Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképesztő mi van már Budapest...

Elképesztő mi van már Budapesten, sosem volt ennyi hajléktalan, kéregető, drogos/szipus az utcákon. És ennyi roma sem. Ez Tarlós vagy Karácsony műve?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi van most, de állítom, hogy sosem volt ilyen rossz a közállapot Budapesten mint most. Egyszerűen már mint valami 3. világbeli város, a külföldiek is már költöznek innen elfele. A digitális nomád fórumon mindenki fikázza Budapestet, hogy milyen alja már és ahhoz képest drága.

És hát a magyarok is költöznek el onnan, már csak 1,6 millióan laknak ott. Az egyetlen EU-s főváros aminek csökken a lakossága. Nyilván azért mert élhetetlen.

Ez kinek tudható be? Tarlós hagyatéka vagy Karácsony ilyen rossz?


2023. aug. 18. 14:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%
Végső soron az elmúlt 60-60 év műve, hogy ennyi léhűtőt termelt ki a társadalom.
2023. aug. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom, a digitális nomád fórumra is te írkálsz ilyen hülyeségeket.
2023. aug. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

"sosem volt ennyi hajléktalan, kéregető, drogos/szipus az utcákon."


Határozottan kijelenthetem, hogy a 15-20 éve sokkal rosszabb volt a helyzet.

2023. aug. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

Ez a kérdés feszültségkeltés!

Se Tarlós se Karácsony nem tehet róla mert nem igaz.

2023. aug. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem igaz, hogy sosem volt. 90-es évek elejétől vannak emlékeim, akkor szerintem még rosszabb is volt a helyzet. Olyan gyerekkori emlékeim vannak aluljárókról, hogy az aluljárókban télen egybefüggően, szó szerint egymás mellett fekszenek a csövik.


Hogy kinek a hibája... Azért ez bonyolultabb annál, mint hogy egy főpolgármester fel tudná számolni a nyomort és drogozást! A kormány felelőssége ebben szerintem nagyobb!

Ami a városi vezetést illeti, a fideszes vezetés alatt volt pár intézkedés, ami a lecsúszott emberek ellen irányult. Például sok szociális lakásban élőt (értsd: főleg cigányokat) kipateroltak a külső pesti kerületekbe a belső kerületekből. Vagy hogy egy-egy aluljárót éjszakára lerácsoztak, hogy ne ott aludjanak a csövik. Viszont ellenzéki vezetés alatt is van egy-egy ilyen intézkedés, például hogy padok közepére karfát tesznek (két ember le tud ülni egymás mellé, de elfeküdni nem lehet rajta).

2023. aug. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%
Ami a drágaságot illeti... A budai zöld övezetben és az V. kerület Deáktól északra eső részén lévő éttermek és bárok környékén nem fog átjönni a Kőbánya-Kispest feeling, emiatt egy gazdag digitális nomádnak se kell aggódnia.
2023. aug. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Mondjuk az aluljárók helyzete lehet javult, mert nekem is van egy emlékképem még 2009-ről, amikor a Nyugatiban táncoltak a csövesek. Bár most is előfordul néha.

De a kéregetők száma a 2023-as válságban igen megugrott. Fényes nappal, még nők is odajönnek hozzám tarhálni. Volt is egyszer hogy visszaszóltam neki, hogy miért nem megy árulni a testét? Mert hogy neki az is van, jó hogy nem már ingyen fogok adni neki pénzt, amikor férfi vagyok, nekem nincs ilyen lehetőség hogy alanyi jogon pénzhez jussak.

2023. aug. 18. 14:39
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom kérdező, szerintem ezeket amiket felsorolsz eléggé szubjektív benyomásra alapozod.

"Az egyetlen EU-s főváros aminek csökken a lakossága."

Ez meg tényszerűen nem igaz.

2023. aug. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
Debrecenben nem Karácsony a polgármester, hanem a vérfideszes Papp. Mégis tele van a város hajléktalanokkal, kéregetőkkel. Többet állunk itt dugóban, mint amikor Pesten járok. Szinte hetente beszakad valamelyik utcában az úttest. Az aluljárónkat gyere, tekintsd meg a Nagyállomáson, ha szerencséd van, élve kijutsz. Soroljam még? Ez csak a jéghegy csúcsa. Nálunk pl. tele van a belváros patkányokkal, na, nektek van a csúnya Karácsony miatt? Ja, és nekünk lesz 3 (de rebesgetik, hogy lehet 4) mérgező akkugyárunk is. Ja és nektek van vizetek, egy gyönyörű Dunátok, nekünk vizünk sincs, pedig nem a csúnya Karácsony a polgink. (Ne felejts el lepontozni)
2023. aug. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%
Ez a bicikliutak miatt van, tudni illik ők lopott biciklivel közlekednek, így jobban elérhetővé vált számukra a főváros!
2023. aug. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!