Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szélsőjobbos neonáci fideszbér...

Szélsőjobbos neonáci fideszbérenc Kremlin-ügynöknek számítok ha nem gyűlölöm vakon az oroszokat?

Figyelt kérdés

Az éppen aktuális liberális direktíva szerint feltétel nélkül gyűlölni kell en bloc az oroszokat, liberálisul "ruszkik". Ugyanis a liberális mitológiában vannak a jók meg a rosszak, a jók nagyon-nagyon jók, míg a rosszak nagyon-nagyon gonoszak.

Gondolom mondanom sem kell, hogy az USA a jó és az amerikaiak a jók míg Oroszország meg az oroszok a gonoszok.

Viszont én képtelen vagyok a geopolitikára a jó meg a rossz harcaként tekintenki. Számomra egyik nagyhatalom se jó vagy rossz, mindegyik csak a saját érdekeit nézi és ennek érdekében bármit megtesznek. Nem látok semmi különbséget az oroszok vagy az amerikaik közt sem. Persze részben érint személyesen a dolog, mivel vajdasági vagyok és pár éve az amerikaiak bombáztak civilek ezreit. Viszont az ukrán háború bizonyítja, hogy az oroszok semmivel sem jobbak az amerikaiaknál.


Ez az oldal felhasználói szerint kremlinista neonáci fidesztálib narancsködös orbánnyalonc putlerista vagyok emiatt (ezeket a szavakat tőlük hallottam).

Egyetértetek velük?



2023. szept. 1. 14:20
A kérdező szavazást indított:
Igazuk van. Az amerikaiak a jók és az oroszok a gonoszok. Tehát te egy putyinista vagy, mert ezt tagadod
Nem értek egyet a liberálisokkal, szerintem sincs "jó" vagy "rossz" nagyhatalom, pusztán csak érdekek vannak
Egyéb, kifejtem kommentben
29 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
85%
Én még egyetlen liberálistól se hallottam, hogy az orosz népet utálná, ezt ha jól sejtem nem liberális lapokban olvastad, hanem mások megírták/megmondták, hogy a liberálisok ezt gondolják.
2023. szept. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
78%
A legjobbat akkor teszed magaddal, ha magasról teszel az egészre. Negyven évvel ezelőtt le lehetett volna szó szerint írni a kérdésedet úgy, hogy felcseréled benne az oroszokat és az amerikaiakat. Az a cirkusz elmúlt, túléltük, majd elmúlik ez is.
2023. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
11%
Az elvakult USA-imádó marxisták - vagyis az itteni felhasználók 90%-a - szemében igen.
2023. szept. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 A kérdező kommentje:

#1


Itt olvastam ezen az oldalon tőlük.

2023. szept. 1. 14:36
 5/72 anonim ***** válasza:
88%

"Számomra egyik nagyhatalom se jó vagy rossz, mindegyik csak a saját érdekeit nézi és ennek érdekében bármit megtesznek."


Tökéletesen egyetértek. Ettől nekem nem vagy "kremlinista neonáci fidesztálib narancsködös orbánnyalonc putlerista". Én sem utálom az oroszokat, igazából Putyint sem - bár haragszom rá, de nem utálom.


"aktuális liberális direktíva szerint feltétel nélkül gyűlölni kell en bloc az oroszokat"


Nem értek egyet, én nem látok semmi ehhez hasonló direktívát. Egyszerűen az emberek fekete-fehérben és jó-rossz felállásban képesek gondolkodni, és mindkét oldal narratívája ehhez van igazítva. Nem kell ebből egyet kiragadni.


Annyi, hogy az orosz oldalé úgy van előadva, hogy ők csak "árnyalják" a dolgokat, pedig igazából azon, amit az oroszok csináltak, olyan rettentő sok árnyalnivaló azért nincs. Próbálják kettős mércére, meg az USA múltbéli aljasságaira hivatkozva elterelni a szót arról, hogy teljesen jogtalanul háborúznak éppen.



"Nem látok semmi különbséget az oroszok vagy az amerikaik közt sem."


Én azért látok, de valóban nincs olyan hatalmas különbség, mint amit szeretünk belelátni.


"mivel vajdasági vagyok és pár éve az amerikaiak bombáztak civilek ezreit"


Lehet ezen vitatkozni, de nem véletlenül most beszélgetünk erről: az oroszok szeretnék nagyon átterelni a témát oda. Lehet azon vitatkozni, hogy helyes döntés volt-e lebombázni Szerbiát, vagy kiemelni Koszovót, de légyszi, ne Ukrajna kapcsán tegyük, mert az nem az ukrán háború egy árnyalata.


Mindegy, röviden: szerintem nem vagy semmiféle szélsőséges, gonosz putlernyalonc, de mégis hibának tartom, ha morális árnyalatokat és kettős mérce alapú érveléseket vetsz be ennek a háborúnak a kapcsán. Ettől valójában nem leszel objektív egy kicsit sem.

2023. szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
98%
Vicces hogy még tízen éve a történelmi sérelmekből fakadó oroszgyűlöletet pont a neonácik erőltették a legjobban.
2023. szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
24%

Hát az orosz sportolók büntetése, és megbélyegzése az nyilvánvaló.

Ez üzenet minden ember számára.

Orosz ember= rossz ember.

Pedig pont a sport lehetne az, ahol békésen politikát félretéve versengünk.

Ez arra emlékeztet mikor régen a zsidóknak sárga csillagot kellett viselniük.

Hihetetlen, hogy ezt pont a nagy liberális emberek elfogadhatónak tartják, a kollektív bűnösségre utalva.

2023. szept. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
40%

@ 14:41


Szerintem jobb így nekik is.

Legalább nem küldik őket a gulágra, ha vesztes eredménnyel térnek haza.

2023. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
37%

#8

Miért lenne jobb így nekik?

Miért küldenék őket gulágra?

Nem kell ám minden russzofób propagandát elhinni...ez már borzasztó!

2023. szept. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
71%

"Ez arra emlékeztet mikor régen a zsidóknak sárga csillagot kellett viselniük."


Pedig k.rvára nem ugyanaz a kettő. Az orosz származású embereket nem éri jogi attrocitás, mindössze az orosz állam és kultúra nyilvános megjelenése van bojkottálva.


Akkora cirkuszt csináltok ebből, pedig bevett gyakorlat, hogy a háborús agresszorokat kizárják a nemzetközi sportból. Ez nem speciálisan Oroszország ellen van.

2023. szept. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!