Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon borzalmasan...

Magyarországon borzalmasan szabálytalanok az autóvezetők, a pénzbüntetés mértéke nem elegendő az elriasztáshoz - célszerű lenne a jogosítvány gyorsabb elkobzása, illetve a jelenlegi gyorshajtási bírságok megnégyszerezése?

Figyelt kérdés

[link]


"Közleményt adott ki a rendőrség arról, amit amúgy mindenki tud, aki valaha autózott már Óbudán: a Szentendrei úton esténként sok a gyorshajtó. A rendőrök vasárnap este ki is települtek sebességet mérni, este 6 órától éjfélig voltak ott, ez idő alatt 123 gyorshajtást mértek ott, a Pacsirtamező utcán pedig további kilencet.


Volt olyan autós, aki a megengedett 50-es tempó helyett 114-gyel hajtott."


Ez egyszerűen nem elegendő, a közigazgatási bírságot a budapesti fizetésekből röhögve kifizetik. Annak az embernek, aki a megengedettnél 30km/h-val megy, azonnali hatállyal be kell vonni a jogosítványát és 2 millió forint bírságot kiszabni - ez lenne visszatartó erő.


2023. aug. 8. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Minden baleset után megy a hiszti pár hónap.


Ahogyan minden súlyos gyilkosság után megy a vita,hogy halálbüntetés kell.


Pár hónap és elfelejti mindenki.

2023. aug. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Ezek közül egy sem okozott balesetet,ezt se hallgasd el.
2023. aug. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Németországban szabálytalanabbak.
2023. aug. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szentendrei út össze-vissza ki van dekorálva értelmetlen és sűrűn változó korlátozó táblákkal, miközben kb egy autópálya.
2023. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

"Magyarországon borzalmasan szabálytalanok az autóvezetők"

Ez nem igaz. Kifejezetten szabálykövetőek vagyunk sok más országgal összehasonlítva.

Mi lenne ha megpróbálnál vezetni az olaszoknál vagy Indiában?

2023. aug. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4 Az a gond, hogy van ahol tudod, hogy felesleges a tábla és értelmetlen, ezért néha ott se tartod be amit kellene ahol meg okkal van kint.

Én is szoktam járni olyan szakaszon, ahol kint van a 20-as tábla, figyelmeztet a burkolathibára is, miközben látszik, hogy az út meg van már csinálva és nem is ebben az évben lett kész. Senki nem is megy 20-szal, de még 60-nal se, mert egyenes, belátható, jó útszakasz városon kívül. Ugyanakkor hasonló helyen meg volt hogy büntettek miatta durván. Más helyen meg én is tudom, hogy bizony kell oda az a 20-as vagy 30-as tábla és be is kell tartani ha jót akarsz magadnak, nem a büntetés miatt.

Ahol feleslegesen marad kint egy korlátozó tábla ott büntetném azt aki ezért felelős.

2023. aug. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A kirívó eseteket példás szigorral kell büntetni.

És az önbíráskodó agresszív vezetőket is el kell tiltani.


De semmiképpen sem esnék át a ló túlsó oldalára, hogy a piti szabálytalankodóra is rászálljon a rendőrség

2023. aug. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a megelőzés híve vagyok alpvetően, tájékoztassák kampányokban az embereket.
2023. aug. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem jogosítvány elkobzás kellene, hanem autó elkobzás, és megsemmisítés. A legjobb lenne ha mindjárt az út mentén megsemmísítenék, hogy a többi idióta lássa a következményt.
2023. aug. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!