Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy országgyűlé...

Támogatnátok, hogy országgyűlési választásokon hibrid szavazási lehetőség legyen? (online, és hagyományosan).

Figyelt kérdés

Online: ügyfélkapu segítségével belépsz, és szavazol.

Ha duplán szavazol (online, és papírosan is), akkor az online szavazatod érvénytelen lesz, és csak a papírost nézik.


Nyílt forráskódú szoftver + akár hagyományos adatbázis helyett publikus blokkláncra is mehet a szavazat. Elvileg a technológia megvan rá, hogy biztonságos legyen.

Minden párt küldhet informatikusokat, akik felügyelik a rendszert.


2023. aug. 24. 23:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
44%
4, cirka 300km-re lakok a legközelebbi szavazókörzettől, nekem igenis probléma elsétálni. És mivel van Magyarországon működő cég, amihez közöm van, igy a lakcimkártya marad még egy darabig, vagy nálam a levélszavazás ugrik. Nekem ez könnyités lenne, hogy tudjak szavazni, mert ekkora távolságot ebben a rendszerben én már nem vállalok megtenni.
2023. aug. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
28%

#11 Annyira rosszul élsz, hogy 4 évente nem tudsz pont arra az egy hétvégére hazajönni, amikor választás van?

Te szegény!

Akkor miért élsz ott ha annyira nincs pénzed, hogy 4 évente egyszer se tudd kifizetni a hazautazásodat?

2023. aug. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
41%
12, ne haragúdj, de az nem a te dolgod, hogy én hova utazok, mikor és miből.
2023. aug. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
22%

#13 Az én dolgom is, hiszen emiatt megváltoztatnád a választási rendszert ami bizony engem is érint.

Te hozzád be, hogy ez neked gond, akkor én meg hagy sajnáljalak ha már ilyen rosszul élsz ott messze, hogy még ennyire se futja, még a 300km utazásra se a szavazókörbe.

2023. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
60%

14, nem, az én utazási szokásaimhoz és életemhez, akkor sincs semmi közöd, ha egyszemélyben is vagy az egész állam.

A szavazáshoz viszont nekem is jogom van, és a 21, század mobilitásában nem kellene, hogy helyhezkötött legyen.


Ma milliárdokat tud bárki egyik percől a másikra, átküldeni, bárhová a földön. Több ezer kilóméterrel arréb lévő emberrel tudsz kommunikálni, az űrből realtime látsz már néha közvetitést, olyan technológia van, a kezünkben, ami az emberiség történelmében soha sem állt az emberek rendelkezésére, de Magyarország elvárja az állampolgáraitól, hogy több száz kilómétereket utazzanak, ha élni akarnak a szavazati jogaikkal.

2023. aug. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
76%

"Még több lehetőségük lenne csalni, úgyhogy nem támogatnám."

Hogy jutnak eszetekbe ilyen hülyeségek? Pont, hogy a papíros szavazásnál lehet könnyen csalni. Nem kerül 2 mp-be, míg a szavazatszámláló egy óvatlan pillanatban behúz egy tollvonást egy négyzetbe és már érvénytelen is a másik pártra adott szavazat. Azt onnan nem törli ki senki, nem ellenőrzi senki, az már érvénytelen marad és kész. De egy adatbázisban nem tudsz random értékeket átírni, mert alapból nincs hozzáférése a rendszerhez több ezer szavazatszámlálónak, csak néhány rendszergazdának, ami kapásból töredékére csökkenti a csalás lehetőségét. Ezen felül az adatbázisban turkálásnak van nyoma és visszakövethető, a papíros mókolással ellentétben.

Igenis sok embernek segítség az online szavazás, és nem csak azoknak akik 300km-re laknak, hanem azoknak is, akik urnazárás után másfél órával még a sorban ácsorognak az épület előtt, mert annyian tartoznak egyetlen körzethez. Ezeknek az embereknek sokkal könnyebb lenne, ha nem vinné el 4-5 órájukat egy szavazás, hanem otthonról meg tudnák csinálni 20 perc alatt. Nem beszélve a másik oldalról, hiszen a szavazatszámlálás is sokkal könnyebben és gyorsabban menne, hiszen az online szavazatokat nem kell már külön egyesével összeszámolni.

Mindekinek jobb lenne az online módszer

2023. aug. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
24%
11)Az,hogy külföldön laksz az a te egyèni döntèsed.Amikor külföldre költöztèl,akkor tisztában voltál vele,hogy milyen körülmènyek között szavazhatsz,ennek ellenère válaltad. Bár èn a levèlszavazással sem èrtek egyet,de jelenlegi szabályozás szerint szavazhatnál listán levèlben,ha kijelentkeznèl a magyarországi címedről,de ezt nem teszed meg magánokokból.(ami egyèbkènt eleve illegális)Igen a te egyèni dolgod,hogy megteszed-e 4 èvente az x kilomètert a külkèpviseletig,de pusztán a te egyèbkènt nem àtlagos èlethelyzeted miatt bevezetni az online szavazást abszurd.
2023. aug. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
39%
15)Egy csomó jog van amelyhez csak helyhez ès időkötötten tudsz èlni,nemcsak Magyarországon,de más országokban is.Pl:házasságkötès,különvöző szerződèsek stb. A választójog is èpp ilyen vèlemènyem szerint.Csak a szemèlyes szavazásnál garantálhatò,hogy a választó akarata èrvènyesül ès a csalás esèlye is ott a legkevesebb.
2023. aug. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
23%
16) pl összeomlik a rendszer,meghekkelik
2023. aug. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
45%

"pl összeomlik a rendszer,meghekkelik"

Mindkettő a rendszer minőségétől függ, ami javítható. Ugyanezek a veszélyek fennállnak a személyes szavazáson is, pl. dupla szavazás, személyiséggel való visszaélés, hamis szavazat leadása, leadott szavazat megsemmisítése, stb. Egész egyszerűen olyan rendszert hoztunk létre, olyan ellenőrzéseket és biztonsági rendszereket építettünk be, amelyekkel ezek a veszélyek kiküszöbölhetőek. Ugyanezeket a lépéseket meg lehet és meg is kell tenni online rendszer esetében is. Egy jól működő, minőségi rendszert nem lehet csak úgy "meghekkelni", és mivel vannak adataink a részvételi arányokról, nagyon egyszerűen meg lehet határozni a rendszer terhelhetőségét is, ami így nem fog összeomlani. Ezek nem olyan veszélyek, amiket nem lehet kiküszöbölni. Ez olyan, mint ha az autózás ellen érvelnél azzal, hogy ütközésnél ki lehet belőle repülni, miközben az egész veszélyforrás megoldható egy biztonsági intézkedés bevezetésével. Itt is erről van szó, persze fel lehet törni egy ilyen rendszert, de azért nem törik fel más országok online rendszereit sem, vagy éppen a bankfiókodat sem, mert megfelelő biztonsági intézkedésekkel védik.

2023. aug. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!