Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amikor Várkonyi Andika azt...

Amikor Várkonyi Andika azt nyilatkozta, hogy a luxusjacht célja az egész éves kemény munka kipihenése, akkor milyen munkára gondolt, tekintve, hogy az álompárnak milliárdok lettek ajándékozva az adófizetők pénzéből, ami semmi munkát nem igényelt?

Figyelt kérdés
2023. aug. 18. 11:09
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

"??? Ezt nem lehet ilyen egyszerűen zanzásítani, mivel gyakran intuitíven mozgatják a szálakat."

Mi köze van a szabadalmaztatásnak az intuícióhoz?


"Másrészt, tudomásom szerint nem létezik olyan szabály, ami arra kötelezne, hogy tedd nyilvánossá azt a modellt, amit saját magad dolgoztál ki."

Azért, mert nincs is ilyen, de én nem is ezt mondtam. A szabadalmaztatás, illetve a levédetés nem jelenti azt, hogy nyilvánossá is kell tenned. A hírét teszed ezzel csak nyilvánossá. Nagyon látszik, hogy mennyit értesz hozzá, ha ilyen egyáltalán megfordult a fejedben.


"Az ugye megvan, hogy többek között azon dolgoznak éjjel/nappal, hogy kinek mi legyen a feladata és a funkciója a rendszerben ahhoz, hogy megmaradjanak a biztonságos korlátok?"

Szóval végsősoron az a válasz, hogy Mészárosék titkolják azt a fantasztikus üzleti modelljüket/technológiájukat/szervezfejlesztésüket és mi ezért nem tudunk róla? Még annyira sem, hogy legalább azt meghatározhassuk, mégis milyen dimenzióban mozog ez a "valami"?


Oké, legyen így. Fogadjuk el, hogy Mészáros mögött tényleg van valami megfogható "lelemény", amit alkalmazva amihez hozzányúl az arannyá változik. Ez a "lelemény" olyan jó, hogy nem ismer iparági korlátokat, elvégre Mészáros valahogy az építőipartól kezdve a gyártástól a feldolgozáson át, a vasúti-, elektronikai-, ingatlankereskedelmi-, egyéb kereskedelmi-, tanácsadói-, kivitelezői iparágak mindegyikében remekel, amint átvesz ilyen cégeket.

Jön a nagy kérdés: ez a "lelemény" miért nem működik külföldön? Mert egyértelműen nem működik külföldön, Mészáros minden eddigi próbálkozásai vagy kudarcba, vagy stagnációba futott külföldön. Mégis mi lehet az a "lelemény", ami vagy Magyarországon működhet és ami csak a fidesszel szorosabban kötődő embereknél fordul elő?


Miért van az, hogy amikor én erre azt mondom, hogy "korrupció", ami tényleg minden kérdést logikusan megválaszol, azt te elhesegeted, miközben a te definiálhatatlan, fellelhetetlen, mérhetetlen "lelemény" elgondolásod nak hitelt adsz?

2023. aug. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
*ami CSAK Magyarországon működhet
2023. aug. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
49%

"Nagyon látszik, hogy mennyit értesz hozzá, ha ilyen egyáltalán megfordult a fejedben."


Egyrészt itt elbeszélünk egymás mellett, másrészt nem írtál konkrétan levédetésről, csak annyit, hogy nincsenek arra utaló jelek, hogy vmi innovatív modellt dolgoztak volna ki. NINCSENEK? A NER kiépítése ezt a kijelentést a priori cáfolja.


Többféle interpretáció is létezik arra vonatkozóan, hogy mi a NER célja, ez a legvalószínűbb: a kommmunizmus előtti királyságnak egy modern környezetbe való átültetése. És elképesztő, hogy ebből mennyit sikerült elérni.


"Mészárosék titkolják azt a fantasztikus üzleti modelljüket/technológiájukat/szervezfejlesztésüket és mi ezért nem tudunk róla? Még annyira sem, hogy legalább azt meghatározhassuk, mégis milyen dimenzióban mozog ez a "valami"?"


Te nem tapasztalod a saját bőrödön a NER-t?


"Fogadjuk el, hogy Mészáros mögött tényleg van valami megfogható "lelemény", amit alkalmazva amihez hozzányúl az arannyá változik."


Ez túlzás, én ilyet nem mondtam. Épp azt írom már egy ideje, hogy Simicska van a NER mögött, Mészáros csak átvette a helyét (egyébként Simicska tehetségtelennek nevezte Mészárost, nem butának), pontosabban Orbán Mészárosnak adta tovább a stafétát. Szerintem sincs (bár ki tudja) abban a tartományban, mint Simicska, de nevetséges azokat a hazugságokat állítani róla, amit az ellenzék állít folyamatosan - ez is csak a tájékozatlanságukat bizonyítja. Orbán és Mészáros is okosak, de sztem nem eléggé, mert láthatóan sz*rul állunk gazdaságilag, csak azt nem tudom eldöteni, hogy ez vajon tényleg amiatt van-e, mert "they cannot crack the code" ahhoz, hogy ne történjen hazaárulás és pusztuljon el totálisan a középsztály vagy mert ennyire gonoszak és önzők?! Ez itt a kérdés. ű


"Jön a nagy kérdés: ez a "lelemény" miért nem működik külföldön?"


Ki mondta, hogy nem működik? Működik az nagyon is, nemcsak Mo-n van maffiaállam, csak külföldön más szempontok alapján épült ki. Más vezetőkkel, más társadalmi faktorok figyelembevételével.

2023. aug. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:

Ezt a cikket érdemes elolvasni a témában:


[link]



Mészáros Lőrinc lemondott a polgármesterségről, holott korábban még úgy nyilatkozott, hogy 2019-ig, vagyis a helyhatósági választásokig marad Felcsút első embere.


"Az MTI-hez eljuttatott közleményében Mészáros azt írta: “Az irányításom alatt lévő tőzsdei vállalatok jelentős tranzakciók előtt állnak, gazdasági érdekeltségeim átfogó szervezeti átalakuláson mennek keresztül, amelyek tulajdonosként teljes embert igényelnek. (…)”.


Hatalmas különbség, hogy míg Simicska Lajos sok éven keresztül el tudta rejteni cégbirodalmát, addig Mészáros Lőrinc ott van a tőzsdén. Már négy vállalatban is érdekelt, ami a pesti tőzsdén jegyzett – ez teljesen új formája a kormányközeli üzletemberek forrásbevonásának. Járadék- helyett befektetővadászat."

2023. aug. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:

GAZDASÁGI ÉRDEKELTSÉGEIM átfogó SZERVEZETI átalakuláson mennek keresztül.


Ez annyit jelent, amiről írtam, hogy újra kell osztani mindenkinek a feladatát azok után, hogy gyakorlatilag kidobta a tőkepiacra a NER-t.

2023. aug. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!