Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképesztő mi van már Budapest...

Elképesztő mi van már Budapesten, sosem volt ennyi hajléktalan, kéregető, drogos/szipus az utcákon. És ennyi roma sem. Ez Tarlós vagy Karácsony műve?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi van most, de állítom, hogy sosem volt ilyen rossz a közállapot Budapesten mint most. Egyszerűen már mint valami 3. világbeli város, a külföldiek is már költöznek innen elfele. A digitális nomád fórumon mindenki fikázza Budapestet, hogy milyen alja már és ahhoz képest drága.

És hát a magyarok is költöznek el onnan, már csak 1,6 millióan laknak ott. Az egyetlen EU-s főváros aminek csökken a lakossága. Nyilván azért mert élhetetlen.

Ez kinek tudható be? Tarlós hagyatéka vagy Karácsony ilyen rossz?


2023. aug. 18. 14:00
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Debrecen sorsa sajnálatos, én sem értem hogy baszhatott így ki a szavazótáborával a Fidesz, de hát ti akartátok, ti szavaztatok a Fideszre.

Bár nem tudom hogy jön a kérdéshez Debrecen.

2023. aug. 18. 16:32
 12/24 anonim ***** válasza:
74%

Már kaptál jó válaszokat, engem inkább az érdekelne, hogy miért nem nézed az agglomerációt, ami brutálisan növekedett/növekedik...


Te a saját igazad miatt levonsz egy következtetést, hogy csökken a lakosság = sz*r az élet ott és nem is próbálsz belegondolni, hogy vajon jó-e ez a következtetés... Tipikus kritikus gondolkozás hiányára mutat az ilyen...

2023. aug. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Hadd ne örüljek már neki, hogy az emberek kiköltöznek a világ végére, csak ne kelljen Budapesten élniük. Amikor rengeteg szabad terület van Budapesten, területileg elég nagy, rengeteg a "vidéki" kerülete ahol alig van ember, munkahely meg mégannyira sincs. Mégsem a külső kerületekbe költöznek, hanem ki vidékre.
2023. aug. 18. 17:17
 14/24 anonim ***** válasza:
83%
#13: A többség azért költözik az agglomerációba, mert nem tudja megfizetni a budapesti árakat és nem azért, mert nem lenne jó nekik egy külvárosi kerület. Vagy ha lenne is pénzük valamilyen lakásra, egy kertes házra már nem futná a város közigazgatási határain belül.
2023. aug. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

14-es

Olyasmit állítasz amit nem tudsz biztosan, csak gondolsz. Már csak azért is hülyeség, mert az agglomeráció sem olcsóbb már mint a külső kerületek.

Nekem rokonaim azért költöztek a tág agglomerációba, 25 km-re Budapesttől mert rühelltek Pesten élni.

2023. aug. 18. 18:27
 16/24 anonim ***** válasza:
65%

#15: Jó, te meg azt gondolod, hogy azért mennek, mert kifejezetten Pestet nem szeretik, miközben nem hiszem, hogy mindenkit megkérdeztél volna. Nekem is volt ismerősöm, aki eladta a pesti lakását és azért költözött ki, mert nagyobbat szeretett volna, viszont Pesten a lakás árából nem kapott volna akkorát, amekkorát szeretett volna. Az átlagos négyzetméterárak Pesten jellemzően magasabbak, mint az agglomerációban, ezt kár vitatni, mert rengeteg felmérés van róla. Kivételek nyilván itt is vannak, illetve a környéktől, egyéb adottságoktól is függ.

Vannak olyan emberek is, akik egyszerűen nem szeretnek városban élni, de nekik meg más város sem felelne meg, mert alapvetően a nagyvárosokat nem szeretik és ha csak tehetik, elkerülik.

2023. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Induljunk ki a tényekből. Az EU-ban minden egyes fővárosnak növekszik a lakossága is, meg az agglomerációja is. Csak nálunk van az, hogy magának a fővárosnak a lakossága csökken, csak az agglomerációja növekszik.

Ez bizony arra utal, hogy rossz az élet.

2023. aug. 18. 19:10
 18/24 anonim ***** válasza:
66%

#17: "Induljunk ki a tényekből. Az EU-ban minden egyes fővárosnak növekszik a lakossága is"

Na látod ebből tényleg kiindulhatunk, mert már ez sem igaz.

2023. aug. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Attól hogy négy pipája van, még lehet proli.
2023. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
78%

#19: Bárki lehet proli itt, te is. Az viszont akkor sem igaz, hogy minden EU-s főváros lakossága nő. Pl:

Bukarest:

1992: 2,06 millió

2002: 1,92 millió

2011: 1,88 millió

2022: 1,71 millió


Zágráb: itt nem tudok pontos értékeket, de 10 év alatt itt is kb 2,5%-al csökkent a népesség. Pedig nem egy rossz város, nem hiszem, hogy olyan rossz lenne ott élni.


Kereshetek még példákat, most szúrópróbaszerűen ezekre kerestem.

2023. aug. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!