Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keleti/ázsiai vallások...

A keleti/ázsiai vallások által vallott reinkarnációnak-újjászületés létezésének lehetősége manapság kecsegtetőbb a kereszténységből kiábrándult/attól eltávolodó nyugati társadalmakban, mint a kereszténység hagyományos mennyország-pokol túlvilágképe?

Figyelt kérdés

2022. jan. 10. 20:58
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
13 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%

Nekem igen. Jobb szeretek egy olyan megbocsátó Istenben hinni ki új lehetőséget ad a bűnösöknek. Mint azt a szemléletet hogy ha nem vagy "keresztény akkor a pokol tüzében fogsz megrothadni."


Vagy ha nem a reinkarnáció akkor a semmivel is beérem.

2022. jan. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
59%

A keresztény vallás istene (tana) büntető és tiltó.

A keleti vallások istenei (tanai) segítők és óvók, az individuumot is jobban előtérbe helyezik. Sokkal szimpatikusabb.

2022. jan. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
56%

A keleti vallásokban is van sok rossz dolog, illetve a vallások gyakorlatában is.

De ezeket még nem ismerjük, mert hozzánk a szelídített változatok érkeztek meg.

Olyanok, mint a cafeteria kereszténység.

De például a krisnások csak akkor szexelhetnek a HÁZASTÁRSUKKAL, ha tudják, hogy gyerek lesz belőle.

Az ilyen jellegű törvények nem zavarnak?

2022. jan. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
68%

Először is, úgy gondolom, hogy az emberek nagy része tudatlan akár a kereszténységgel, akár a keleti vallásokkal kapcsolatban.

Szerintem ha az emberek beszélnének velünk, ahelyett hogy pofákat vágnának és haragudnának ránk, akkor rájönnének, hogy a kereszténység valóban olyan dolog, ami tetszene nekik.

2022. jan. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem meg inkább nem.

De ha elmagyarázod, hogy egy tökéletes isten miért teremtett ilyen világot, és miért működteti így, az talán segíthet megvilágítani a helyzetet.

2022. jan. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
43%
Én mióta tudok a reinkarnáciorol mindig hittem benne Reformátuskent. Mindig arról álmodozom hogy meghalok és ujraszuletek más testben egy okosabb és jobb embernek aki tökéletes mint Szűz Mária és a végén elnyeri jutalmát az égben.
2022. jan. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Az újjászületés elképzelése nem idegen a keresztényektől, de még a zsidóktól sem. Keresztelő Szent Jánost sokan Illés próféta újjászületésének tartották.


De azt mindenképp érdemes szem előtt tartani, hogy a létforgatag, azaz a szanszára nem egy pozitív dolog a hindu és buddhista vallásokban sem. Az egy olyan valami, amiből szabadulni kell. Nem új esélyt kapsz egy jobb életre, hanem még egy életet a szenvedésben.

2022. jan. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
25%

Nemcsak tartottak hanem az is volt. Illés szent ember volt és Isten kegyelméből újjászületett hogy Jézusnak mutassa az utat. És János volt az első vértanú nem.a diakonus István.

Én azért kéne ujraszulessek hogy hátha nem hagynak itt a szüleim a születésemkor, nem lennék örökbefogadva, is érnek a családom, a gyökereim hogy kikre hasoirok meg volna ak akik hasonlitanak rám még ha az anyám örülne a születésembek akkor ezekből kifolyólag jó ember lehet ék, megvolna bennem.a szeretet meg az empátia meg okos lennek és lehet Szűz Mariahoz hasonlo lennék vagy olyan mint ö. Egy következő eletben. Ha Isten megadná hogy meghalnak és ujraszulessek más emberként évvel adna nekem egy esélyt.

2022. jan. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
39%
Ismerném
2022. jan. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%
Aham Anjutca te aztán a tudásodról vagy híres
2022. jan. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!