Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondta Gyurcsány annak...

Miért mondta Gyurcsány annak idején, hogy semmi sincs ingyen, amikor kiderült (bár akkor is tudtuk), hogy a hozzá hasonló volt komcsik jutottak gyakorlatilag ingyen milliárdos értékű gyárakhoz?

Figyelt kérdés
MAL pl. 10 millió forintért, kb a valós érték 1 ezrelékéért került a Bakonyi család birtokába. Nekik lehet ingyen brutális vagyonhoz jutni ?
2010. okt. 16. 12:18
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Ha az ember kitalál egy példát kb tíz másodperc alatt, annak egész biztosan lesznek támadható pontjai. Nem az a lényege.
2010. okt. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
0%
Ostoba vagy,és ez nem kontraproduktív:-)
2010. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

OK. Föladom.


Teljesen általános az, hogy emberek úgy adnak el javakat, hogy azt piaci áruk 1 százalékát vagy ezrelékét kérik érte. Különösen igaz ez nyilvános adatokkal bíró nagy cégek adásvétele esetén.


Értettem. Rendben. Kis magyar baloldali anzix, Magyarország, 2010.

2010. okt. 16. 13:33
 34/46 anonim ***** válasza:

Egy tényt nem fáj nekem elismerni, csak nem szeretem amikor valaki ahelyett, hogy értelmezné a példám értelmét, apró és a példa célját tekintve jelentéktelen hibákra mutat rá.

Ha Jézus neked mondja el a példázatot, amiben ad az ember három fiúnak tálentumot(pénzt) és ők mindenfélét csinálnak vele, azon kezdtél volna problémázni, hogy ki az a hülye, aki ilyen kis pénzeket ad a fiúknak, meg a fiúk miért nem kérdezik meg, hogy mit várnak tőlük, meg hogy az a bizonyos, aki elássa a tálentumot miért ilyen hülye? Nem az a példa lényege!

Egyébiránt ha e megvehettél volna egy ilyet, eszalasztod, csak mert te ollllllyan jófej vagy? Mert én biztos nem.

2010. okt. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Igen, értettem. Ostoba vagyok, mert furcsának találom, hogy egy több milliárdos értékű céget mesterségesen leértékel, majd a leértékelt ár kb századrészéért - bagóért - ad el az állam. Ostoba vagyok, mert nem értem, hogy ez így van jól, így van rendjén. Ostoba vagyok továbbá azért is, hogy a kommunista elődök privatizációs lehetőségeit nem tekintem méltányosnak, hogy nem értem, miért volt jó az államnak több milliárdos értéket elveszíteni, hogy egy korábban a magántulajdont tagadó kommunista hirtelen és gyakorlatilag ingyen üljön a magaántulajdon közepébemajd onnan ossza az észt mint a száz leggazdagabb magyar egyike. Igen, ostoba vagyok.



Magyar baloldali anzix. Budapest, 2010.

2010. okt. 16. 13:37
 36/46 A kérdező kommentje:

Ostoba vagyok továbbá azért is, mert volt pofám korábban kifogásolni, hogy az antiszemitizmust kiáltó ember, éppen ő lakik egy zsidótól bűnözők által elrabolt házban.


Nyilván mindenki aki ezt rendben lévőnek tartja, az jól látja a dolgokat én pedig nem.

2010. okt. 16. 13:41
 37/46 anonim ***** válasza:

Te tényleg ostoba vagy:

1. a privatizációt Antallék kezdték ,nem kicsit nagyon!( Ő ugye csak nem komcsi?)

2.van fogalmad hogy hány jobbos kötődésű ember lakik elkobzott zsidók házában lakásában??

3. ha furcsának találod a vételárat jelentsd fel azokat akik privatizálták(de vigyázz,legyen bizonyítékod)

5. ha egyszer az állam nem tud a jó gazda gondosságával egy céget üzemeltetni,mit kéne csinálni?

6.jelenleg egy állami cégnél dolgozom,meg is látszik rajta hogy olyan vezeti aki nem a tulajdonosa!


Magyar jobboldali anzix 2010.

2010. okt. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

"a durván veszteséges MAL-t (ami akkor még Hungalu volt), az Antall-kormány alatt éppen jogutód nélkül fel akarták számolni, amikor Tolnay Lajos és a Bakonyi Árpád megvették, ezzel megmentettek többezer magyar családot a munkanélküliségtól. Köztük engem is.

Köszönet érte"



Csókold körbe őket.

2010. okt. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

Kérdező, komolyan mondom inkább semmi.

Okold még azért is Gyurcsányt, hogy az eső esett, viharok voltak stb.

Komcsizol össze vissza!

Orbánkáddal csak ehhez is értesz semmi máshoz!

És te nevezed magad tanult egyetemista embernek? Hát ne haragudj, de nagyon messze vagy tőle (stílusban legalábbis).

2010. okt. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

"Az az ember hülye aki egy vevőt akar felelősségre vonni hogy mennyiért vett meg valamit. És a hozzászólónak igaza van a bezárás volt a másik lehetőség!És bárki megvehette volna, miért nem vette meg senki? A magyar gyáraknak mióta van értéke? Mindennek annyi az értéke amennyiért megveszik! És mindenki annyit ad érte amiért eladják neki! Miért kell hazudni hogy csak az MSZP kormányok idején adtak el gyárakat?"



Tudod mi a gáz ebben a sztoriban? Hogy ezek az állami vállaltok javarészt a nagyapáinktól elállamosított (erőszakkal elrabolt) földeken álltak és a mi (a magyar nép a dolgozó emberek) vérünk és verítékünk által épültek.

Te pedig ostoba tajparaszt módjára helyesled, hogy valami tolvaj sz*rházinak adták jelképes összegért a munkád gyümölcsét.

2010. okt. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!