Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amikor Várkonyi Andika azt...

Amikor Várkonyi Andika azt nyilatkozta, hogy a luxusjacht célja az egész éves kemény munka kipihenése, akkor milyen munkára gondolt, tekintve, hogy az álompárnak milliárdok lettek ajándékozva az adófizetők pénzéből, ami semmi munkát nem igényelt?

Figyelt kérdés
2023. aug. 18. 11:09
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:

38: éppen egy ilyen ember jó, aki nem kezd önállóskodni, mint Simicska, mert se tehetsége, se motivációja nincs hozzá


Neki elég az, hogy bármit megvehet, hajókázhat, a gyerekei is megkapják a koncból a részüket, és ezért aláír. Másra nem vágyik, nem akar a gazda feje fölé nőni, ahogy Simicska akarta.

2023. aug. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
49%
41: Értem, hogy mire gondolsz, de ez a megalapozatlan, ellenzéki narratíva, ami előítéletesen degradálja Mészárost. Miért? Mert nincs felsőfokú végzettsége? Vagy mert "gázszerelő" volt? (Ami igazából pontatlan, mert abból inkább bizniszt csinált). Simicska volt Orbán jobb keze, csak nem úgy képzelte el a NER-t, ahogyan OV, aki egy hidegvérű leader. Saját maga is úgy nyilatkozott Simicskáról, hogy ő volt a legokosabb közülük, ezt pedig jól kihasználta a NER felépítéséhez és a vagyongyarapodáshoz. Na ezeket az alapokat vette át Mészáros és vitte tovább úgy, hogy még több legyen a zsebükben. Buta nem lehet.
2023. aug. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

"Én csak azt nem értem, hogy miért degradálsz olyat, akit nem ismersz? Ha nem ismered közelről, akkor pontosan olyan üres azzal megvádolni, hogy buta, mint azzal, hogy egy géniusz "

Ha én degradáltam is valamivel, akkor maximum a strómanozással, nem mással. Ne láss bele olyat az írásomba, ami nincs ott, főleg úgy, hogy szélesebb spektrumban is beszéltem, mind Mészáros magánszemélye.


"Azt még el tudom fogadni, hogy esetleg Várkonyi iránytja az egészet, mert ő a világ legintelligensebb 100 000 emberének egyike (ez jelenti a Mensa 1%ot),"

Ugye tisztában vagy vele, hogy ez csak nagyon keveset jelent? Az IQ nem szül sem üzleti, sem gazdasági ismereteket. Nekem 16-17 éves koromban mért a Mensa Top5%-os eredményt (erre emlékszem, a pontos IQ számra nem), de ez csak annyit jelent a gyakorlatban, hogy valamivel gyorsabban tudok tanulni, azt nem, hogy ne buktam volna meg énis haladó számvitel szigorlatból egyszer. Aztán a magas IQ szám sem jelenti azt, hogy azzal az adott területtel szellemileg kompatibilis lesz. Pl. egészen más szellemi készségek szükségesek egy mérnöknek, mint egy pszichológusnak.


"Ekkora vagyont még többszáz embernek is nehéz kezelni, nemhogy háromnak."

Mármint? Ennek a céghálózatnak cégenként van egy menedzsment struktúrája. Egy részében Mészáros valószínűleg egyébként is csak tőkebefektető, tehát még annyi dolga sincs velük, mint egy hagyományos tulajdonosnak. Ha pedig munkaalapú megosztásra gondolsz, akkor semmivel sem bonyolultabb (sőt, pont hogy könnyebb) egy társvállalkozót bevonni, mint egy alvállalkozót. De ez továbbra sem Mészáros dolga lesz, hanem az adott cégvezetésé.

Vagy ha a pályázatokra gondolsz, akkor ahhoz is csak 1 pályázati tanácsadó cég szükséghez 30-50 emberrel, aztán ők tudják vinni az egész támogatáskezelést és projekttámogatást.

2023. aug. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
100%

"Miért? Mert nincs felsőfokú végzettsége? Vagy mert "gázszerelő" volt?"


Azért, mert nem hiteles. Mészáros nem hozott semmi innovációt, vagy találmányt. Arról sem tudni, hogy valami különlegesebb humánmenedzsmentet végezne, vagy új menedzsment logikát. Mégcsak arról sincs hír, hogy bármivel is jobb logisztikai megoldásokat, vagy úttörő technológiai felzárkózást alkalmazott volna. Miért van az, hogy nem foglalkoztok a "hogyan?" kérdéssel, és ha foglalkoztok is, akkor lezárjátok azzal a nesze semmi fogd meg jól mondással, hogy "biztos jobban csinálta".


Miközben én, mint ellenzéki, feltudom vázolni egy idővonalon, hogy mikor Mészáros elkezdett közbeszerzéseken indulni, elkezdett 2-szer annyit keresni. Mikor a fidesz került kormányra és annaka színeiben indult és elkezdett Orbán apjával üzletelni, elkezdett 4-szer annyit keresni. Mikor Simicska összeveszett Orbánnal, Simicska elkezdett felennyit keresni, míg pont ugyanakkor Mészáros pedig 8-szor többet. És így tovább, és így tovább. Nem kell elfogadni amit mondok, de lássuk már be, hogy ez a magyarázat jóval szilárdabb logikai alapokon nyugszik, mint az a semmitmondás, hogy "biztos csak nagyon ügyes volt", miközben azt sem tudjuk megmondani, hogy pontosan miben volt ügyes.

2023. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
49%

43: "Ha én degradáltam is valamivel, akkor maximum a strómanozással, nem mással. Ne láss bele olyat az írásomba, ami nincs ott"


Oké, voltak itt azért olyan jelzők, hogy tehetségtelen gázszerelő, nem tudja kezelni a pénzt, stb.


"Az IQ nem szül sem üzleti, sem gazdasági ismereteket."

De az IQ-nak nem is a felhalmazott, megszerzett tudáshoz van köze, hanem a rendelkezésre álló információk gyors feldolgozásához (minél magasabb a hányados, annál nagyobb a feldolgozási sebesség is), mintázatok felismeréséhez és a problémamegoldó képességhez. Magyarul, ha benne vagy az 1%ban, akkor megvan a képességed arra, hogy bármilyen nehéz, ismeretlen problémának a megoldását jobban dolgozd ki, mint az emberiség 99%a tenné.

Ez a matekversenyeken jól szűrhető, az átlag meg tudja oldani a feladatot egy ismert típuspélda alapján, a zseni pedig saját maga dolgozza ki hozzá az algoritmust. Simicska is ilyen volt, máskülönben ki sem tudták volna építeni a NER-t. Most már csak fenn kell tartani, és az alapok jók, de egyre inkább feszül a társadalom, nem nagyon van Orbánnak megoldása. Viszont Simicskával ellentétben OV és Mészáros pont lesz*rják, hogy a középosztály épp pusztulásnak indult.


"Mármint? Ennek a céghálózatnak cégenként van egy menedzsment struktúrája."


Ezt megoldják az adott céghálózatok, viszont a lopást nem ők fogják kitalálni.

2023. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
49%

44: "Mészáros nem hozott semmi innovációt, vagy találmányt. Arról sem tudni, hogy valami különlegesebb humánmenedzsmentet végezne, vagy új menedzsment logikát."


Pontosan erről beszéltem. Hogy ennek a tudásnak a birtokában csak pár ember van. De ez nem ritka, ez a világon mindenhol így van. Amiben igazad lehet, az az, hogy nem biztos, hogy Mészáros dolgozott ki egy innovatív rendszert, sokkal inkább Simicska volt az, Mészáros csak továbbdolgozta.


Ne feledd, hogy ezek önző emberek, Orbán és Mészáros is. Viszont egyik sem annyira okos, hogy a vagyongyarapodás közbe ne menjen tönkre a középosztály. Vagy csak teljesen közömbösek.

2023. aug. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%

"Pontosan erről beszéltem. Hogy ennek a tudásnak a birtokában csak pár ember van. De ez nem ritka, ez a világon mindenhol így van. "


Dehogy van így, elment az eszed? Ha van egy új technológiád, akkor azt szabadalmaztatnod kell, vagy más módon levédetned. Erről tudnánk. Vagy ha nem is védeti le, annak valahogy részt kell vennie a termelésben, amihez meg személyzet kell, vagy felhasználók, ami megint csak sok embert jelent és könnyen tudomást lehet róla szerezni.

Ha valami menedzsment jellegű dologról lenne szó, akkor meg értelemszerűen minden munkatársat érintene, azaz tudnánk róla.

Egyetlen olyan dolog van, amit el lehetne rejteni, az a back office adatfeldolgozás. De csak mert gyorsabban, vagy jobban tudok adatot feldolgozni, attól az még nem fog szűlni nekem milliárdos megbízásokat, pláne úgy, hogy én vassal, betonnal üzletelek. Merthogy ne felejtsük el, hogy Mészáros az építőiparban kezdte, a vagyongyarapodása onnan kezdődött. Nincs tudomásom róla, hogy egy új betonkeverő centrifuga gépet talált volna fel, vagy hogy különleges tréningekre járatta volna a munkásait. Ebben az iparban pedig nem igazán lehet mással teljesítményt fokozni.

2023. aug. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:

"Ha van egy új technológiád, akkor azt szabadalmaztatnod kell, vagy más módon levédetned."


??? Ezt nem lehet ilyen egyszerűen zanzásítani, mivel gyakran intuitíven mozgatják a szálakat.

Másrészt, tudomásom szerint nem létezik olyan szabály, ami arra kötelezne, hogy tedd nyilvánossá azt a modellt, amit saját magad dolgoztál ki. Ez egész egyszerűen nem így működik, ha így gondolod, akkor neked ment el az eszed. Még a zserbó eredeti receptjét sem közlik a nyilvánossággal, nemhogy az ország feletti alighanem totális uralom átvételének a titkos receptjét.


"személyzet kell, vagy felhasználók, ami megint csak sok embert jelent és könnyen tudomást lehet róla szerezni."


Az ugye megvan, hogy többek között azon dolgoznak éjjel/nappal, hogy kinek mi legyen a feladata és a funkciója a rendszerben ahhoz, hogy megmaradjanak a biztonságos korlátok?


"Mészáros az építőiparban kezdte, a vagyongyarapodása onnan kezdődött."


Igen, Simicska előtt. Simicska után pedig ő folytatta a munkáját, Orbán egyik bizalmasa volt és látott benne annyi potenciált, hogy rábízza ezt a feladatot. Ezért nyilatkozta azt, hogy a sikerét Orbán Viktornak köszöni, hiszen megadta neki a lehetőséget arra, hogy annyi pénzt halmozzanak fel maguknak, amennyit nem szégyellnek. A probléma akkor kezdődött, amikor beütött a válság, és a középosztályon akarnak spórolni, erre már nem nagyon van tervük, Simicska pedig nem áll velük szóba, mert eleve nem tetszett neki, hogy a közpénzt szivattyúzzák az ország kárára, az az ember volt annyira zseniális, hogy előre megjósolta, hogy ez lesz a vége, ami most van.

2023. aug. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül nyilatkozta ezt Simicska:


„Nekem ez volt az a pont, hogy azt mondtam, na állj, Lajos! Amikor szembe kell nézni azzal, hogy mit is csinálsz te? Én soha nem veszek részt hazaárulásban. (…) Abban, hogy az ország ide jutott, és egy maffiaállam épült ki, abban nekem volt szerepem. Ettől a felelősségtől nem szaladok el.”

2023. aug. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
Ja és igen, a maffiaállam az a szó, amit kerestem: ha csak 3 ember tud a folyamatokról, azt így hívják.
2023. aug. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!