Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó félelemben és szorongá...

Állandó félelemben és szorongásban élek a munkám miatt. Hogy változtassam meg a hozzáállásom, hangulatom?

Figyelt kérdés

2 hete kerültem nem rövid munkanélküliség után egy nagyon jó céghez, igazi szakértő csapatba, kimondottan jó fizetéssel.


Junior pozícióba vettek fel, a próbaidő FÉL ÉV. Mindent jól csináltam idáig, semmi lemaradásban nem vagyok a szakmai vezető elvárásaihoz viszonyítva, ugyanakkor látom, hogy akik mellettem dolgoznak mennyire okosak, kiváló szakértők (10-15 év szakmai tapasztalattal) én alig értek valamit az egészhez. (Ezt én elmondtam az interjún is, hogy csak elméleti szinten tanultam ezekről és a gazdasági helyzet miatt szeretnék váltani külkereskedelmi területről vállalatfinanszírozási területre).


Egész nap azt érzem, hogy egy tudatlan senki vagyok, akire semmi szüksége sincs a teamnek.


Minden nap azzal a félelemmel kelek és megyek be, hogy azzal fogadnak bent, hogy adjam le az eszközeimet és a belépőkártyámat, viszlát.


Soha nem voltam korán kelős típus, egyetemen 3-4x is kinyomtam az ébresztőt, mire kikászálódtam az ágyból. Most már reggel 5-kor felébredek (ébresztő 7-re állítva) és azt érzem, hogy tanulnom kell, fejlődnöm kell, különben végem van. Rettegek a munkanélküliség tudatától, rettegek a kiközösítéstől, a feleslegesség érzésétől.


Ezen a területen még sosem dolgoztam, egyetemen volt 5 tárgy, amelyek lefedték ezt a területet, de nem erre a területre specializálódtam a későbbiekben.


Mi tévő legyek, hogy az önbizalmam normális legyen és ne szorongjak?


Étvágyam nincsen, 5-6 órákat alszom, a barátnőm már kivan, hogy alig töltök vele időt és még este 10-kor is a munkával foglalkozom és teljesen megértem, hogy nem örül ennek a helyzetnek.


Valaki élt át hasonlót? Mit tanácsoltok?

25f



2022. szept. 20. 07:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia

"Junior pozícióba vettek fel, a próbaidő FÉL ÉV. Mindent jól csináltam idáig, semmi lemaradásban nem vagyok a szakmai vezető elvárásaihoz viszonyítva" - itt írtad le a lényeget

Ügyes vagy, csinald a dolgod, de ne áldozz fel mindent. Tanulj, feljődj a munkaidőben. Munkaidőn kívül meg kapcsolódj ki, mint írtad, jól haladsz.

Ennyi :) Emiatt nem kell aggódnod!

Sok sikert!

2022. szept. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"még este 10-kor is a munkával foglalkozom"

. Ez mit jelent? A munka, a munkaidőre tartozik, kivéve ha valamelyik hobbiddal keresel pénzt.

Ha siekres akarsz lenni, a jelenben kell lenned, ott kell teljesítened, nem elképzelt helyzetekben kell helytállnod. Foglalkozhatsz azzal, hogyan legyen önbizalmad, de koncentrálhatsz arra is, hogy MOST mi a feladatod, azt elvégzed, és a nap végén nyugtázod, aznap mit értél el.


Nem annak ellenére vagy ott, mert nem értesz még hozzá, hanem éppen azért. Ha nem válik a hely, akkor lesz más, ne aggódj.

2022. szept. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a problémád gyökere sokkal mélyebb, régebbi időkben keresendő, csak erre a munkahelyre vetíted ki. Amíg nem rakod rendbe az életed, lelked, minden munkahellyel így jársz.

A csapatban szükség van rád, másként nem vettek volna fel. Mèg szep, hogy kevesebb tapasztalattal rendelkezel, mint a 15 éve ott dolgozó, stb. Ez a fajta szorongás, irrális, megfelelési kényszer, szorongás nem egészséges és ezt Te is érzed, tudod. Ha hagyod elhatalmasodni végképp, akkor elveszted a kapcsolatod, állásodat és ez nem annak köszönhető, hogy " értéktelen senki vagy," ( mivel erről szó sincs ) hanem épp ennek a görcsös, őrületbe kergető pszichés állapotnak, ami benned uralkodik.

Ha ez megtörténik, akkor majd azt mondod : igen, megmondtam, egy senki vagyok, egy 0, mindenki jobb nálam, stb. Önvád, marcangolás, önigazolás. Ez egy ördögi kör.....

2022. szept. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, megpróbálok a hétvégén megnyugodni és jövő héttől kicsit lazábban venni az egészet és nem túlteljesíteni a főnök elvárásait. bennem van ez a "meg akarom mutatni, hogy alkalmas vagyok, képes vagyok a tanulásra" és nem elébe rohanni mindennek.


Csak még sosem voltam olyan helyen, ahol anyagi szempontból belefért, hogy több hónap "betanulásért" fizettek volna úgy, hogy valódi eredményt nem tettem hozzá a csapat munkájához. Sokkal nyugodtabban érezném magam, ha a betanulási idő alatt maximum egy szakmai minimálbért kapnék és csak akkor kapnám meg a magas fizut, amikor már érdemben hozzáteszek a csapat munkájához.


Van bennem egy naplopó érzés.

2022. szept. 23. 05:21
 5/12 anonim ***** válasza:

Remélem, sikerül megnyugodnod. Szerintem látják rajtad, hogy képes vagy rá, nincs szükség arra, hogy bárkinek is megmutass valamit.

Minden így jó, ahogy van. Lazíts !

2022. szept. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó megírta.

Így ki fogsz készülni idegileg.

Mi a fontosabb, egészséged vagy az emberek akik leejtenek magasról?

Csak tedd meg azt ami tőled telik, optimális energia bevitellel.

Nem kell a maximumot nyújtani.Nyugi van.

2022. okt. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi, változatlan a szitu de változtattam a hozzáállásomon és már nyugodt vagyok, eleget alszom, szórakozom. Persze jobb lenne egy barátságos közegben dolgozn, de ez van.
2022. okt. 23. 16:21
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia, de ezekszerint a közegben nem is érzed jól magad és nem az az oka, hogy " lemaradva érzed magad " ,meg ilyenek.

Hosszútávon ez sem megoldás, ameddig bírod, csináld, de újévben válts munkahelyet, mert mindegy, mi miatt, de nem szeretsz ott lenni. Majd a gyomorideged állandósul, enni se tudsz a végén, elhanyagolod a kapcsolatod, stb.

Semennyi pénz nem ér ennyit !

2022. okt. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi újság, kérdező? Hogy vagy?
2022. nov. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Alakulnak a dolgok, egyre több feladatot kapok, de sajnos minimális kapacitás van az én betanításomra. Ez nem veszélyezteti az állásomat, de türelmesnek kell lennem. Sajnos sok az üresjárat, de határozottan nyugodtabb vagyok és kevesebb a stressz.
2022. nov. 19. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!