetik mióta orbán ezt is előadta.

2023. aug. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Ne sajnáltasd magad. Semmi konkrétumot nem írtál. De több évtizedes terápiát javasolsz magadnak. Akkor kvázi kimindtad hogy te ebből meg sem fogsz gyógyulni.
2023. aug. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező

Itt neked is lépned kellett volna, még ha fiatal is voltál. 18 évesen már mehettél volna, nincs olyan, hogy 21 évesen tudtál szabadulni.

A testvérem betöltötte a 18-t és lelépett otthonról, anyámék még csak nem is kerestethették, hiszen megírta, hogy elmegy és ennyi. Felnőtt, azt csinált amit akart.

Ahogyan kérhetted volna tanárod segítségét, az egyházét, valamelyik jogvédő szervezetét és számtalan ingyenesen hívható telefonszám is létezik ahol meg tudják mondani mit tehetsz, hova fordulhatsz.

de ez már a múlt. A bántalmazott ember - főleg ha gyerekként kezdődik - nem mindig látja a valós lehetőségeket és sokszor nem tudja hogy csak egy apró lépés választja el a jobb élettől. Mint amikor a sivatagban a szomjazó nem látja, hogy épp elmegy egy oázis mellett, mert eltakarja egy apró homokbucka a szeme elől és nem jó irányba halad.

Mint minden rendszerben, a gyerekvédelemben is vannak hibák, sajnos visszaélések is. De ez nem azt jelenti, hogy az egész rendszer nem működik, hanem hogy vannak hibák, aljas emberek, akiket/amiket még nem szűrtek ki.

Amúgy tettél azóta feljelentést? Nyilván nem.

Akkor meg mitől várod, hogy a rendszer megjavuljon? Te nem teszel érte semmit csak elvárod, hogy mások megoldják azt a problémát, bajt, amiről nem is tudnak mert nem mondtad el?

2023. aug. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Szarnak a gyerekekre. Az állami gondozottak úgy élik meg a gyerekkorukat míg más a börtönt, közben mi történik gyermekvédelem alatt?


Melegek ellen való uszítás és abortuszra menő nők terrorizálása. A tényleges gyerekek meg kuka.

2023. aug. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Abszolút megértelek. Velem kegyetlenebbül bántak el. Kitartás.
2023. aug. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amit átéltél rossz dolog, de valószínű tovább fogod adni a gyerekeidnek.

Sajnos ha nem vagy elég intelligens hogy túllépj magadon te is azzá válsz amiben felnőttél. Apránként.

Tényleg semmit nem érnek az ilyen rendszerek, papíron van mint a tb.

2023. aug. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!