Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érhet joghátrány (súlyos...

Érhet joghátrány (súlyos pénzbüntetés, birság) egy Magyarországon ideiglenes lakcímmel rendelkező, magyarul egyáltalán nem beszélő OSZTRÁK állampolgárt, ha kapott népszámlálási levelet, de a kérdőívet NEM tölti ki?

Figyelt kérdés

Magyarországon ideiglenes lakcíme, családi háza van, magyarul egyáltalán nem beszél, még csak nem is töri, nem is akar megtanulni, csak a magyar ízek miatt jár ide. Imádja a gulyást, a halászlevet, a pörköltet, a dödöllét, a magyar konyhát, mindent, ami méregcsípős.


Osztrák pénzből (nyugdíj, kinti - nyilván adózás után kifizetett - lottónyereményből) épített itt házat azzal a céllal, hogy itt a kinti árakhoz képest jóval, sokkal,de sokkal olcsóbban dőzsöljön, éttermezzen (étterembe járjon) és szolgáltatásokat vegyen igénybe (fodrász, masszőr, kozmetikus, pedikűrös, manikűrös, sminkes, stb. stb.)


Hazánkban semmilyen pénzügyi ellátást nem kap, világ életében kint dolgozott. Nyugdíjaskodni jött ide, mert itt - osztrák viszonyokhoz képest olcsóbb az élet, az eurós (€) nyugdíjából itt könnyebben tud éttermezni, mint Ausztriában.


A TB-t sem itt fizeti.



2022. okt. 20. 10:02
A kérdező szavazást indított:
Igen, érheti. Kommentben kifejtem, hogy milyen jogcímen büntethetik meg.
Nem, nem érheti.
Egyáltalán nem ilyen egyszerű ez. Ezer kérdés merül fel. Kifejtem kommentben.
8 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Kérjen olyan számlálóbiztost, akivel van közös nyelve.
2022. okt. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ja és alapvetően nem itt él, hanem Ausztriában, a ház az csak van, be van riasztózva, a riasztó be van kötve riasztócéghez. Néha idejönnek (házaspárról van szó), akkor itt vannak két hetet, kitömik magukat halászlével, pörkölttel, gulyással, kiéttermezik magukat, elmennek a boltba és vesznek 10-20 üveg Erős Pistát, amit hazavisznek Ausztriába.


Találkoznak velem meg még pár barátjukkal, aztán hazamennek és 3-4 hónapig garantáltan be se teszik a talpukat sem magyar földre. Egymás között pedig természetesen csakis németül beszélnek. Magyarul pedig egyáltalán nem tudnak. (Más nyelven se nagyon.) Nem, az angol se megy nekik.

2022. okt. 20. 10:08
 3/21 A kérdező kommentje:

1: Te szavaztál arra, hogy igen, érheti?

Micsoda?

Iszonyatosan erős osztrák akcentussal beszél, ami olyan messze van a Hochdeutsch-tól, mint Magyarországtól Kína.

2022. okt. 20. 10:10
 4/21 A kérdező kommentje:

Látom, már 3-an is szavaztak arra, hogy érheti hátrány őket. Kifejtenétek, hogy micsoda? Súlyos pénzbüntetés? Mennyi az az annyi?

Mint láthatjátok, én egyáltalán nem töröm a magyart, nem rólam van szó, hanem én szoktam az ügyeiket intézni, a házuk egy részéhez van kulcsom (van, amihez nekem sincs), postájukat, stb.

2022. okt. 20. 10:16
 5/21 A kérdező kommentje:
a postaládájukat szoktam üríteni, stb. (azt akartam írni).
2022. okt. 20. 10:17
 6/21 anonim ***** válasza:
19%
Mi a f*sz? Ezek a barmok a külföldieket is beleszámolják? Istenem, hát ez is sz*rrá lesz csalva. Persze kijön majd hogy vagyunk 30 millióan, miközbe már lement 9 milla alá.
2022. okt. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Tehát házaspárról van szó, és a házaspár mindkét tagjára igaz az,hogy:

-a magyar államtól egy fillért nem kapnak

-nyugdíjasok

-vállalkozók voltak annakelőtte(éttermük volt, panziójuk, hogy annakelőtte mit csináltak, miből keletkezett mindehhez a tőke (ilyesmi beindításához nyilván sokezer eurós - legalább ideiglenesen - nélkülözhető alaptőke kell, ez evidens, magától értetődő és nyilvánvaló), azt nem tudom, de szerintem ehhez senkinek semmi köze, a magyar államnak pedig legkevésbé. Ha "valakinek" köze van, az az osztrák állam meg az osztrák adóhatóság.De ugye nem osztrák népszámlálásról van szó.


Én meg azért nem tudom kitölteni helyettük, mert egy sereg adatot kér az űrlap, amihez 1. nekem a világon semmi közöm 2. nekem ha az adatlaphoz kérném se adnák meg szerintem.

2022. okt. 20. 10:23
 8/21 A kérdező kommentje:
6: Ezek szerint igen.De erre így konkrétan nem tudok mit mondani, izé,... írni.
2022. okt. 20. 10:26
 9/21 A kérdező kommentje:
Ja és persze Ausztriában volt az éttermük és a panziójuk is, és még csak nem is a határral közvetlenül szomszédos Burgenlandban, hanem Tirolban.
2022. okt. 20. 10:47
 10/21 anonim ***** válasza:
50%
Egy osztráknak probléma kiperkálni 200 ezret? Én is simán kiperkálnám, pedig még csak nem is dolgozok és magyar vagyok.
2022. okt. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!