Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz kormányzások alatt a...

A Fidesz kormányzások alatt a 2,8x-osára nőtt az átlagbér. Ezt miért esik nehezére elhinni az ellenzékieknek?

Figyelt kérdés

2023. aug. 27. 20:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/83 anonim ***** válasza:
24%
#79. Siralmas, hogy ezt magyarázni kell, de a linkelt cikkek nem állnak ellentmondásban azzal, amiket én a 2022-es adatok kapcsán állítottam. A "kinek higgyünk" kérdésre tehát az a válasz, hogy elhiheted mindkettőt. Attól, hogy 2022-ben reálbérnövekedés volt, még simán lehet, hogy idén már nem lesz...2024 elején fog kiderülni, hogy összességében hogy sikerült ez az év.
2023. aug. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/83 A kérdező kommentje:

#72

"Ez alapján 2011-es szinten vagyunk, nagy teljesítmény ez 10 évnyi konjunktúra és megszámlálhatatlan EU-s támogatás után. Ha valamit esetleg benéztem volna, várom a magyarázatot."

Mivel lassan egy napja nem jött válasz, elárulom neked, hogy benézted. Nem 2011-es szinten vagyunk. A reálkereseti index oszlopban szereplő érték mindig az előző évhez viszonyít. A 2011-es 102,4, és 2022-es 102,6 nem azt jelenti, hogy megközelítőleg azonos szinten vannak, hanem hogy az előző évhez viszonyítva mennyivel magasabb.

2022 egészen pontosan 2,6%-kal, mint 2021, ami meg 3,4% magasabb, mint 2020 és így tovább. 2012-t leszámítva végig növekedés volt, tehát jóval magasabb szinten vagyunk, mint a 2022.

2023. aug. 30. 19:50
 83/83 anonim ***** válasza:
De én nem tudom felfogni most ami itt augusztusban történt a gyakori kérdéseken... Tehát hogy ha azt írja a KSH hogy jobban él a magyar, akkor én tényleg jobban élek? Ne haragudj kérdező, a válaszaid alapján őszintén értelmes embernek tartalak, de nem az van, hogy az ellenzéki nem hiszi el hogy 2,8x-ára nőtt az átlagbér, hanem azt nem tudja elfogadni, mint ahogyan egy kommentelő is írta, az alapvető élelmiszerekből kevesebbet tudsz venni.. én nem tudom honnan vetted, hogy cukorból, rizsből, húsból, de még benzinből is többet tudunk venni.. Szerintem az alapvető dolgok közé esnek az alább leírt dolgok.. csakhogy, én 10 éve 200 forint alatt vettem kenyeret, az volt a legolcsóbb, a legdrágább 300.. a tejet legolcsóbban 140-ért gazdától, most náluk is 300, nagy marketekben 260-ért tartósat lehet kapni ha találsz, de egy kisközségben lévő coop-ban 500 fora a tej.. a cukrot most én legolcsóbban 500-ért veszem, de láttam hogy nagy marketekben az is akad 400 körül.. a 10 évvel ezelőtti hús árára nem emlékszem, azt tudom hogy 2018-'19 körül a csirkemell 900 forint volt.. most azt legolcsóbban 1800-ért találok.. Ne haragudj, de inkább ezeket a számokat kéne nézni, mintsem hogy %-okat olvasgatsz egy oldalon, miszerint jobban élsz.. egyébként 2010 óta Mészáros Lőrinc vagyona kb a tízezerszerese lett, és még sok más nagyon gazdag ember is kikerült azóta, az ő keresetük beszámít az átlagba.. tehát ha a miniszterelnök kap 5 millát havonta, 50 tanár kap 250k-t fejenként havonta, akkor az átlaguk 343-ezer forint.. az az egy gazdag ember fizetése, felhúzta 50 ember átlagát majdnem egy százassal.. Ezek azok a dolgok, amiket az ellenzéki nem tud elfogadni.. Egyébként nagyon köszönöm hogy nem használtad a baloldali, és a libsi kifejezéseket.. Tisztelet
febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!