Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a nézeteimről...

Mit gondoltok a nézeteimről és politikához való hozzáállásomról?

Figyelt kérdés

Sokáig liberálisnak vallottam magam mind gazdaságilag, mind társadalmilag. Idővel azonban a szociálliberalizmus felé fordultam.


Fontosnak tartottam a közéletben való aktív részvételt, ami az esetemben (sajnos) kimerült a választásokon történő részvételben.


A magyar kormánnyal szemben pedig rendkívül kritikus voltam, majd eljutottam a kereszténydemokrata és konzervatív nézetek teljes megvetéséig.


A tavalyi választások után viszont teljesen közömbös lettem a politikával és közélettel szemben.


Mostanra így gondolkodom az ideológiákról és a politikáról.


- Elutasítom az ideológiai központú gondolkodást. Azt vallom, hogy aki elhivatottan követ egy ideológiát az előbb utóbb nem az adott társadalomért, a hazájának és a világnak a jobbá tételéért fog tenni, hanem az eszmét, és az azt valló politikai erőket fogja szolgálni.


Az ideológiát a megosztás eszközének tartom, ami az egyik legerősebb fegyver a hatalomért ácsingózó politikusok kezében. Az ideológiákkal akár komplett társadalmakat lehet szétverni, amire számtalan példát láttunk a történelem során, ellenben mégsem vagyunk képesek túllépni a nagy eszméken.


- Az ideológi helyett az egyes ügyekért történő kiállásban hiszek, ahol a lelkiismeretünk, és az adott területtel kapcsolatos ismereteink alapján kellene állást foglalnunk.


- Megvetem a hatalomhoz ragaszkodó politikusokat. Szerintetem egy politikusnak ki kéne állnia a választók elé, őszintén elmondani, hogy milyen problémákat lát, mit tenne ezek megoldásáért, illetve azt, hogy miben hisz, miként gondolkodik. A választók pedig dönthetnek, hogy ez kell-e nekik vagy sem.


- Nem bízom azokban a politikusokban akik a politikán kívül nem foglalkoztak semmi mással. Úgy gondolom, hogy ők azok, akik a leginkább ragaszkodnak a hatalmukhoz, és az ő esetükben a legnagyobb a korrupció veszélye.


- Megvetem a popolizmust és demagóg politikai kommunikációt.


- Rendkívül károsnak tartom, hogy mostanra minden az identitás körül forog. A politika az ideológia, vallás, szexualitás, bőrszín és származás körül forog csak. Miközben elvonja a figyelmet az igazán fontos kérdések elől.


Nem az a lényeg, hogy milyen a színed és a vallásod vagy az, hogy kit szeretsz. Arra kell koncentrálni, hogy egy élhetőbb világot teremtsünk. Szerintetem mindenki számára biztosítani kellene a lakhatást, és a legalapvetőbb szolgáltatásokat (víz, fűtés, minimális élelem, és talán az internetet is ide sorolnám). Minden eddiginél aktívabban tenni kellene a társadalmi ellentétek felszámolásáért és a leszakadó rétegek felzárkóztatásáért.


- Nem tartom elfogadhatónak, hogy egyes vállalatok többet keresnek, mint komplett országok. Nem helyeslem azt sem, hogy egyes emberek kezében százmillárdos vagyon összpontosul.


- Nem helyeslem az állandó növekedésre épülő gazdaságpolitikát, és nem hiszem, hogy ezt bármilyen módon fenntarthatóvá lehetne tenni.


- Úgy gondolom, hogy az alapvető megélhetés, lakhatás mellett a legfontosabb probléma, amit meg kell oldani az az elidegenedés, és egyre súlyosabb elmagányosodás.


- Nem szimpatizálok az intézményesített vallással, és úgy gondolom, hogy az államot és az egyházat a lehető legtávolabb kell tartani egymástól.


- Mostanra nem tartom "bűnnek", ha valaki teljesen igoralni akarja a közéletet, sőt nagyon is megértem. Persze, abból a szempontból nem jó, hogy sebezhetővé teszi az egyént, és gyengíti a demokráciát.


- Azt hiszen, hogy egyes esetekben a legjobb döntés, ha valaki nem vesz részt a választásokon (Jelen állás szerint 2024-ben én is így fogok tenni.)


- Magyar vonatkozásban is változott a véleményem. Továbbra sem szimpatizálok a kormánnyal, de mostanra kissé beletörődtem a jelenlegi helyzetbe, és elfogadtam, hogy egy nemkívánatos személy vagyok a hazámban.


Amit tudok azt megteszem, hogy picit jobbá tegyem a környezetem, de egymagam sok mindenen nem tudok változtatni (sajnos nem vagy közösségi, szerveződő típusú, és nincsenek ilyen emberek a környezetemben sem).


Az egyesült ellenzékből – amiben a reményt láttam – kiábrándultam. Úgy gondolom, hogy teljesen tévúton járnak. Ha már beültek a parlanentbe, akkor aktívan kéne dolgozniuk az országgyűlésben, anélkül, hogy diktatúrát kiáltanak. El kéne menniük a közmédiába, törvényjavaslatok sorát kéne benyújtaniuk (akkor is, ha nincs semmi haszna), és a szabályok szerint játszaniuk. A másik megoldás az lett volna, hogy be sem ülnek a parlamentbe, és nem asszisztálnak a rendszerhez. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, de együtt nem működnek.


Most teljesen reménytelennek érzem azt, hogy Magyarország jobb, és élhetőbb legyen Egyetlen erőt sem látok, amivel szimpatizálni tudnék egy kicsit is.


A fent írtak ellenére mégsem akarom elhagyni az országot. Úgy gondolom, hogy káros az a gondolkodás, hogy mindig oda megyek, ahol picivel jobb, ahelyett, hogy dolgoznék azért, hogy jobb legyen az a hely, ahol élek. Persze egyes esetekben megértem, ha valakinek a megélhetése, létbiztonsága, szabadsága vagy akár az élete veszélyben van, ezekben az esetekben én is megfontolnám az ország elhagyását.



2023. szept. 1. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom bárki alaposan végigolvassa-e, mert elég hosszú. Amennyit kedvem volt elolvasni, elég sok az általános megállapítás, közhely. De beszéljünk most csak akkor arról, hogy ingyen járjon minden.


1) Te vagy az állam. Építesz lakásokat, és ingyen beköltözteted oda az utca népét. Az egyik ember örül, hogy végre fedél van a feje fölött. De a szomszédja a a szoba közepére szarik, szétveri a bútorokat, rohad a lakása a kosztól és penésztől, és részegen óbégat hajnali 3-kor. Magyarul egy antiszociális, társadalmi normákkal nem foglalkozó ember. Mit csinálsz vele?

2) Ingyen rezsi... De azt is írtad, hogy a fenntarthatóság is fontos! A fenntarthatóság nem inkább akkor valósulna meg, ha a fogyasztást minimalizálnánk? Ha ingyen van, akkor a fél ország 27 fokot csinálna télen a szigeteletlen házában és 5 személyes jakuzziban lubickolna minden nap.

2023. szept. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen szinte minden pontoddal részben, vagy akár egészben is tudok azonosulni. Egyet kivéve: én az ideológiákat fontos dolognak tartom, és nem tartom őket a megosztás eszközének. Az ideológia érték- és szempontrendszer, amelyekre szabályokat, normákat, döntéseket lehet építeni.


Azt írod: "egyes ügyekért történő kiállásban hiszek, ahol a lelkiismeretünk, és az adott területtel kapcsolatos ismereteink alapján kellene állást foglalnunk" Ami ebből kimaradt, hogy azt, hogy az, hogy mik ezek az "egyes ügyek", azt pont egy ideológia értékrendje diktálja.


Pl a demokrácia egy ideológia, ami azt mondja, hogy a hatalom féken tartását, és a konzekvens, mindenkire érvényes szabályrendszert fontosabbnak tartjuk, mint pl a gyors döntéshozatalt. Ennek megfelelően akkor vonulunk ki az utcára, ha egy kormány túlságosan önállósítja magát, nem akkor, ha lassan, körülményesen, sokat egyeztetve halad előre.


Valójában az ideológia a társadalmi összefogás, integráció eszköze, ami segít abban, hogy emberek milliói ugyanúgy gondolkodjanak valamiről. Két esetben lehet megosztó: ha párhuzamos ideológiák versenyeznek egymással, és ezáltal egymással szembenálló közösségeket építenek (liberális vs konzervatív 2023-ban), vagy ha maga az ideológia rekeszt ki embereket olyan dolog alapján, ami nem változtatható meg (pl rasszizmus).

2023. szept. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Nem mindenkinek járna minden ingyen. Egész egyszerűen úgy gondolom, hogy a hajléktalanság és a mélyszegénység nem csak az egyén, hanem a társadalom és az állam kudarca is, ezért segíteni kell azoknak akik képtelenek a legalapvetőbb javakat biztosítani, megteremteni maguk és családjuk számára.


Ez nyilván biztosít lehetőséget visszaélésekre, de nem hiszem, de ezeket lehet minimalizálni megfelelő szabályozással, és szakmai háttérrel.


Nem gondolom, hogy pl. minden a antiszociális viselkedést tolerálni kell. Egy-egy ilyen projekt pedig nem merülhet ki abban, hogy lakást/házat adunk a rászorulóknak.


Ezekkel az emberekkel szociális munkásoknak, pszichológusoknak, pedagókusoknak és más szakembereknek kéne foglalkozniuk. A mentális betegségeiket, függőségeiket kezelni kell. Segíteni, támogatni kell őket, hogy végzetséget és munkát szerezzenek.


Nyilván vannak olyanok, akikkel semmit sem lehet kezdeni, de nem hiszem, hogy a többség ilyen.


Egyébként általánosságban azt gondolom, hogy a mentális egészségre és a függőségek kezelésére, jobb esetben megelőzésére több pénzt kellene fordítani az államnak.

2023. szept. 1. 11:23
 4/7 nemaRendőrség ***** válasza:
2023. szept. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én főbb vonalakban egyetértek.
2023. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak erre reagálnék: "Az ideológi helyett az egyes ügyekért történő kiállásban hiszek"

Ilyen nincs. Már eleve azt valamilyen ideológia határozza meg, hogy milyen ügyek érdemesek vitára, megvalósításra. Mire költsünk: környezetvédelemre vagy mondjuk munkanélküli-segélyre? Ezt többek között ideológia fogja eldönteni.

2023. szept. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
Főleg.
2023. szept. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!